Arama

Nil Karaibrahimgil

Güncelleme: 25 Mayıs 2011 Gösterim: 49.934 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2006       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Masal
Daha küçücüktüm öldüm
Sponsorlu Bağlantılar
Ama ben masalımı da gördüm
Baba anneme söyle öldüm
Daha parlayabilirdim söndüm
Daha oynayabiliridim döndüm
Daha toplayabilirdim böldüm
Masalımı da gördüm
İstemem ben hiç adım unutulsun
Resmim tozlu raflara konsun
Arayan beni masallarda bulsun

Ad:  nil.jpg
Gösterim: 844
Boyut:  60.8 KB

Nil Karaibrahimgil

Nil Karaibrahimgil, 1976 yılında Ankara'da doğmuştur. Sanatçının babası kendi tabiri ile sakallı olmayan Suavi Karaibrahimgildir ve kendisi Müzikomani şarkısı ile tanınır. Amcası Selami Karaibrahimgil Modern Folk Üçlüsü'nün elemanlarındandır. 1998'de Reklamevi'nde yarı zamanlı olarak reklam yazarlığı yapmıştır. 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Hüner Margarin ve First Duo reklamları ile reklamcıların en büyük ödülü olarak kabul edilen Kristal Elma ödülünü almışıtır. Sanatçı ayrıca Hazır Kart "Ben Özgürüm/Özgür Kız", Bellona "Bellonayla Bellonayla", Algida "Aşkımla Erir misin?", Trendy&Friendly “Trendy&Friendly” jingle'larını yapmıştır.

Biyografi Konusu: Nil Karaibrahimgil nereli hayatı kimdir.
ela hazal - avatarı
ela hazal
Ziyaretçi
29 Eylül 2008       Mesaj #2
ela hazal - avatarı
Ziyaretçi
Nil Karaibrahimgil 11
Nil Karaibrahimgil
Sponsorlu Bağlantılar
nil karaibrahimgil 1 1

LaSalle - avatarı
LaSalle
Ziyaretçi
20 Haziran 2009       Mesaj #3
LaSalle - avatarı
Ziyaretçi

Nil Karaibrahimgil resim 4
Son düzenleyen LaSalle; 20 Haziran 2009 14:58 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
sweety girl - avatarı
sweety girl
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2009       Mesaj #4
sweety girl - avatarı
Kayıtlı Üye
www harikasozler net   nil karaibrahimgil 2

Nil Karaibrahimgil Yalnızlardanım şarkı sözleri

Nasıl zor geldi ayrılmak bu yaz
Sevgililer gördüm kıskandım biraz
İçim boş kaldı
Çok yandı canım
Artık ne yapsam yalnızlardanım
Aslında cok garip hiç kavuşmadık
Tenine az değdim tam karışmadık
İçim boş kaldı
Çok yandı canım
Bi göriyim desem yok ki yok
Bi koklıyim desem yok ki yok
İçim gül biraz
Güldür biraz
Şunu öldür kendini güldür biraz
Bence yazık oldu
Çok kısa ömür
İnsan doğar
Aşık olur ölür
İçim boş kaldı
Çok yandı canım

Özledim desem yok ki yok
Bi şey söylesem yok ki yok
İçim gül biraz
Güldür biraz

LiveImages5CGC3BCzelim5CNil20Karaibrahimgil5CNil 04
Son düzenleyen sweety girl; 20 Haziran 2009 19:53 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
27 Ocak 2010       Mesaj #5
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Nil Karaibrahimgil

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Nil Karaibrahimgil (d. 17 Ekim 1976), yapmış olduğu reklam müzikleriyle de tanınan Türk pop müzik sanatçısı.

