Arama

Heidi

Güncelleme: 4 Temmuz 2016 Gösterim: 51.469 Cevap: 3
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
23 Şubat 2007       Mesaj #1
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
HEİDİ
MsXLabs.org

Sponsorlu Bağlantılar

Küçük Heidi annesini ve babasını küçük yaşta kaybeder. Teyzesi Heidi’ye sekiz yaşına kadar bakar. Bundan sonra küçük kıza büyükbabası bakacaktır. Büyükbaba görünüşte aksi bir adamdır. Alp dağlarındaki kulübesinde yalnız yaşamaktadır. Heidi’nin gelişi ile her şey çok daha eğlenceli ve güzeldir. Heidi dağlarda küçük çoban Peter ve keçileriyle mutlu günler geçirir.

JOHANNA SPYRİ


heidi2

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Finn and Jake; 4 Temmuz 2016 21:11 Sebep: Kırık link.
Biyografi Konusu: Heidi nereli hayatı kimdir.
Gerçekçi ol imkansızı iste...
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
5 Ağustos 2008       Mesaj #2
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
heidi

Sponsorlu Bağlantılar
heidi peter sitzen

hussoloji heidi

Kırmızı yanakları ve kısa siyah saçları ile bir dönem herkesin "kim bu dağdaki pollyanna" diye izlediği şirin kız. Dedesinin ateş üzerinde ısıtıp verdiği keçi peynirini yerken aldığı lezzet, herkesi ekran önünde acıktırmaya yeterdi. Ama işte bazan o kadar iyi olurdu ki, ekran önünde bile çıldırmamak içten değildi.

Heidi, aslında bir kitap olarak yayınlanmış 1881 yılında. İsviçreli Çocuk Romanları yazarı Johanna Spyri tarafından kaleme alınmış. Efendim olay Frankfurt'ta Graubunden denilen bir kasabada geçiyormuş. Hatta "Heidi ve Peter"in orada hala heykelleri bile varmış.

Son dönemlerde CNBC-E tarafından da bir süre yayınlandı çizgi film.Filmde Heidi'nin inanılmaz pozitif yaklasımı, ve herkese yardım isteği aslında çizgi filmlerden neler beklendiğini özetliyor. Şimdi bazıları diyebilir "elin İsviçrelisinin" çizgi filmi bize ne? Orası doğru ama "pokemon"lar yerine pekala iyi bir tercih olabilir diye düşünüyorum.Tabi Kurtlar Vadisi tarzı kültür ürünleri! yaratmak varken neden "Heidi" tarzına esir olunsun değil mi?

Filmde yer alan Peter karakteri de ayrı komik, dağlarda yuvarlanışı ve hızlı koşuşu, keçilerin altına yatıp sütü ağzına sağması ve ardından Heidi'nin gülmekten yerlere yatması. Bunlar Heidi adlı çizgifilmden enstantaneler. Heidi'nin büyükbabası ise ayrı bir sorun... Ağır dede takılıyor biraz. Saç sakal birbirine karışmış, bembeyaz pamuk gibi. Pek bir şey umrunda değil, Heidi'nin frankfurt'a gönderilişinde de biraz umursamaz davranıyor falan filan.

Uzun lafın kısası güzel ve hoş bir çizgi filmdi. Hayata Heidi gibi bakan ne kadar insan vardır bilemiyorum ama, savaşların dünyasında ekranlardaki en sevimli karelerden birisi Heidi...

Heidi'nin o güzel müziğinin sözleri ile bitirelim...

heidi, heidi, deine welt sind die berge
heidi, heidi, denn hier oben bist du zu haus
dunkle tannen, grüne wiesen im sonnenschein
heidi, heidi, brauchst du zum glücklich sein
holalahidi...
heidi, heidi, komm nach haus, find dein glück
komm doch wieder zurück

dort in den hohen bergen
lebt eine kleine maid
gut freund mit allen tieren
ist glücklich alle zeit
im winter wie im sommer
auch wenn all’ die herden zieh’n
am morgen und im abendschein
wenn rot die alpen glühn

heidi, heidi, deine welt sind die berge
heidi, heidi, denn hier oben bist du zu haus
dunkle tannen, grüne wiesen im sonnenschein
heidi, heidi, brauchst du zum glücklich sein
holalahidi...
heidi, heidi, komm doch heim, find dein glück
komm doch wieder zurück

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
TiviSank - avatarı
TiviSank
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015       Mesaj #3
TiviSank - avatarı
Kayıtlı Üye
HEIDI8
Ad: Heidi
Bölüm Sayısı: 52
Kanal: TRT 1, CNBC-e, Kanal 1, Kidz TV

Çok küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Heidi, taşradaki bir kasabada teyzesi Dete ile birlikte yaşamaktadır. Heidi’ye 5 yaşına kadar bakan Dete, sonunda kendine büyük bir şehirde iş bulur fakat bulduğu işe yanında bir de çocuk götürmesi mümkün değildir. Bu yüzden çareyi Heidi’yi onun geriye kalan yegâne aile üyesine, Büyükbaba Alm-Öhi’e, teslim etmekte bulur.

Alp dağlarının eteklerinde yaşayan ve köylüler tarafından aksi bir ihtiyar olarak görülen büyükbabayla ilk kez karşı karşıya gelen ve bu yaşlı adamın hayatına renk katan küçük kız, kısa sürede uyum sağladığı yeni yuvası Alp’lerde yaşamaya başlar. Bu sırada köyün çobanı Peter ile de arkadaşlık kuran ve her gün ovalarda koşturan Heidi’nin büyükbabasıyla yaşadığı huzurlu hayat Frankfurt’tan gelecek olan yeni bir haberle bir kez daha değişecektir…

heidi
Finn and Jake - avatarı
Finn and Jake
VIP 🐻 Bear ✔
4 Temmuz 2016       Mesaj #4
Finn and Jake - avatarı
VIP 🐻 Bear ✔
HAFTA İÇİ 11:45 | 18:00 | 19:30
TRT Çocuk'ta...
Alp dağlarında özgürce koşan küçük bir kız görürseniz Heidi ile karşılaşmışsınız demektir. Heidi, İsviçre'nin bir dağ köyünün kırsalında dedesiyle yaşayan 8 yaşında mutlu ve konuşkan bir kızdır. Yakın arkadaşları Peter ve Clara ile eğlenceli maceralar yaşar. En belirgin yeteneği ise tavırları ve doğallığıyla başkalarını olumlu etkileme özelliğidir. Heidi senin kanalında!

Ad:  heidi.jpg
Gösterim: 4382
Boyut:  36.4 KB
🌘 🚀
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

17 Haziran 2009 / Sedef 21 Moda ww
12 Eylül 2017 / ZÜLAL Cevaplanmış
4 Temmuz 2011 / KisukE UraharA Müzik ww