Arama

Fıkralar/Komik Olaylar - Sayfa 2

Güncelleme: 19 Kasım 2016 Gösterim: 262.657 Cevap: 1.351
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2005       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çobanın biri dağda koyun otlatmaktadır.O sırada ihtiyar bir adam çobanın yanına gelir ve su ister. Çoban ihtiyar adama su verir. İhtiyar da çobana teşekkür ederek biraz soluklanmak için çobanın yanına oturur. O sırada ihtiyarın gözü çobanın köpeğine takılır ve çobana dönerek
- Ey çoban senin bu köpeğin konuşur mu? der
Sponsorlu Bağlantılar
Çoban gülerek
-Amca o bir köpek köpek nasıl konuşsun der
I sıra ihtiyar adam elindeki asasını köpeğin önüne vurarak
-Ey köpek anlat bakalım çobanın sana ne yapıyor, nasıl davranıyor diye sorar.
Köpeğin gözleri açılır ve başlar konuşmaya
-Çobanım bana çok iyi daranıyor, her gün yemeğimi veriyor, ben de sürüsüne bakıyorum der.
Çoban çok şaşırır. Tam o sıra ihtiyarın gözüne çobanın koyunları takılır ve çobana dönerek,
-Ey çoban senin bu koyunlar konuşur mu? der
Çoban;
-Amca hadi köpek bi şekilde konuştu ama onlar koyun nasıl konuşsun der.
İhtiyar koyunların birinin önüne asasını vurarak;
-Ey koyun anlat bakalım çobanınız size ne yapıyor, nasıl davranıyor? der
Koyunun gözleri açılır ve başlar konuşmaya
-Çobanımız bize çok iyi davranıyor. Sabahları ahırdan alıp, akşama kadar otlatıp başımızda bekliyor tekrara akşam ahıra götürüyor,der
Çoban iyice şaşırmıştır. Tam o sıra ihytiyarın gözü bu sefer çobanın eşeğine takılır ve çobana sorar.
-Ey çoban peki senin bu eşek konuşur mu? der
Çoban kızarır, bozarır ve ihtiyara dönerek
-Konuşur ama hep yalan söyler... der.

NihLe - avatarı
NihLe
Ziyaretçi
4 Ekim 2005       Mesaj #12
NihLe - avatarı
Ziyaretçi
CenneT - CehenneM

Sponsorlu Bağlantılar
öğretmen ilkokul 1.sınıflara okulun daha ilk günleri cennet ve cehennem kavramlarını anlatıyormuş.başlamış,işte cehennem çok kötü biyerdir çocuklar orda sadece ateş vardır.sürekli yanar.kötülük yapan ve günah işleyenler orada yakılırlar demiş.sora da,cennet ise çok güzeldir.orada aklınıza gelecek herşeyi bulabilirsiniz.oyuncaklar,çiçekler,kuşlar,ne isterseniz demiş.sonra sınıfa sormuş.syleyin bakalım kimler cennete gitmek ister demiş.herkes parmak kaldırmış.sadece arka sırada bi çocuk pramağını kaldırmamış.
öğretmen merakala sormuş:
-çocuğum bak arkadaşalrının hepsi cennete gitmek istiyor.sen neden istemezsin?
çocuk:
-öğretmenim annem okuldan çıkınca doğru eve gel dedi.demiş

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2005       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İNMEK İSTİYORUM

1 Fransız , 1 Amerikalı ve Temel uçaktalar.
Fransız kalkıyor:
- Açın kapıları, ben intihar edeceğim ....Annem genelevde çalısıyor.!

İkna edip oturtuyorlar. Biraz sonra Amerikalı intihar etmeye kalkıyor:
- Annem arkadaşlarımla yaşıyor..!

Onu da ikna ediyorlar bunun üzerine.
Temel kalkiyor:
- İnmeç isteyrum , pu katar o......... çocuğunun arasunta penum isum ne...?!