Biyografi

Müzisyen Suavi Karaibrahimgil'in kızı olan Nil,12 yaşında "I see clouds rain is coming..." (Türkçe: Bulutları görüyorum, yağmur geliyor...) adlı ilk bestesini yaptı. Ortaokulda piyano; biraz daha büyüyünce caz gitarı çalmaya başladı. 12 yaşından itibaren okuldan arta kalan zamanlarında Serdar Erener'e ait Reklamevi adlı reklam ajansında metin yazarı olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra reklam sektöründe çalışmaya devam etti. Hüner Margarin ve First Duo reklamları ile sektörün oskar ödülleri olarak kabul edilen Kristal Elma Ödüllerine layık görüldü. Başta Bellona, Trendy&Friendly Algida ürünleri olmak üzere bir çok ürünün reklam müziklerini yaptı. Nil Karaibrahimgil için asıl dönüm noktası Hazırkart reklamlarından sonra başladı. Reklamda bir anda tüm Türkiye'nin diline dolanan "Ben Özgürüm" adlı parçayı seslendiren Nil, insanlar tarafından "Özgür Kız"' olarak tanındı. Reklamın daha sonraki bölümlerinde Nil'e pop müziğin başarılı isimlerinden biri olan Tarkan eşlik etmiştir.
2002'de Ozan Çolakoğlu ile biraraya gelen Nil Karaibrahimgil, Sony Müzik firmasından Nil Dünyası adlı ilk albümünü çıkardı. Albümünn ilk klip parçası "XL" ve daha sonra "Rüzgar" ve "Kek" adlı farklı tarzdaki parçalarla pop müzikte dikkat çekmeyi başardı. 2004 yılında çıkardığı 2. albümü Nil FM'deki tüm şarkı söz ve müzikleri kendisine aittir. Albümün çıkış ve klip parçası "Gitme Yoksa" hit olmuştur. Nil, 2006 yılında çıkardığı Tek Taşımı Kendim Aldım'ın çıkış şarkısı "Pırlanta" ile dikkatleri üzerine çekerek; günlerce medyada bayanların tektaşlarını nasıl elde etmeleri gerektiğinin tartışılmasına neden oldu. MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2007 de en iyi Türk sanatçı dalında aday oldu. Ayrıca sanatçı Hürriyet gazetesinin "Kelebek" ekinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Penti çorap reklamında da oynamıştır.
26 Ocak 2009 tarihinde dördüncü albümü "Nil Kıyısında" piyasaya sürüldü. Albümün çıkış parçası olan "Seviyorum Sevmiyorum" Türkiye müzik listelerinde altı hafta bir numarada kaldı. Şarkı yalnızca Türkiye'de değil, aynı zamanda Balkan ülkelerinde de popüler oldu ve Balkanika TV'de gösterime girmeyi başardı.[1] 2009 yılında Neşet Ertaş'ı tanımadığı yönünde haberler çıkmış, konunun medyada yer almasıyla Neşet Ertaş'ın kendi sayesinde tanındığını söylediği haberleri yer almıştır. Karaibrahimgil, olayın bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu belirtip, Neşet Ertaş sevenlerden özür dilemiştir. [2] 21 Ocak 2010 tarihinde Sertab Erener'in kardeşi Serdar Erener ile Nil Nehri kıyısında yapılan düğünle evlenmiştir.[3]

Diskografi

Ana madde: Nil Karaibrahimgil diskografisi
  • Nil Dünyası
  • Nil FM
  • Tek Taşımı Kendim Aldım
  • Nil Kıyısında
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
25 Mayıs 2011       Mesaj #6
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
nil albC3BCmC3BC

Nil Karaibrahimgil’in 2011 yeni ve son single albümü “Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum” Single çalışması çıktı.

Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Nil Karaibrahimgil, kendisinin “Romantik komedi” türünde diye tanımladığı şarkısı “Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum” ile dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şarkının bir İskender Paydaş, bir Bülent Uludağ, iki Alper Erinç imzalı dört ayrı versiyonunu dinleyicileriyle paylaşacak olan Nil, “Dinleyen kendi hakkında her şeyi duymak istediği kişisine ve onunla olan müziğine göre seçim yapsın istedim” diyor.

Albümdeki Şarkıları
1.Hakkımda Her Şeyi Duymak İstiyorum
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.