Arama

90'lardan Akıllarda Kalanlar - Sayfa 2

Güncelleme: 27 Ağustos 2018 Gösterim: 59.959 Cevap: 25
BiRuMuT - avatarı
BiRuMuT
Ziyaretçi
31 Aralık 2008       Mesaj #11
BiRuMuT - avatarı
Ziyaretçi
Rahmetli Cenk Koray'ın sunduğu tatil programı Stüdyo Pazar içinde aralara serpiştirilmiş
bir çizgi karakterdi.Ekranda ince bir çizgi görünür,sonra ortaya çıkan bir el Bay Meraklıyı çizerdi.Yürürken onu heyecanlandıran birşey görür anlaşılmaz bir dille çizerle kavga eder,sonunda puhahahahaa diye kahkahayı basardı.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen _Yağmur_; 8 Kasım 2013 09:42 Sebep: kırık link
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
16 Mart 2009       Mesaj #12
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
90 lardan hatırımda en fazla, Anadolu Lisesi, Kolej Sınavları kalmış, o sınav koşuşturmaları sırasında Walkmenimden Tarkan ve kenan Doğulu şarkılarını dinleyip onları satır satır birbirine karıştırıp bağıra bağıra söyleyişim geliyor Msn Happy

Sponsorlu Bağlantılar
İkisine de aşıktım, boyları kısa,sen onları geçersin dediği için bir arkadaşıma küsmüştüm Msn HappyYoncimikin şarkılarıyla da oynardık Msn Happy
Büyüdük mü ne..Artık ilgimi çekmiyorlar...
Son düzenleyen perlina; 22 Temmuz 2017 19:21
recruit87 - avatarı
recruit87
Ziyaretçi
22 Nisan 2009       Mesaj #13
recruit87 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
_cesminaz_ adlı kullanıcıdan alıntı

Yalan rüzgari

Yalan Rüzgârı (Ingilizce: The Young and the Restless) Amerikan yapımı bir pembe dizidir. İlk olarak 26 Mart 1973 tarihinde Amerikan televizyon kanalı CBS'de yayınlanmaya başlamıştır. Dizi Türkiye'de de yayınlanmış olup, yayınlanğı yıllarda TRT 2 gösterilmiştir.
Dizinin hikâyesi Lee Phillip Bell ve William J. Bell tarafından kaleme alınmıştır. İlk yayın tarihinden bu yana pek çok kişi ve olayın gelip geçtiği dizi hâlâ çekilmektedir. Temmuz 2007 itibarıyla 8.673 bölümü çekilmiştir. Yayınlanmış olduğu süre boyunca pek çok TV ödülünün de sahibi olmuştur. Yaklaşık 6 milyon seyirci hafta içi her gün saat 12:30 yerel saati ile bu diziyi takip etmektedir. Dizi kendi arasında 3 ana evreye ayrılmaktadır. Ekim 2008'de dizinin 9000. bölümü yayına girecektir.

Çocukluğumuzun kabusu olmuştu bu dizi, şöyle ki; o dizi yayınlandığı saatte annemiz sağolsun kumandayı alır eline başka birşeye geçirmezdi kanalı -) Sene 93' evrelerinden felan bahsediyorum.Birde dizinin orginal ismi ''The Young And The Restless'' Baş harflerine ithafen filmin logosu Y&R şeklinde yapılmış,yalnız bizim Türk yapımcılar kurnazlıklarını yaparak yine dizinin ismini Yalan Rüzgarı yapmışlar.Yani Y&R yi bozmamışlar bi neviMsn Grin Bu dizinin kapanış fon müziğini ezberlemiştik resmen-) Ama belkide eskileri,klasik müziği sevdiren parçalardan biriydi o.
Richard Clayderman & Henry Mancini'nin hayat verdikleri ''Nadia's Theme'' müziği..
Klasik müzik severlerin kesinlikle ilgisini çekecektir tavsiye ederim -)

Son düzenleyen _Yağmur_; 8 Kasım 2013 09:43 Sebep: kırık linkler
reyan - avatarı
reyan
Ziyaretçi
25 Ağustos 2009       Mesaj #14
reyan - avatarı
Ziyaretçi
90 Yılların bayramlarında ben ve bi kaç arkadaş biriktirdiğimiz şekerlerimizi ortaya koyup sonra avuçları en büyük olan arkadaşı seçip şekerlerimizi havaya attırıyoduk.Sonra kim ne kadar şeker toplarsa şekerler onun oluyodu..Buda bizim sabırsızlıkla beklediğimiz sadece bayramlara has eğlencemizdi..Keşke o günlere geri dönebilseydim..

Ayrıca dayımın nişanlısı için bağıra bağıra sölediği şarkı aklıma geliyor..
''Saçındaki tokan olayım
Belindeki kemer olayım..''
(Tarkan)
Son düzenleyen perlina; 22 Temmuz 2017 19:22
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
25 Ağustos 2009       Mesaj #15
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
90'lardan hatırlarımızda ne kadar güzel şeyler kalmış. Baştan sona bir daha okudum. Ne kadar güzel bir konu açmışsın sevgili Mesirkentli.