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2005       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bir gün havacıların karacıların ve denizcilerin en yüksek komutanları askerlerinin cesaretlerini birbirlerine ispatlamak için toplanmışlar.
Karacıların komutanı bir asker çağırmış. Asker:
-"Emret komutanım" diyerek yanına gitmiş. Komutanı yere yatmasını istemiş. Daha sonra da bir tanka askerin üzerinden geçmesi için emir vermiş. Asker kılını bile kıpırdatmadan yattığı yerde beklemiş ve doğal olarak ezilmiş. Komutan diğerlerine dönerek:
- "İşte cesaret!" demiş.
Bu sefer havacıların komutanı bir asker çağırmış.

Asker yine:
- "Emret komutanım" diyerek komutanının yanına gitmiş. Komutanı helikoptere binmesini emretmiş. Asker helikoptere binmiş ve havalanmış. Daha sonra komutanı askere aşağıya paraşütsüz atlamasını emretmiş.Asker de emre itaat etmiş ve atlamış. Yere çakılmış ve can vermiş.
Komutan da diğeri gibi dönerek:
- "İşte cesaret!" demiş.
Sıra gelmiş denizci komutana. Denizci komutan askerini çağırmış. Asker istifini bile bozmadan:
- "Ne var?" demiş. Komutan:
- "Gel buraya!" emrini vermiş bağırarak. Asker de elini komutana doğru uzatarak:
- "HADİ LEN!" demiş.
Komutan diğer komutanlara dönerek şöyle demiş:
- "İŞTE CESARET!"
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2005       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Tanrı tanımamayı hayatındaki en büyük övünç haline getirmiş bir ateist varmış.
Adam bir gün ormanda gezerken gördüğü güzellikler karşısında her zamankinden fazla hayrete düşmüş.
Bir yandan ''Evrim ne güzellikler yaratmış!'' diye düşünürken diğer yandan da bu güzelliklerin tesadüflerle oluşmasının sandığından çok daha zor olduğunu kavramış.
O DA NE? O böyle dalgın dalgın yürürken aniden arkasında kocaman bir ayı belirmesin mi?

Hemen bütün gücüyle tabanları yağlamış.
Ayı arkada bizim ateist önde uzun süre koşmuşlar.
Kovalamaca uzadıkça ayı aradaki mesafeyi kapatmaya başlamış.
Adam, korkudan doğan telaşla nereye bastığını bile göremez hale gelmiş.
Derken ayağı bir dal parçasına takılmış ve düşmüş.
Ayı da son darbeyi indirmek içi atlamış avının üstüne.
Adam havadaki dev pençeyi görür görmez hayatında ağzına almadığı bir kelimeyi haykırmış:
-ALLAH!
Bu kelimenin bir ateistin ağzından dökülmesiyle her şey bir anda donmuş, ayı havada asılı kalmış.
Adam şaşkın şaşkın etrafına bakınırken bir ses ona hitap etmiş:
- Ey Allah'ın kulu! Yıllarca ona inanmadın, yaratılışı aptal kozmik tesadüflere bağladın, Allah adının geçtiği meclislerden kaçtın ve ona inanları aşağılayıp bir de bunu böbürlenme vesilesi yaparak ömrünü heder ettin. Şimdi başın sıkıştığı anda ondan yardım istiyorsun. Yine de onun sonsuz merhameti sana kucak açıyor. Şu anda iman edersen öbür cihanda seni cennetine kabul edecek...
Adam iman etse bile öleceğini anlayınca, bir zeka oyunu ile bulunduğu durumdan sıyrılmayı düşünmüş ve:
- Yok, ben can havliyle öylesine bağırmıştım. Ama eğer tanrının varlığına imam etmem isteniyorsa onun mucizelerini görmem gerekiyor. Eğer bu kudret bu kadar güçlü ise şu an beni yemek üzere olan ayıyı imana getirsin" demiş.
Ses ona:
-Emin misin? O her şeyi bilir ve görür ona göre düşün, demiş. Adam da:
-Eminim, demiş ve tabiat yeniden canlanmış. Ayı da kocaman bir külçe halinde adamın üstüne düşmüş. Avını bacaklarının arasına alarak üstüne oturmuş ve ellerini gökyüzüne açarak duaya başlamış:
-Allah’ım, sana hamd olsun! Senin rızan için oruç tuttum ve senin verdiğin rızıkla orucumu açıyorum...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2005       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hapşırdıktan sonra birbirlerine 'çok yaşa' diye dilekte bulunan Türkleri
uzun zaman izleyen bir amerikalı vatandaş dayanamayıp bir mesai arkadaşına sorar;

