Arama

Mustafa Ceceli

Güncelleme: 26 Ağustos 2011 Gösterim: 4.428 Cevap: 2
reyan - avatarı
reyan
Ziyaretçi
19 Temmuz 2009       Mesaj #1
reyan - avatarı
Ziyaretçi
mustafaceceli02f


Sponsorlu Bağlantılar
1983yılının Ankara'da dünyaya gelir.
1986 yılında orgla tanışır.2 yıl aldığı piyano eğitimi sonrası öğretmeni konservatuar eğitimi almasını süyler.Ancak ailesiyle aldığı karar doğrultusunda,müziği v okulu birlikte devam ettirmek ister.
Lise yılların da ilk müzik grubu kurar ve aranjeler yapmaya başlar.Daha sonra Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesini kazanır.Bu dönemde arkadaşlarının kurduğu bir müzik grubuna dahil olarak,keyboardıyla sahne almaya başlar.TRT'nin yaz konserleri projesinde de yer alan Ceceli,öte yandan hazırladığı demo kayıtlarıyla aranjörlük knusunda kendisini yetiştirir.

Üniversitenin 3. yılında tekrar sınavlara girer ve Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümünü kazanır.Bu adımla Ankara'daki müzik hayaını oktalamış olur ve İstanbul'a yerleşir.Kısa bir süre sonra ''Cenk Eren ve Nükhet Duru'' orkestrasıyla çalışmaya başlar.Cenk Eren'in vokalistliğini yapan Merih Ermekastar'ın albümüyle birlikte profesyonel aranjörlük hayatınaadım atar.

Bu albümün referansıyla Ozan Doğulu ile tanışır ve hemen ardından, Kenan Doğulu ''Aklım Karıştı''şarkısı Mustafa Ceceli düzenlemesiyle albüme girer ve Sezen Aksu'ya kadar uzanan müzik yolculuğu başlamış olur.Sezen Aksu'ya albümlerinde ve sahnede eşlik etmeye başlar.'İkili Delilik,Hükümsüz ve Gidemem''şarkılarını düzenler.Düzenlemesini yaptığı Kenan Doğulu'nun ''Cakkıdı''yoğun ilgi görür.Derken;Cenk Eren, Nükhet Duru, Emre Altuğ, Levent Yüksel, Hande Yener, Serdar Ortaç, Bengü, Melih Görgün, Gökhan Tepe, Ziynet Sali, Gülşen, Betül Demir, Murat Boz, Burak Kut, Sıla, Hepsi, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ile devam eden hızlı yükselişi başlar.

Sansun Demir ve Behzat Gerçeker'den gelen teklif üzerine ENBE orkestrası albümünde konuk sanatçı olarak Sezen Aksu'nun ''Unutamam'' adlı şarkısını düzenler ve seslendirir. 35. Altın Kelebek Ödülleri gecesinde ''En iyi çıkış yapan solist''ve ''Power Türk video müzik ödülleri yarışmasında; ''En iyi çıkış yapan video klip'' ödülünü alır ve Ceceli'nin bu şarkıyla solistik kariyeri başlamış olur.Uzay Heparı ''Sonsuza''albümünde ''Karanfil''adlı şarkıyı yorumlar.Son düzenleyen careless_WhispeR; 19 Temmuz 2009 17:57
Biyografi Konusu: Mustafa Ceceli nereli hayatı kimdir.
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
27 Ocak 2010       Mesaj #2
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Mustafa Ceceli

Sponsorlu Bağlantılar
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Mustafa Ceceli (d. 1980, Ankara) Türk pop şarkıcısı ve aranjörüdür.

