Arama

Hyundai Getz

Güncelleme: 13 Haziran 2016 Gösterim: 13.167 Cevap: 3
VerSchL@GeN - avatarı
VerSchL@GeN
Ziyaretçi
19 Nisan 2007       Mesaj #1
VerSchL@GeN - avatarı
Ziyaretçi
Ad:  hyundai.jpg
Gösterim: 827
Boyut:  22.2 KB
Hyundai Getz kullanıcılarının buluştuğu, bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bu konu başlığı altında Getz'le ilgili herşeyi konuşabilir, sorabilir ve fikrinizi söyleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bir kitap boyutunu aşan bu sayfalar, Getz'e dair ne varsa öğrenebileceğiniz, gerçek kullanıcıların deneyimlerine dayalı bir bilgi ve tecrübe kaynağıdır. Getz almayı düşündüğünüz araçlar içinde bir seçenek oluşturuyor ise veya zaten bir Getz'iniz var ve onun hakkında daha fazla birşeyler öğrenmek veya yaşadıklarınızı paylaşmak istiyorsanız bu sayfalar tam size göre.

İlk olarak 2002'nin sonlarına doğru Singapur'da gün ışığına çıktı Getz. Çok sade ve temiz bir tasarımı olan Getz, bir anda otomobillerle ilgilenenlerin ve yeni otomobil alıcılarının ilgisini çekmeye başladı. O günden beri Getz, hızlı artan satışarıyla dört bir yanı sardı ve bir fenomen olmaya başladı.

Hyundai ailesinin bu minik üyesi şimdilerde boyutlarının çok ötesinde büyük işlere imza atıyor. Son 3 yılda Türkiye'de de artan bir satış trendiyle hızla yayılan Getz, özellikle 2006 başlarından itibaren ilk zamanlarında görülen bazı sorunlarından kurtulmuş ve gücü artırılmış makyajlı modelleriyle artık Türk kullanıcılarının da gönlünü tamamen fethetmiştir.

Minik bir MPV havasındaki Getz düşük fiyatına rağmen sunduğu yüksek donanım ve orta üzeri iç kalitesiyle fiyat/performans ve fiyat/donanım oranlarında nerdeyse rakibi olmayan bir model.

Yakıt tüketiminde ise başarılı 1.4 benzinli ve 1.5 VGT dizel motorları ile yolda şahlanırken benzincide de kullanıcılarını üzmüyor.

Rengarenk olarak caddelerde dolaşan bu sevimli otomobilin direksiyonuna geçenin aklı onda kalıyor. Onu biraz sürüpte takdir etmeyen, beğenmeyen yok.

Şimdiye kadar yapılmış en sade tasarımlı ve en iyi küçük otomobillerden biri.

Onunla ilgili olarak kısaca şunları söyleyebiliriz:

* O Şimdiden bir efsane adayıdır.
* Çok sevimli bir görünüşü vardır.
* Belkide Hyundai'nin yaptığı en başarılı modeldir.
* O'nu kullanan O'nu çok seviyor.
* O tam bir öğrenci, genç arabasıdır.
* O tam bir aile arabasıdır çünkü:
* Dışarıdan küçük görünür ama içi kocamaaaann.
* O tam bir şehir arabasıdır.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Jumong; 13 Haziran 2016 07:51 Sebep: Kırık link
alpermetin - avatarı
alpermetin
Ziyaretçi
4 Nisan 2009       Mesaj #2
alpermetin - avatarı
Ziyaretçi
selamlar ben bugün hyundai getz aldım.getz kullananlara iki sorum olacak
1. uzun farları bir türlü açamadım. sadece sellektör yapabildim ama uzunları yakamadım
Sponsorlu Bağlantılar
2.arka camın suyunu nasıl fışkırtacağım birde bunu beceremedim
lütfen getz kullanıcıları bana yardım edebilirmi çok teşekkürler

Son düzenleyen BrookLyn; 4 Nisan 2009 09:56
ultralix - avatarı
ultralix
Ziyaretçi
10 Nisan 2009       Mesaj #3
ultralix - avatarı
Ziyaretçi
1. Uzun farı açmak için farlar açık iken, sellektör için kendinize çektiğiniz kolu, ileriye doğru itiniz.
2. Sağdaki cam sileceği kolunun uç kısmını saat yönünde bir kez çevirirseniz arka silecek çalışır, ikinci kez çevirdiğinizde arka cam suyu fışkırtılır.
Hayırlı olsun...
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
13 Haziran 2016       Mesaj #4
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Ad:  1024px_Hyundai_Getz_Facelift_2005_2008_front.jpg
Gösterim: 623
Boyut:  18.3 KB

Hyundai Getz

, Hyundai'nin 2002'nin Ekim ayında satışa sunduğu küçük otomobilidir. 2004'ün Ağustos ayında Cool versiyonu satışa sunulmuştur. 2006 yılında Getz ve Getz Cool beraber makyajlandılar.

Hyundai Getz, Hyundai firmasının B segmentindeki modellerinden birisidir. Hyundai Getz de 12 adet renk seçeneği sunulmaktadır. Hyundai Getz in üç adet motor seçeneği vardır.

Hyundai Getz ile sunulan motor seçenekleri

• Hyundai Getz 1.4 DOHC (Benzinli Kurşunsuz Süper)
  • Hyundai Getz 1.5 VGT (Euro Dizel)
  • Hyundai Getz 1.5 VGT (110 PS Euro Dizel)

Hyundai Getz in yakıt tüketimi

• 1.4 DOHC motor seçeneği için Şehir içi 7.5 Litre(otomatik vites olursa 9.1), Şehir dışı 5.1 Litre (Otomatik vites olursa 5.3 Litre) dir. Ortalama yakıt tüketimi 6.0 Litredir. (Otomatik Vites 6.7 Litre)
  • 1.5 VGT motor seçeneğinin yakıt tüketimi Şehir içi 5.5 litre, Şehir dışı ise 3.9 Litredir. Ortalama yakıt tüketimi 4.5 Litredir.
  • 1.5 VGT (110 PS- Beygir Gücü) Şehir içi 5.5 litre, Şehir dışı ise 3.9 Litredir. Ortalama yakıt tüketimi 4.5 Litredir.
Derlemedir...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
🌘 🚀