- "Neden biriniz hapşırdığında

'Bless you' (çok yaşa) dedikten sonra "Send a girl" deyip duruyorsunuz ?"Rofl
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ekim 2005       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
-selam ben aysun konuşalım mı ?
-selam konuşalım tabi
-ehehehe baba hemen atladın varya oğlun ben biggrin
-baba üstünde ne var?
- si*tir lan eşşek sıpası!
- ehahağa biggrin
arman nasilsin?
_yok hemitzer, ben baban.
_baba sen misin, kandirmiyorsun arman degil mi?
_evet hemitzer benim, baban.
_yok yok inanamam. arman sensin degil mi?
_hayir kizim, benim babam.
_seni sorgulamam lazim baba. adiyaman da gorev yaptigin koyun adi neydi?
_ cicek koyu, arkadasin yeto nun da selami var.
_ahh baba, keske oncelerden de boyle konusabilseydik.
_teknoloji bizim gibi yaslilara uzak kizim
- baba n'aber?
- iyiyim evladim, sen nasilsin? simdi bu bedava mi?
- nassi yani?
- konusuyoruz ya cocugum böyle ekstra bir para yazmiyor mu? kesin yaziyordur.
- olur mu baba internet iste
- yok yok ay sonunda faturada görürsün.
- fesupanallaaaah.
- hadi yeter cok yazdi
- babaaaaaa
- ben simdi ayni anda maillerime de bakabiliyo muyum?
(babanin block liste alindigi an)
- baba para gönderir misin?
- ne kadar?
- kredi karti borcunu ödicek kadar.
- ne kadar borcun?
- 400.
- kendine iyi bak.
- baba
x a$agidaki ileti tüm kullanicilara iletilemedi: Msn Grin
- baba
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2005       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
HANGI ULKE VATANDASI DAHA AVANTAJLI

JAPON OLMANIN FAYDALARI
-Bakkalınızdan Japon yapıştırıcısı isterken gururla " - Şu bizim yapıştırıcıdan versene" dersiniz.
-Çok kiloluysanız zayıflamak için milyonlarca lira harcamaz aksine Sumo Güreşçisi olup üstüne para kazanabilirsiniz.
- " -Adamlar yapmış ağbi! "diyerek hep kulaklarınızı çınlatırlar.
- Devleti yönetenlerin koltuklarını bırakmaları için ölmelerini beklemezsiniz.

iNGiLiZ OLMANIN FAYDALARI
- Her zaman için beyaz atlı prensin kapınızı çalma ihtimali vardır(Prens Charles! ) .
- Ve üstteki mantığa göre kaynananız bir kraliçe olabilir.
- Hiç bir baltaya sap olamazsanız, bir tamirhanede " ingiliz anahtarı "olabilirsiniz.
- ingilizceyi su gibi konuşursunuz. (!)

ETiOPYALI OLMANIN FAYDALARI
- Solarium için milyonlarca lira ödemeniz gerekmez.
- Diet yapmak için kasmazsınız.
- Tüm yardım konserleri sizin için yapılır.
- Akrabalarınız ya basketbolcu ya şarkıcı ya da dansçıdır.Aç ayı oynamaz lafını altüst edersiniz.

