Arama

Aynur Aydın

Güncelleme: 20 Nisan 2012 Gösterim: 31.759 Cevap: 3
Finn and Jake - avatarı
Finn and Jake
VIP 🐻 Bear ✔
11 Aralık 2011       Mesaj #1
Finn and Jake - avatarı
VIP 🐻 Bear ✔
Aynur Aydın, Dünya Starı Olmak İçin Türkiye'den Yola Çıktı
aynur1

Türkiye için iddialı, farklı, güzel, hareketli, sevimli yepyeni bir star adayı Aynur Aydın kendi müziğini Avrupa’da hazırladı Türkiye’ye getirdi. Genç sanatçı dünya starlarıyla uzun süre birlikte çalıştığı ilk solo albümünü Türkiye’de Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya sundu. Aynur Aydın Almanya Münih doğumlu olup müzik çalışmalarının tamamını İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleştirdi. Vatanı Türkiye’yi çok seven ve özleyen genç sanatçı müzik kariyerinin çıkış noktası olarak da Türkiye’yi tercih etti. Aynur Aydın 2009 yılında albüm hazırlıkları için kolları sıvadı.

Genç sanatçı kendine olan öz güveni ve sesinin kalitesiyle hareket ederek dünyanın en büyük müzik adamlarını bir mozaik haline getirerek iki yıllık yorucu çalışmalar gerçekleştirdi. Aynur Aydın’ın çalışmış olduğu dünyaca ünlü müzik adamlarının yapmış olduğu starların bazıları şunlar, Britney Spears, Pink, Celine Dion, Lady Gaga, Rihanna, Joss Stone, Leona Lewis, Selena Gomez, Ace Of Base, Roxette, Anna Visi, Enrigue İglesias ve Jennifer Lopez. Aynur Aydın albüm kayıtlarını ise Dünya’nın en büyük stüdyosu olarak bilinen Cosmos stüdyoda gerçekleştirdi.

Lady Gaga, Enrigue İglesisas, Roxette ve U2 halen hazırda albümlerini bu stüdyoda yapmaktalar. Müzik ile dansı birleştiren ve kendini bu yönde iyi yetiştiren Aynur Aydın ilk aşamada 13 İngilizce şarkı hazırladı. Çıkışını Avrupa üzerinden dünyaya açılmayı planlayan genç şarkıcı daha sonra Seyhan Müziğin sahibi Bülent Seyhan ile iletişim kurarak bu fikrinden vazgeçti. Sanatçı Dünya’ya açılacak pencerenin üssü olarak ülkesi Türkiye’yi seçti. 13 İngilizce ve aynı şarkıları Türkçeye çevirerek iki versiyonu bir albümde birleştiren Aynur Aydın’ın albümünün kalitesini onaylayan Kral Pop sanatçının medya sponsoru oldu. Bu da Türkiye’de bir ilk olmuş oldu. Albümde ki Türkçe parçalarda başta Aşkın Tuna, Fettah Can, Günay Çoban, Süleyman Yüksel, Nihan Özen ve sanatçının da üç bestesi yer alıyor.

Ayrıca genç şarkıcı dansına da çok güvendiği ve görsel şova önem verdiği için Avrupa’nın en gözde dansçılarını Türkiye’ye getirerek sahne şovlarında kullanacak. Dünya starlarıyla çalışarak 2 yılda sabırla başarıyı yakalayan Aynur Aydın’ı dikkatle izlenmesi ve takip edilmesi gerekiyor. Bütün riskleri göz önüne alarak ekibiyle birlikte Türk Pop Müziğine yeni bir sound getiriyor. Çünkü yeteneklerini bilen ve bunu kullanmaktan çekinmeyen Aynur Aydın Türkiye’den Avrupa’ya oradan da Dünya’ya açılacağından çok emin. Bu konuda her türlü imkân ve desteği sağlayan Seyhan Müziğinde genç şarkıcının arkasında sonuna kadar duracağını gösteriyor. Şimdi müzik yolunun kapılarını açın…

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Biyografi Konusu: Aynur Aydın nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀
Finn and Jake - avatarı
Finn and Jake
VIP 🐻 Bear ✔
15 Şubat 2012       Mesaj #2
Finn and Jake - avatarı
VIP 🐻 Bear ✔
Aynur Aydın Resimleri

Aynur Aydın

Aynur Aydın
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
🌘 🚀
Avatarı yok
taklım
Ziyaretçi
15 Şubat 2012       Mesaj #3
Avatarı yok
Ziyaretçi
Genç sanatçı dünya starlarıyla uzun süre birlikte çalıştığı ilk solo albümünü Türkiye’de Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya sundu.
Aynur Aydın Almanya Münih doğumlu olup müzik çalışmalarının tamamını İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleştirdi. Vatanı Türkiye’yi çok seven ve özleyen genç sanatçı müzik kariyerinin çıkış noktası olarak da Türkiye’yi tercih etti.

