Arama

Ankara - Elvankent - Elvanköy İMKB Anadolu Teknik Lisesi

Güncelleme: 6 Ocak 2009 Gösterim: 12.358 Cevap: 0
toxic91 - avatarı
toxic91
Ziyaretçi
6 Ocak 2009       Mesaj #1
toxic91 - avatarı
Ziyaretçi
TANIM: Bu okullarda öğrencilere; orta öğretim düzeyinde asgarî ortak genel kültür vermek, toplum sorunlarına duyarlı, yurdun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilinci ve gücünü kazandırma amacına yönelik ortak genel kültür dersleri ile birlikte endüstriyel teknik alanlarda meslekî formasyon kazandıran, hem yüksek öğretime hem mesleğe hazırlayan, aynı zamanda bir yabancı dil öğretilmesini amaçlayan, fen bilimleri ağırlıklı programlar uygulanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
ÖĞRENİM SÜRESİ: 4 YIL.

YABANCI DİL: İNGİLİZCE.

MEVCUT ALANLAR: BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ.
misyon

Türk Milli Eğitiminin Temel Amaçları ve ilkeleri doğrultusunda yetişen; çağdaş düşünebilen, sorgulayabilen, Atatürk ilke ve inkılâplarını bilen, üreten, araştıran mesleki teknik eğitim alanında ülkenin istediği normlarda disiplinli, sanatsever, sportmen ve insanlığa hizmet eden bireyler yetiştirmektir.
BİZ İNANIYORUZ Kİ! Desteklenmeyen başarı kalıcı değildir.
BİZ İNANIYORUZ Kİ! Okulumuza hem öğretmenler hem öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve gelişimine yardımcı olmanın önemine varsın.
BİZ İNANIYORUZ Kİ! Okulumuza her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.
BİZ İNANIYORUZ Kİ! Farklıyız, yetenekli, üretken, enerjik ve çoşkuluyuz. Çünkü biz bir ekibiz.

vizyon
Okulumuz; teknolojiyi kullanan, çağdaş eğitim veren, mesleki teknik eğitimde hep önde olan, ülkemizin kalifiye ihtiyacına göre cevap verebilecek düzeyde elemanların yetiştiği aynı zamanda yüksek eğitim kurumlarını yönlendirip oradan da kaliteli elemanların yetiştiği bir eğitim kurumu olmayı hedeflemektedir.
BİZ İSTİYORUZ Kİ! Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.
BİZ İSTİYORUZ Kİ! Teknolojik gelişmeleri takip eden öğrenciler ile tüketen değil üreten bir toplum oluşsun.
BİZ İSTİYORUZ Kİ! Okulumuzda çalışan herkes kendinden emin olarak çalışsın, doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın.
BİZ İSTİYORUZ Kİ! İnsanı üretici ve tüketici olarak eğiterek mal ve hizmetlerin kalitesinin yükselmesine ortam hazırlansın.
BİZ İSTİYORUZ Kİ! Takım çalışmasını seven, öğretmenlerine ve arkadaşlarına karşı saygılı olan öğrenciler yetişsin.

bilisim
nokta1 Web Programcılığı Dalı
nokta1 Veri Tabanı Programcılığı Dalı