Ben konuyu biraz değiştireceğim.
90'lar dendiğinde akla 1999 da olan 2 büyük deprem de geliyor.
Yakınlarda bir kabir ziyaretine gittik Küçükçekmece Mezarlığı'nda, ayrı bir bölüm vardı 1999 Depreminde hayatını yitirenler için. Aynı soyadlı bebekten yaşlıya çeşitli isimlerle mezar taşlarıydı artık onlar sıra sıra.

Depremleri de unutmayalım ve unutturmayalım. Hala güvensiz konutlarla, köprü ve üst-alt geçitlerle, okullarla, resmi binalarla yaşıyorsa eğer kentlerimiz zaten unutturmazlar.
90'lar demişken, bunlar da yaşandı.
Son düzenleyen perlina; 22 Temmuz 2017 19:22
king nothing - avatarı
king nothing
Ziyaretçi
10 Aralık 2009       Mesaj #16
king nothing - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
recruit87 adlı kullanıcıdan alıntı

Çocukluğumuzun kabusu olmuştu bu dizi, şöyle ki; o dizi yayınlandığı saatte annemiz sağolsun kumandayı alır eline başka birşeye geçirmezdi kanalı -) Sene 93' evrelerinden felan bahsediyorum.Birde dizinin orginal ismi ''The Young And The Restless'' Baş harflerine ithafen filmin logosu Y&R şeklinde yapılmış,yalnız bizim Türk yapımcılar kurnazlıklarını yaparak yine dizinin ismini Yalan Rüzgarı yapmışlar.Yani Y&R yi bozmamışlar bi neviMsn Grin Bu dizinin kapanış fon müziğini ezberlemiştik resmen-) Ama belkide eskileri,klasik müziği sevdiren parçalardan biriydi o.
Richard Clayderman & Henry Mancini'nin hayat verdikleri ''Nadia's Theme'' müziği..
Klasik müzik severlerin kesinlikle ilgisini çekecektir tavsiye ederim -)

Ha ha bırde dallas vardı dımı ceyar omrumuzu yedı abı ya laa onların yuzunden kara sımsegı ızleyemıyordum annemın bır elınde terlık bır bır elınde kurek dızı bıtene kadar ayrılmıyordu ha bırde su cesur ve guzel denen sacma bır dızı vardı doksanlı kusaklar hep entıka ıcınde kaldı zuhaha ben bıle kotu olmayı benımsemıstım boyle entıkalarla fılan muhaha
Son düzenleyen perlina; 22 Temmuz 2017 19:23 Sebep: kırık link
Şeb-i Yelda - avatarı
Şeb-i Yelda
Ziyaretçi
14 Aralık 2011       Mesaj #17
Şeb-i Yelda - avatarı
Ziyaretçi
[LEFT]Tasolar vardı mesela Msn Happy

Mahalle maçları vardı.
yaşlı teyzeler amcalar topları kesmeseydi soluksuz oynanırdı ..(: onunda tadı başkaydı ya
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 5 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 22 Temmuz 2017 19:24 Sebep: kırık link
Just fly - avatarı
Just fly
VIP Beşer
13 Eylül 2013       Mesaj #18
Just fly - avatarı
VIP Beşer
ah o 90 lar 90 lar birol guven 1364451

images?qtbnANd9GcRdd5Xb9fzq6f0rewEy8DiHug3aDG4x3Ulx7QKCNPuw0oR  g8o A

90 larda cocuk olmak 239991

90 larda cocuk olmak 494676

1ff330b2c476ef05ca567948a61074eb k

90 lC4B1k 60 lC4B1k kaset doldurtmuC59F nesil 326933

392962 3 4 7437d
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 22 Temmuz 2017 19:23
All Alone
adanzye - avatarı
adanzye
Ziyaretçi
22 Ocak 2015       Mesaj #19
adanzye - avatarı
Ziyaretçi
grunge rock'un yükselişi ve düşüşü.

aynı zaman diliminde rock starların ölümü, layne staley(alice in chains), kurt cobain(nirvana), bradley nowell(sublime)..

aynı zaman da show tv'nin erotik programları yayımlaması ve rtük'ün bu kadar sansürcü olmaması net hatırladığım durumlar.
A.Arda - avatarı
A.Arda
VIP VIP Üye
1 Haziran 2016       Mesaj #20
A.Arda - avatarı
VIP VIP Üye
Kavanoz kapağının içine cam macunu doldurup oynanan oyunlar oldukça yaratıcıydıMsn Happy Ayrıca sokak sokak dolaşıp sigara paketlerinin içinde ki parlak zımbırtıyı toplardık. O dönem kilosuna bir çocuk için oldukça iyi bir meblağ verilirdiMsn Grin Güzel günlerdi.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.