AMERiKALI OLMANIN FAYDALARI
- Kendinizi iyi hissetmeniz ve Amerikalı olmanın hazzını ve gazzını almak için, herhangi bir Amerikan filmini seyretmeniz yeterlidir.Eğer hala övünmekten böğ gelmemiş ve kusmamışsanız.
- Her zaman ülkeniz savaştadır ama size zarar gelmez..
- NBA maçlar ını izlemek için sabahın köründe kalkmazsınız..
- Her apartmandaki 10 kişiden 5 'i dünyayı kurtaracak güçtedir.. Düşman ister uzaylı olsun isterse bir göktaşı ... (örnek: Rambo, terminator, v.s..)

ÇiNLi OLMANIN FAYDALARI
- Çocuğunuzun ismini tabak çanak kırıp koyabilirsiniz. Çang, Çung, Çing gibi..
- Uzaydan görülebilen tek insan eseri olan " Çin Seddi" ni gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşarsınız..
- Uzağı net görmek için gözlerinizi kısmanız gerekmez.
- Tek yataklı oda parası verip üç kişi yatabilirsiniz.

FRANSIZ OLMANIN FAYDALARI
-ingilizce bildiğiniz için değil, bilmediğiniz için hava atarsınız( Yani onlar öyle sanıyor) ..
- Her şeye Fransız kalabilirsiniz..
- Fransızca küfür bile etseniz şiir okuyosunuz sanırlar...

iTALYAN OLMANIN FAYDALARI
- Kaybolmazsınız. Çünkü her yol Roma'ya çıkar.
- Herkesin sırtını yaslayacak bir dayısı vardır,özellikle Sicilya dolaylarında...
- Dünya kızları, yakışıklılıkta hep sizi örnek gösterir..
- Doğan SLX fiyatına FERRARi alabilirsiniz( Abartık ama olsun! Eee.. Böyle vergilere böyle espri!) ...

VEE TÜRK OLMANIN FAYDALARI
- 2050 yılında dünyanın tek hakimi olabilirsiniz(Çünkü herkes uzaya çıkmış olacak)...
- Eğer dünyanın hakimi olursanız, uzaydan gelebilecek UFO lara taş atıp onları korkutup, kaçırabilirsiniz( UŞAK da yaşanmıştır) ..
- Restoran, lokanta gibi yerlerde masaları birleştirebilir ortaya bir salata söyleyebilir, masanın kısa bacağının altına katlanmış kağıt koyabilirsiniz...
- Otobüs, uçak, hastahane, vb. gibi cep telefonu kullanmanın yasak olduğu yerlerde gizli gizli cep telefonu ile konuşabilir, plajda cep telefonunuzu mayonuza sıkıştırabilir ve herşey çok normalmiş gibi davranabilirsiniz..
-işsizlik, üretimsizlik, sosyal eşitsizlik, trafik canavarı, enflasyon ve sonu gelmeyen zamlarla canla başla mücadele ederek, " ülke yönetmecilik "oynayan siyasetçilere yıllarca katlanarak " Varolmanın dayanılmaz eziyeti "ve"insanoğlunun dayanıklılık gücü" konularında bilimsel araştırmalara katkıda bulunabilirsiniz...

Evet şaka bir yana, aslında nerede yaşadığınız değil, nasıl yaşadığınız daha önemli değil mi? Victor Hugo ne güzel söylemiş...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2005       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Gerçek Ses Kayitlarindan Alinmistir:

