Arama

Hotmail / MSN adresleri dışındaki adreslerle MSN Oturumu Açma - Sayfa 8

Güncelleme: 5 Ağustos 2015 Gösterim: 631.827 Cevap: 162
KENCISii - avatarı
KENCISii
Ziyaretçi
6 Mart 2008       Mesaj #71
KENCISii - avatarı
Ziyaretçi
ben yeni bi msn adresi aldım ancak mail sayfasını vermiyor

Sponsorlu Bağlantılar
msn adresi şu şekilde ism@ism.com nasıl ala bilirim mail sayfasını

yardımlarınız için şimdiden teşşekürlerimi sonarım
Birleştirilen ileti:
mail sayfası almak için baş vurdum ama bi hata verdi sanırım bu hata şu

The e-mail address is already in use. To continue, do one of the following:
  • You may have already signed up with this e-mail address. If you have a hotmail.com or msn.com address, you're already signed up. Sign in now.
  • If you haven't signed up, make sure you typed the address correctly.
  • Someone else may have signed up with your e-mail address. To find out, go here.
ism@ism.cok adlı bi msn adresimin mail sayfasını almak için baş vurmuştum bu hatayı verdi
Son düzenleyen ahmetgns; 6 Mart 2008 21:00 Sebep: Sorunuzu tek bir konuya gönderin
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
6 Mart 2008       Mesaj #72
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
KENCISii adlı kullanıcıdan alıntı

ben yeni bi msn adresi aldım ancak mail sayfasını vermiyor

Sponsorlu Bağlantılar
msn adresi şu şekilde ism@ism.com nasıl ala bilirim mail sayfasını

yardımlarınız için şimdiden teşşekürlerimi sonarım

mail sayfası almak için baş vurdum ama bi hata verdi sanırım bu hata şu

The e-mail address is already in use. To continue, do one of the following:
  • You may have already signed up with this e-mail address. If you have a hotmail.com or msn.com address, you're already signed up. Sign in now.
  • If you haven't signed up, make sure you typed the address correctly.
  • Someone else may have signed up with your e-mail address. To find out, go here.
ism@ism.cok adlı bi msn adresimin mail sayfasını almak için baş vurmuştum bu hatayı verdi

Alamazsınız, çünkü zaten böyle bir adresle Windows Live ID'ye hesap açarken sizin o adresle bir e-posta hesabınızın olduğu varsayılıyor ve siz hesabı oluştururken o adrese sizin o e-postanın sahibi olduğunuzu kanıtlamanız için bir doğrulama e-postası gönderiliyor, ama siz böyle bir hesabınız olmadığı halde böyle bir adresi Windows Live ID'ye kaydettirdiyseniz bu adresi doğrulayamazsınız. Bu yazdıklarımı burada da özetliyor:
Alıntı

Windows Live alan adlarından başka bir alan adıyla Windows Live Hotmail'e erişmeye çalışılınca açılan sayfadan alıntı
Şu anda e-posta için başka bir hizmeti kullanıyorsunuz, ancak kolayca Windows Live Hotmail için kayıt olabilirsiniz.
Ödüller kazanan hizmetimizde hesap açmak için burayı tıklatın

İkinci yazınızdan farklı şeyler anlaşılıldığı için ona göre de bir cevap yazayım. İngilizce metinde diyor ki:
E-posta adresi zaten kullanımda. Devam etmek için aşağıdakilerden birini yapın:
  • Bu e-posta adresiyle zaten kaydolmuş olabilirsiniz. Bir hotmail.com ya da msn.com adresiniz varsa, zaten kaydolmuşsunuz. Şimdi oturum açın.
  • Kaydolmadıysanız, adresi doğru olarak yazdığınızdan emin olun.
  • Başka birisi e-posta adresinizle kaydolmuş olabilir. Bulmak için buraya gidin.

problem - avatarı
problem
Ziyaretçi
23 Mart 2008       Mesaj #73
problem - avatarı
Ziyaretçi
ya bn önceden üye olmuştum doğrulamamıştım şimdi nasıl doğrulucam ?
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
23 Mart 2008       Mesaj #74
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
problem adlı kullanıcıdan alıntı

ya bn önceden üye olmuştum doğrulamamıştım şimdi nasıl doğrulucam ?

