Arama

Metin Arolat

Güncelleme: 12 Ekim 2008 Gösterim: 7.076 Cevap: 1
Pollyanna - avatarı
Pollyanna
Ziyaretçi
26 Mart 2007       Mesaj #1
Pollyanna - avatarı
Ziyaretçi
HAKKINDA YAZILANLAR

Sponsorlu Bağlantılar
Mevlana'nın 23. kuşaktan torunu

Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin soyundan gelen Çelebiler, Amerikalılarla birlikte Mevlana'nın hayat felsefesinin anlatıldığı bir internet sitesi hazırladı. Sitedeki soyağacında tanıdık bir isim de var. , Mevlana'nın 23'üncü kuşaktan torunu...
Ünlü düşünür Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin soyundan gelen ve halen hayatta olan Çelebiler tarafından bir internet sitesi hazırlandı. ‘‘www.mevlana.org’’ adresli sitede, Mevlana’nın 21'inci yüzyıla kadar gelen soyağacı da yer alıyor. Çelebiler tarafından yaklaşık 8 yüzyıldır saklanan belgelerle hazırlanan soyağacında ilginç bir isim karşımıza çıkıyor. Bu isim, ...

EVET TORUNUYUM
, böyle bir sitenin varlığından haberdar olduğunu belirterek, ‘‘Evet Mevlana'nın soyundan geldiğimi biliyorum. Akrabamız olan ve Mevlana'nın 21'inci kuşaktan torunu olan Dr. Celaleddin Bakir Çelebi ölmeden önce, Mevlana'nın felsefesini yurtdışında tanıtmak, bilgilendirmek amacıyla çalışmalar yaptığını ve bu doğrultuda bir beste yapmamı istedi. Kendisi 1996 yılında vefat etti. Onun bu isteğini en kısa zamanda yerine getirip, oğluna teslim edeceğim’’ dedi. Arolat, ‘‘Benim soyumda Osmanlı İmparatorluğu döneminde görev yapmış paşalar var. Böyle geniş bir ailenin içinde yer almak beni çok heyecanlandırıyor’’ şeklinde konuştu.

Biyografi Konusu: Metin Arolat nereli hayatı kimdir.
BlueEngel - avatarı
BlueEngel
Ziyaretçi
12 Ekim 2008       Mesaj #2
BlueEngel - avatarı
Ziyaretçi
metin arolat

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Daisy-BT; 26 Haziran 2010 01:22