- Garanti
- Benim pos cihazimda sorun var islem yapamiyorum.
- Nasil bir sorun var? Hangi islemi yaparken problem cikariyor?
- Ekraninda yabanci terimler var. Hiç bir menuye giremiyorum
- Anladim. Makinizin programi silinmis. Yetkili servise bildirimini
yapiyorum bir teknisyen isletmenize gelip makinanizi degistirecek.
- Ne zaman gelecekler?
- Ben bildiriminizi su an itibariyle yaptim, en kisa surede
geleceklerdir.
- Kardesim burasi bir firma en kisa sureden kastiniz ne?
- Teknik servisler firmalara bize bildiris sirasina gore mudahale
ediyorlar.Sizi yaniltmamak icin net bir saat veremeyecegim.
- Ben onu bunu bilmem 15 dakikada bu makinayi degistirmezseniz gorursunuz
siz neler olacagini.
- Benim ismim Cengiz. Kiminle gorustugumu ogrenebilirmiyim?
- Cemal ben
- Cemal bey size yardimci olmak istiyorum fakat 15 dakika icinde
gelemezler bunu sebebi yetkili servislerin firmalara bize bildiris
sirasina gore mudahale etmeleridir.Ama sizin icin yetkili servislere
bizzat telefon acip acil oldugunu belirtecegim.
- Ben onu bunu bilmem 15 dakika icinde birisi gelmez ise bu makinayi
yakarim.Hatta sunu soyliyeyim 13 dakikaniz kaldi
- Cemal bey dukkani yaksaniz itfaiye 13 dakika icinde gelmez.biraz anlayis
lutfen Msn Happy))
- Simdi 13 dakikada kimse gelmiyormu.
- Maalesef bunun icin size soz veremiyorum.
- Isminiz Cengiz'di degil mi?
- Evet ismim Cengiz
- Bak Cengiz sana soyle diyeyim o zaman. Buraya yarim saat icinde birini
yollamazsan Genel Mudurlugunuze telefon acip 15 gun once sana bildirim
yaptigimi ve halen kimseyi yollamadigini ve kimse gelmedi diye bugun sana
telefon actigimda bana kufur ettigini soyleyecegim.Sanirim isinden olmak
istemezsin
- Cemal bey oncellikle su an zaten genel merkez ile gorusuyorsunuz.
Ayricada su an konustugumuz telefon dinleniyor ve kayit yapiyor.
Soylediginiz hersey kayit altina alindi ve istendiginde arsivden
cikarilip dinlenebiliniyor.
- Demek dinleniyor Msn Sad(((
- Evet kayit altinda hersey
- !!!!!!!! ????????? Peki Cengiz bey siz benim niye makinama 15 gundur
mudahale ettirmiyorsunuz 15 gun once size bildirimini yaptim ayip
degilmi????
- Msn Happy cemal bey beni daha simdi aradiniz bakin bunlara hic gerek yok biz
burada sorunlarinizi halletmek icin calisiyoruz. Oradaki pos makinasinin
calismasini bende sizin kadar istiyorum.. Sonucta oraya pos cihazini
calismasi icin koyduk. Dedigim gibi servis ile telefon ile gorusup en kisa
surede makinanizin degistirilmesini saglayacagim. Buna emin olabilirsiniz
- Tamam tamam Cengiz gonderde ne zaman gonderirsen gonder. size hic dis
gecmiyor senide sevdim orada adresim vardir bir ara gelde cay ismarliyayim
sana.
- tamam oldu Cemal bey
- hadi optum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2005       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Anam, guzel anam, garip anam. Sarikiz'i marikiz'i hec sormuyom, zira zerre gadder umrumda degil. Sadede geliyom. Bu Istanbul sehri cok buyukmus. Bizim koyden yan yana 1 melyon tane koy, aha iste o gadder gocuman. Ben meysur olmayi kafaya koydum anam. Filmde gormustum. 'Istanbul seni yeneceem' diyordu ya, bana beraberlik de yeter. Yani senin anlayacagin buraya puan veya puanlar almaya geldim anam.

Ay gizim, bal gizim, esek gizim... Sarikiz'i sormuyon amma Sarikiz seni soruyo. Benden daha salak kizin nerde deyo... Gactin diye her Allah'in gecesi bubandan sopa yiyom. Sirtim nasir tuttu artikin. Seni bi yakalarsam bak nasil meysur edecem. Agabeylerin pesine dustu. Yakinda seni bulur, obur tarafa tez ulastirilar. Sen de gazetenin 3. sayfasina cikip meysur olursun artik. Agbingiller gelene gadder Istanbul seni 3. sayfalik yapmazsa tabii!