O adresle Windows Live Messenger'da oturum açtığınızda, "Bu adres doğrulanmadı, şimdi doğrulayın" diye bir uyarı vermesi lazım sanırım. O uyarıya tıklayarak doğrulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.
problem - avatarı
problem
Ziyaretçi
24 Mart 2008       Mesaj #75
problem - avatarı
Ziyaretçi
Tıkladım mail gönderildi dedi fakat adres doğrulanmadığı için maile girmiyo ?
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
25 Mart 2008       Mesaj #76
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
problem adlı kullanıcıdan alıntı

Tıkladım mail gönderildi dedi fakat adres doğrulanmadığı için maile girmiyo ?

Eposta hesabınıza girebilmek için adresi doğrulamanız değil, adresi doğrulayabilmek için eposta hesabınıza girebilmeniz gerekiyor. Yani o adresiniz zaten var ve siz içine girebiliyorsunuz olmalı ki adresi Windows Live için geçerli bir adres ya da bu adres bana ait diye doğrulayabilesiniz. Eğer uyduruk (var olmayan) bir adresi Windows Live ID olarak kaydettiyseniz o adresi doğrulayamazsınız (başka hacking yöntemleri varsa bilmiyorum).
cangel - avatarı
cangel
Ziyaretçi
3 Nisan 2008       Mesaj #77
cangel - avatarı
Ziyaretçi
ahmetgns katılıyorum. adresi aldıgınız zaman adresin mail alanına giremiyorsunuzki gelen maillere bakılsın.
KLAMP - avatarı
KLAMP
Ziyaretçi
19 Nisan 2008       Mesaj #78
KLAMP - avatarı
Ziyaretçi
adım@sitem.com şeklinde msn adresi yaptık fakat hotmail posta kutusu gibi mailleri göremiyoz hotmail posta kutus gibi maillerimiz nasıl göre biliriz gelen ve gönderme gibi ? oturum açtığımızda
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
19 Nisan 2008       Mesaj #79
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
KLAMP adlı kullanıcıdan alıntı

adım@sitem.com şeklinde msn adresi yaptık fakat hotmail posta kutusu gibi mailleri göremiyoz hotmail posta kutus gibi maillerimiz nasıl göre biliriz gelen ve gönderme gibi ? oturum açtığımızda

Hotmail kullanıcıları da göndermeleri göremiyor, sadece gelen kutusunda ne kadar okunmamış olduğunu biliyor ve bir eposta geldiğinde anında haberi oluyor.

Eğer Windows Live ID olarak kaydettirdiğiniz alan adı gerçekten bir e-posta hizmet sağlayıcısıysa (yani bu hizmeti vermeyen sahte bir alan adıyla kaydolmadıysanız) ve POP3 desteği varsa Messenger Plus! Live'ı yükleyerek onun Harici E-Posta Hesapları özelliği ile bu hesapları kontrol edebilirsiniz. Messenger Plus! Live'ı yüklemek ve E-Posta Hesapları ile ilgili bir örnek için MsXLabs'ın Messenger Plus! forumundaki İğneli konu ile "....Mynet hesabınızı kontrol edin" başlıklı yazıyı inceleyin.
Ece Tavaslı - avatarı
Ece Tavaslı
Ziyaretçi
30 Haziran 2008       Mesaj #80
Ece Tavaslı - avatarı
Ziyaretçi
Eminim ki bir çoğumuz bu yöntemi biliyordur ama bilmeyenler için ben yine de anlatayımMsn Wink

İlk olarak https://accountservices.passport.net/reg.srf?sl=1&lc=1055 bağlantısına tıklıyoruz.

a ama1

Bağlantıya tıkladığımızda karşımıza yukarıdaki pencere çıkacak. Ve bize 2 seçenek sunulacak. Biz, istediğimiz gibi bir adresi ücretsiz edinmek için, "Evet, e-posta adresim kullanılsın" seçeneğini tıklayacağız.

a ama2

Çıkan penceredeki "E-posta adresi" yazan bölüme "xxxxx @ xxxxx . com" şeklinda adresinizi yazabilirsiniz. Kalan bölümleri de kendinize göre doldurunuz.

a ama3

Sonra yazdığınız adresi tekrar yazıp doğrulayınız. Bu kadar! Artık istediğiniz uzantıda mSN adresiniz ile oturu açabilirsiniz!Msn Happy