Arama

Hobby Elektronik Devreler - Sayfa 2

Güncelleme: 22 Eylül 2012 Gösterim: 100.904 Cevap: 23
WaGGiSH - avatarı
WaGGiSH
Ziyaretçi
4 Mart 2008       Mesaj #11
WaGGiSH - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
aysagun adlı kullanıcıdan alıntı

ilginize teşekkür zederim

tüm devreyi değiştirmen lazım
Sponsorlu Bağlantılar
ssbsd - avatarı
ssbsd
Ziyaretçi
5 Mart 2008       Mesaj #12
ssbsd - avatarı
Ziyaretçi
ya çok hoşuma gitti keşek biraz devrelerden anlasaydım daha basit yolu yok mu bunun??
Sponsorlu Bağlantılar
sumo77 - avatarı
sumo77
Ziyaretçi
13 Mart 2008       Mesaj #13
sumo77 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşla harıka bır bölum olmuş yakın zamanda harıka devreler paylaşıcam...muhendıslık 3 sınıf ögrencısım ınanıyorumkı benımde işime yarıcak cok devre olucak burda sağolun..paylaşımlar için...
cellular - avatarı
cellular
Ziyaretçi
19 Mart 2008       Mesaj #14
cellular - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
aysagun adlı kullanıcıdan alıntı

Elimde 3 metrelik alanda yayın yapın oyuncak bir telsizim var.Bunun frekansını(yayın alanını)yükseltmek istiyorum.Sözgelimi,5km,veya 10 kmkarelik bir alana yükseltmek istiyorum.ne yapmam gerekiyor,veya bunlarlla uğraşmayıp,sil yeni baştan bu değerlerde bir telsiz şema ve parça listesi konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?Saygılar...

elindeki telsizin çalışma frekansını yazarsan ona göre cıkış katına bi preamplifier devresi verelim .. ancak bu devre muhtemelen 12 voltla çalışıcak vede telsizin üzerine monte edilmeyecektir bunun yanısıra harici bir anten kurman gerekir dalga boyu orantılı ve geridönüş sinyal şiddeti (s.w.r) signal wave ratio 1.1 olmalı aksi halde yaptığımız çıkış katının transistörleri aşırı ısınıcağından yanacaktır! Msn Cool
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
20 Mart 2008       Mesaj #15
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Hobby Elektronik Devreler - Tekil Mesaj - MsXLabs
mesajına ek yeni bir hesaplıyıcı bu sefer sadece drenç değil kondasatörlerinde hesaplanması eklenmiş..
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: rar Direnc VE KONDANSATOR DEGERI HESAPLAYICI.rar (245.9 KB, 170 gösterim)
madmaks - avatarı
madmaks
Ziyaretçi
9 Mayıs 2008       Mesaj #16
madmaks - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar yaptığınız işler çok güzel... sizden bi ricam olucak yukarıdaki video da çalan müziğin adı ne ve nerden indirebilirim ?? çok hoşuma gitti. yardımcı olursanız sevinirim...

slm video daki müziğin adı ne acaba nerden indirebilirim.hoşuma gitti yardımcı olursanız sevinirim...
Son düzenleyen madmaks; 9 Mayıs 2008 11:08 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
thyssen - avatarı
thyssen
Ziyaretçi
25 Ocak 2009       Mesaj #17
thyssen - avatarı
Ziyaretçi
paylasımın için tesekurler

led tabela kayar ve diger sekillerinin şeması lazm palısım için şimdiden teşekkürler
Son düzenleyen thyssen; 25 Ocak 2009 22:34 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
FisTiK - avatarı
FisTiK
Ziyaretçi
25 Ocak 2009       Mesaj #18
FisTiK - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
kompetankedi adlı kullanıcıdan alıntı

Bu konu başlığı altında uygulamasını bizzat yaptığınız elektroniğin en basit bileşenlerinden tutun yarı profesyonel devrelere kadar kullanıcıyı fazla masrafa sokmayan elektronik devre çizimleri ve anlatımlarını paylaşıcağız..

kolay gelsin.

Hobby Elektronik Devreler
Hobby Elektronik Devreler

çook iyi ya bayıldım emeğine sağlık
cya - avatarı
cya
Ziyaretçi
1 Şubat 2009       Mesaj #19
cya - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler.. benim eski oyuncak arabamdan parçaladığım 27 mhz'lik bir adet alıcım ve 1 adet vericim var... ben bunlarla telsiz yapabilir miyim acaba?
potalak - avatarı
potalak
Ziyaretçi
5 Şubat 2009       Mesaj #20
potalak - avatarı
Ziyaretçi
iyi forumlar... benim sorum soyle: yaptigim 2+1 sisteme eklemek istedigim bi devreyle alakali... dusuk frekans sesinin siddetine gore verdigi isigi azaltip arttirabilen 9-12 ledli bir devre... bazi fikirlerim var ama onlari uygulamadan once bir danisayim dedim... yardimlarinizi bekliyorum Msn Happy