Aynur Aydın 2009 yılında albüm hazırlıkları için kolları sıvadı. Genç sanatçı kendine olan öz güveni ve sesinin kalitesiyle hareket ederek dünyanın en büyük müzik adamlarını bir mozaik haline getirerek iki yıllık yorucu çalışmalar gerçekleştirdi.

Aynur Aydın’ın çalışmış olduğu dünyaca ünlü müzik adamlarının yapmış olduğu starların bazıları şunlar, Britney Spears, Pink, Celine Dion, Lady Gaga, Rihanna, Joss Stone, Leona Lewis, Selena Gomez, Ace Of Base, Roxette, Anna Visi, Enrigue İglesias ve Jennifer Lopez.
Aynur Aydın albüm kayıtlarını ise Dünya’nın en büyük stüdyosu olarak bilinen Cosmos stüdyoda gerçekleştirdi. Lady Gaga, Enrigue İglesisas, Roxette ve U2 halen hazırda albümlerini bu stüdyoda yapmaktalar.

Müzik ile dansı birleştiren ve kendini bu yönde iyi yetiştiren Aynur Aydın ilk aşamada 13 İngilizce şarkı hazırladı. Çıkışını Avrupa üzerinden dünyaya açılmayı planlayan genç şarkıcı daha sonra Seyhan Müziğin sahibi Bülent Seyhan ile iletişim kurarak bu fikrinden vazgeçti. Sanatçı Dünya’ya açılacak pencerenin üssü olarak ülkesi Türkiye’yi seçti. 13 İngilizce ve aynı şarkıları Türkçeye çevirerek iki versiyonu bir albümde birleştiren Aynur Aydın’ın albümünün kalitesini onaylayan Kral Pop sanatçının medya sponsoru oldu. Bu da Türkiye’de bir ilk olmuş oldu.

Albümde ki Türkçe parçalarda başta Aşkın Tuna, Fettah Can, Günay Çoban, Süleyman Yüksel, Nihan Özen ve sanatçının da üç bestesi yer alıyor. Ayrıca genç şarkıcı dansına da çok güvendiği ve görsel şova önem verdiği için Avrupa’nın en gözde dansçılarını Türkiye’ye getirerek sahne şovlarında kullanacak.

Dünya starlarıyla çalışarak 2 yılda sabırla başarıyı yakalayan Aynur Aydın’ı dikkatle izlenmesi ve takip edilmesi gerekiyor. Bütün riskleri göz önüne alarak ekibiyle birlikte Türk Pop Müziğine yeni bir sound getiriyor. Çünkü yeteneklerini bilen ve bunu kullanmaktan çekinmeyen Aynur Aydın Türkiye’den Avrupa’ya oradan da Dünya’ya açılacağından çok emin. Bu konuda her türlü imkân ve desteği sağlayan Seyhan Müziğinde genç şarkıcının arkasında sonuna kadar duracağını gösteriyor.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Finn and Jake - avatarı
Finn and Jake
VIP 🐻 Bear ✔
20 Nisan 2012       Mesaj #4
Finn and Jake - avatarı
VIP 🐻 Bear ✔
Vikipedi, özgür ansiklopedi

aynur aydin
  • Aynur Aydın (d. 14 Aralık 1987; Münih, Almanya) Türk şarkıcı.
  • Meslekler: Şarkıcı, Söz yazarı, Besteci
Hayatı

14 Aralık 1987'de, Münih'te dünyaya geldi. On yaşlarında şarkı söylemeye başlayan Aydın, ilk sahne deneyimlerini çocukluk ve gençlik yıllarında yaşadı. Yeteneğini geliştirmek amacıyla, çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı. 2000 yılında Sürpriz isimli gruba katıldı. İlk albümlerini İstanbul'da kaydetmelerinin ardından uluslararası sahnelere de çıkmaya başladı. Birkaç yılın ardından kariyerine solo devam etmek üzere gruptan ayrıldı. 2009 yılında albüm çalışmalarına başlayan Aydın, Anna Vissi, Britney Spears, Celine Dion, Lady Gaga ve Jennifer Lopez gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin ekipleriyle çalıştı. Albüm kayıtları, Stokholm'de Cosmos Studios'da gerçekleştirildi. Bu sıralarda modern dans eğitimi de almaya başlayan Aydın, ilk aşamada on üç İngilizce şarkı hazırladı. Daha sonra bu şarkılar, Türkçe versiyonları ile 12 Çeşit La La - 12 Ways To La La albümünde birleştirildi. Toni Nilsson, Moh Denebi, Darin Zanyar ve aranjör olarak da Henrik Janson ile çalıştı. İlk klibini "DNA" isimli İngilizce şarkısı ve bu şarkını Türkçe versiyonu "Yenildim Daima" için çekti.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
🌘 🚀
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

15 Ocak 2009 / Kral_Aslan Müzik tr
20 Ağustos 2010 / _Yağmur_ Müzik tr
11 Eylül 2008 / Bia Taslak Konular
29 Ekim 2011 / Finn and Jake Müzik tr
9 Mart 2009 / Sivoy Spor tr
Etiketler: Aynur Aydın