Arama

Deniz Toprak

Güncelleme: 2 Eylül 2016 Gösterim: 59.307 Cevap: 1
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
2 Haziran 2010       Mesaj #1
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Ad:  Deniz Toprak.jpg
Gösterim: 5907
Boyut:  20.6 KB

Deniz Toprak

MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Toprak 15 Ocak 1977 tarihinde Siirt'de doğmuştur. Lise okuyana kadar Siirt'te yaşamış ardındanda İstanbul'a gitti. Lise Öğrenimini İstanbul'da tamamladı.

Eşi Ali Osman Erbaşı ile evlenmeden Türk Halk müziği ile ilgili eğitim almıştır. Genç yaşından beri süre gelen Türk Halk Müziği sevgisi onun ünlü bir sanatçı olmasına vesile olmuştur.

1996 tarihinde ilk kez Amatör Müzik çalışması yaptı ve Halk evleri ile Kültür Merkezlerinde bir takım konserler verdi.2000 tarihinde Profesyonel olarak Eğitim almaya karar verdi ve müzikle ilgili dersler aldı.Başta Müslüm Gürses, İlhan Şeşen ve Zara olmak üzere birçok sanatçıya vokalist oldu. 2007 tarihinde Kayahan'ın destek vermesi ile beraber Türkü Molası adındaki albümünü yaptı.Rumeli'den Kerkük'e Anadolumuzun kültürel yapısını temsil eden "TÜRKÜMOLASI" albümü birçok müzik marketinde yerini alıp sevildi.

2008 tarihinde Ulus Müzik imzası il Destanlaşan Türküler 5 adındaki albümde yer aldı ve 2 parçayı seslendirdi. isimleri ; Gül Kuruttum ve Yeşil Yaprak ' tır. Deniz Toprak 2002 yılında Ali Osman Erbaşı ile evlendi. 2012 tarihinde sunuculuk yapan Deniz Toprak Trt Müzik adındaki kanalda 13 bölüm kadar Yerel Starlar adındaki programı sunmuştur.

2000 yılında Profesyonel eğitim almak isteyen sanatçı, özel müzik okullarında şan, nota, solfej, bağlama repertuar ve tavır dersleri almaya başladı.

Ad:  Deniz Toprak-2.jpg
Gösterim: 1510
Boyut:  12.6 KB
Müslüm Gürses, İlhan Şeşen ve Zara gibi bir çok sanatçıya albüm ve konser çalışmalarında vokalistlik yaptı.

2007 yılında Ünlü Sanatçı Kayahan Açar’ın desteği ile “TÜRKÜMOLASI” adlı ilk profesyonel albüm çalışmasını yaptı. Rumeli’den Kerkük’e Anadolumuzun kültürel yapısını temsil eden “TÜRKÜMOLASI” DMC etiketi ile müzik marketlerde yerini aldı. Özellikle Klip çekilen ve çok sevilen “Hazan Nedir” türküsü hala birçok yerel ve ulusal televizyon kanallarında yayınlanmaktadır.

Kendi yöresinde sevilen, dinlenen ama müzik piyasasında adını şanını bilmediğimiz Türkiye’nin tüm şehirlerinin yöre sanatçıları ile birbirinden güzel türkülerin seslendirildiği, 22/10/2012 tarihinde başlayıp “TRT MÜZİK” kanalında 13 bölüm yayınlanan “YEREL STARLAR” adlı programın sunuculuğunu yaptı.

Ayrıca önümüzdeki aylarda başlaması planlanan Cahit Berkay’ın müzik yönetmenliğini, Cemil Akyol’un yapımcılığını üstlendiği “Anadolu’nun Kadim Sazları” adlı projede Solist olarak yer almaktadır.

2013 yılının Ekim ayında “Sarıl Bana” isimli ikici albümü, Arda Müzik etiketi ile müzik marketlerdeki yerini aldı. 12 Türküden oluşan Sarıl Bana isimli albümde Türkiye’nin tüm bölgesinden türkülere yer verilerek geniş bir repertuar oluşturulmuştur.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Son düzenleyen _Yağmur_; 2 Eylül 2016 09:23 Sebep: Güncellendi,
Biyografi Konusu: Deniz Toprak nereli hayatı kimdir.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
OneNight
Yasaklı
31 Ağustos 2016       Mesaj #2
Yasaklı
Deniz Toprak
Ad:  Deniz Toprak.jpg
Gösterim: 1488
Boyut:  71.0 KB

Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen _Yağmur_; 2 Eylül 2016 09:37 Sebep: Yeniden boyutlandırıldı.