Arama

Ailenizin Gelenekleri

Güncelleme: 29 Eylül 2016 Gösterim: 20.425 Cevap: 32
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Haziran 2007       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ailenizin gelenekleri,inançları[din inançalrını açıklamayınız ama isterseniz yapabilirsiniz],ailenizin belli sembolleri varsa ve ya yıllardan beri yaptıkları şeyler. ailenizle ilgi bilgi vermek isterseniz işte konu bu

Sponsorlu Bağlantılar

benim ailemde hasta kzın başına koyu kırmızı bir bant bağlanır.bant kız iyleştikten 1 hafta sonra çıkarılır.
hasta erkeğe ise siyah bant takılır.

kırmızı bant hem kadınlığı hemde iç huzuru temsil eder iç huzur ise hastanın şifa toplamasına ve hastalıkta yaşam sevinci bulmasını temsil eder.

siyah bant ise kötü hastalıkları erkekten uzak tutar bir karete ustası kadar sağlam kalması ve hastalıkla bir usta niteliğinde savaşması için takılır.
Son düzenleyen Blue Blood; 6 Ekim 2007 00:12
Angel_Lolita - avatarı
Angel_Lolita
Ziyaretçi
24 Ağustos 2007       Mesaj #2
Angel_Lolita - avatarı
Ziyaretçi
ayrıca bizim ailemizde 7 yaşına[okula başlayana]kadar doğumlarından itibaren takmaları için shinigami kolyeleri verilir.
Shinigami kolyelerinin kötülüğü ve ölümü bebeklerden uzak tuttuğuna inanılır.

Sponsorlu Bağlantılar
MYDMR - avatarı
MYDMR
Ziyaretçi
25 Aralık 2007       Mesaj #3
MYDMR - avatarı
Ziyaretçi
aksam yemeginde herkes mutlaka sofrada olmak zorundadırMsn Wink
Sevimli_kız - avatarı
Sevimli_kız
Ziyaretçi
11 Haziran 2008       Mesaj #4
Sevimli_kız - avatarı
Ziyaretçi
En geç saat 19:00 (bayanlarMsn Happy)22:00(erkekler) herkes evde olmak zorundadır.Geç kalma bahaneleri yok Wiggle
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
18 Temmuz 2008       Mesaj #5
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Önemli kararlar mutlaka ortak bir karar sonucunda alınırMsn ConfusedMsn ConfusedMsn Confused Bireysel olarak düşünülürse bazen zor oluyor tabii...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Temmuz 2008       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim ailem ve tüm akrabalarım büyüklere çok saygılıdır.Yaşlıların bulunduğu büyük ailelerde, evdeki gelin konumdaki hanımın yaşlılarin yanında yemek yememesi, konusmamasi, oturmaması ve saygılı davranmaması bunun ifadesidir.

Çoğu kişiye çok aşırı gelir bunlar ama bize çok doğal gelir Çerkes geleneği işteMsn Grin
gökkuşağı - avatarı
gökkuşağı
Ziyaretçi
23 Temmuz 2008       Mesaj #7
gökkuşağı - avatarı
Ziyaretçi
Demokrasi içerisinde bi aileyiz sevinçlerimizi hüzünlerimizi maddi manevi konularda hep birbirimize destek veririz tabi herkes gibi küçük sorunlarımız oluyo ama mutlu bir aileyiz..........
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
23 Temmuz 2008       Mesaj #8
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Ailemizde bazı geleneklerin yersiz olduğunu düşünüyorum.Hakka ve mantığa uygun davranılması taraftarıyım...Bizde uygulamaya geçmese bile büyüklerimizde süre gelen bazı geleneklerimizin daha doğru değerlendirilmesini yeğlerdimMsn ConfusedMsn ConfusedMsn Confused
A.Arda - avatarı
A.Arda
VIP VIP Üye
25 Temmuz 2008       Mesaj #9
A.Arda - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
SüPeRsiN adlı kullanıcıdan alıntı

Benim ailem ve tüm akrabalarım büyüklere çok saygılıdır.Yaşlıların bulunduğu büyük ailelerde, evdeki gelin konumdaki hanımın yaşlılarin yanında yemek yememesi, konusmamasi, oturmaması ve saygılı davranmaması bunun ifadesidir.

Çoğu kişiye çok aşırı gelir bunlar ama bize çok doğal gelir Çerkes geleneği işteMsn Grin

Valla bende çerkezim fakat bu bahsetmiş olduğun, "yaşlıların bulunduğu büyük ailelerde, evde bulunan gelin konumundaki hanımın; yaşlıların yanında yemek yememesi, oturmaması ve konuşmaması" olayı bizde falan yoktur.. Evet 30-40 yıl öncesinde bu durum gerçektende böyleymiş fakat bu zamanda bu tarz birşeyin olması bana hiç ama hiç mantıklı gelmiyo açıkçası..
Bunun dışında bahsetmiş olduğun büyüklere saygı olayı ise sadece biz çerkezlerde değil herkesde olan ve olması gereken birşey zaten..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
mechul_adam - avatarı
mechul_adam
Ziyaretçi
25 Temmuz 2008       Mesaj #10
mechul_adam - avatarı
Ziyaretçi
benim ailem gelenek olarak borçlarını bırakır arkadan gelene... bende geleneklere karsı olmayı düşünüyorum Msn TongueMsn TongueMsn Tongue
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.