Anaaaaaa... Bababaaa... Burada bi dizi var sasirinca boyle yapiyor basroldeki adam, yakinda tanismayi hayal ediyorum onunla. Hatta hepisiylen. Ana giz; sen alisiksindir dayaga. Ya da dur ben buradaki kadin porgramlarindan birini yollayayim sana, koca dayagi yiyo diye tilivizyonlara cik, ana-kiz meysur olalim.

Yellozlar Kralicesi, halasi kilikli kizim benim, sen simdi meysur olacam derken onun bunun altina yatarsin, o kucuk cep telefonlarina dikkat et bari. Agbilerin izini bulmus, Istanbul'a varmislar. Dua ediyom sadece vursunlar, cesedin guzel olsun. Cocuklar seni hirslarindan parca pincik dograyayim derken terleyip Bogaz esintisiyle hasta olmasalar bari.

Analarin en vicdansizi, tenesirlere gelesicesi... Abim olacak o davardan haber alabiliyon mu? Alaman, zira bir tanesi anasi yasinda bir kadinla yasamaya basladi. Arada gorusuyoruz. Oburunun de sinir gecti, baya bi yumusadi. Hatta fazla yumusadi. Gecen birlikte pembe bluz almaya ciktik. Yanlis anlama ha, bana degil ona. Bir dekolte giyiniyor ki sorma. Ben o kadar giyemem valla. Tutturdu ameliyat olucam kesin donus yapicam diye. Birak diyorum vur beni don memlekete diyorum, "Ay beni gan tutar giiiz" diyor. Yakinda iki kiziniz oluyor bilesiniz.

Ailenin kanayan yaralari... Kansizlar sizi! Abilerini de ayarttin sonunda haa! Hakkimi helal edersem serrrefsizim... Babanin da selami var! Benim oyle bir kizim yok diyo... Hasadi kaldirayim bizzat kendi ellerimle bogucam ucunu de diyo...

Ahh anam benim saf anam... Sana ne zamandir yazamadim. Beni merak etmezsin biliyom da babami merak etmisindir herhalde. Hali vakti yerinde. Genclesti de. 'Genc kadin adami genclestirir' derlerdi de inanmazdim. Kuman diye soylemiyorum, guzel kiz. Sen ne bakarsin babamin oyle atip tuttuguna. 'Asicam, kesicem' diye yemis seni. Hasadin parasini burada oyle bir yedi ki aklin durur. Bir aksamda dolasti butun meyhanelerini, gece kuluplerini Istanbul'un. Sonra bir askerlik arkadasini buldu. Kalan parasiyla birlikte is kurdular. Simit sarayi actilar. Paraya para demiyor artik babam bilesin. Ana be, unutmadan bi sey diycem. Bu mektup olayi ***** be... Bir cep telefon al da SMS'leselim. Ya da bir bilgisayar al MSN'den yazisalim. Boyle cok banal...

Oyyy anam oyyy... Meger yillarca koynumda bir degil dort yilan beslemisim oyyy! Hepiniz hayin ciktiniz. Tez zamanda Istanbul'a gelip alayinizi yere sermezsem bana da Zarife demesinler!

Istanbul'a gelme kararina pek sevindik ana. Bir sen eksIktin zaten burada. Gelmeden once bana haber ver de abimin 'Refo' adiyla sahne aldigi gece kulubunden yer ayirtayim. Hep beraber felekten bir gece calalim. Bu arada buyuk abim o kadindan ayrildi. Anam gelsin de televizyondaki gelin-damat-kaynana yarismalarina katilalim diyor. Bence de iyi fikir. Sen 10 tane kaynana Semra'yi cebinden cikarirsin. Sohret olmak senin de hakkin. Hasretle bekliyoruz anam. Optuk cok. Bye