Biyografi

Müzik kariyerine ilk olarak 6 yaşında aldığı piyano eğitimi ile başlayan Ceceli, ilk müzik grubunu lise yıllarında kurmuştur. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni kazanan müzisyen, bir yandan demo kayıtlarla ilk aranjörlük denemesine başlamıştır. Üniversitenin 3.yılında tekrar sınava girerek bu kez Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü'nü kazanır ve İstanbul'a yerleşmiştir. Cenk Eren ve Nükhet Duru orkestrasında çalışmaya başlayan Ceceli, ilk aranjörlük deneyimi ise Cenk Eren'in vokalisti Merih Ermakastar'ın albümüyle gerçekleştirmiştir.
Bu albümün referansıyla Ozan Doğulu ile tanışan Ceceli, "Aklım Karıştı" şarkısı ile beraber Kenan Doğulu ile çalışmıştır. Bu dönemde Sezen Aksu'nun hit şarkılarından "İkili Delilik"i de düzenleyen müzisyen, kısa bir süre içerisinde başta Kenan Doğulu ve Sezen Aksu olmak üzere, Cenk Eren, Nükhet Duru, Emre Altuğ, Sıla, Levent Yüksel, Serdar Ortaç, Bengü, Gülşen, Melih Görgün, Gökhan Tepe, Betül Demir, Murat Boz, Ziynet Sali, Hepsi, Burak Kut, Hande Yener, Ajda Pekkan ve Emel gibi birçok müzisyenle çalışmıştır.[1]
2007 yılında ise, Behzat Gerçeker ve Samsun Demir'den gelen teklif üzerine ENBE Orkestrası albümüne sözü ve müziği Sezen Aksu imzası taşıyan "Unutamam" ile konuk olan müzisyen, aranjörlük deneyiminden sonra bu kez ilk defa bir şarkının vokali olarak yer almış ve bu şarkıyla oldukça büyük bir başarıya imza atarak, Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde en yüksek olarak 2 numaraya kadar yükselmiştir. Bu başarının ardından, Uzay Heparı anısına hazırlanan Uzay Heparı - Sonsuza albümünde de daha önce Aşkın Nur Yengi'nin seslendirmiş olduğu "Karanfil" isimli besteyi yeniden yorumlayan müzisyen, bu şarkısıyla da bir kez daha bu listelere giriş yapmayı başarmış ve bu şarkıyla en yüksek 7 numaraya yükselmiştir.
Bu iki şarkının da listelerde başarılı olmasıyla beraber kariyerindeki ilk solo albümünü hazırlamaya hız kazandıran müzisyen, DMC ile anlaşmış ve ilk albümünü Eylül ayında çıkaracağını duyurmuştur. Ancak, ilk albüm öncesinde yaz aylarında orjinali Arapça bir şarkı olan besteye oyuncu Sermiyan Midyat tarafından yazılan sözlerle Türkçe olarak yorumlayan şarkıcı, "Limon Çiçekleri" adı verilen bu single'ını 14 Mayıs 2009 Perşembe günü DMC etiketiyle piyasaya sürmüştür.[2] 18 Kasım 2009 tarihinde ise sanatçının kendi ismini taşıyan ilk solo albümü piyasaya sürülmüş ve bu albümün ikinci video klibi olarak "Hastalıkta Sağlıkta"ya Murad Küçük yönetmenliğinde bir video klip hazırlanmıştır.[3]

Diskografi

Albümleri

  • Mustafa Ceceli (2009)
Single'ları

  • Limon Çiçekleri (14 Mayıs 2009)[2]
Video klipleri

  • Unutamam
  • Karanfil
  • Limon Çiçekleri
  • Hastalıkta Sağlıkta
  • Dön

_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
26 Ağustos 2011       Mesaj #3
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Mustafa Ceceli'den ''Âşikardır Zat-ı Hak''

Mütavazi duruşuyla herkesin gönlünü kazanan Mustafa Ceceli katıldığı iftar programında söylediği ilahi ile mest etti. 11 Ağustos'ta TRT1'de Serdar Tuncer'in sunduğu Ramazan Sevinci programına katılan sanatçı ilk kez ilahi okudu. M. Ali Garip, Yeni Sefer'de duyurdu.

Mütavazi duruşuyla herkesin gönlünü kazanan Mustafa Ceceli katıldığı iftar programında söylediği ilahi ile mest etti.

11 Ağustos'ta TRT1'de Serdar Tuncer'in sunduğu Ramazan Sevinci programına katılan sanatçı ilk kez ilahi okudu.

TRT 1'in iftar programına katılan Mustafa Ceceli, Âşikardır Zat-ı Hak ilahisini ilk kez yorumladığını söyledi. Ünlü sanatçı ilahiyi albümüne koymayı düşündüğünü sözlerine ekledi.

Mustafa Ceceli'nin yumuşak sesiyle, muhteşem yorumuyla dinleyeceğiniz bu ezgi dilinize takılacak...


"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.

Benzer Konular

14 Eylül 2015 / _AERYU_ Ünlülerin Fotoğrafları
28 Şubat 2015 / _AERYU_ Müzik tr