Arama

Nihat Doğan

Güncelleme: 28 Mayıs 2014 Gösterim: 2.767 Cevap: 3
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
28 Mayıs 2014       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Nihat Doğan
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sponsorlu Bağlantılar

Gönül adamı...

nihat dogan

Nihat Doğan (doğum. 13 Şubat 1977; İstanbul), Kürt kökenli Türk halk müziği şarkıcısı. 1994'te yayımlanan Kırdın Kalbimi ile profesyonel müzik kariyerine başladı. 2011'deki Survivor Ünlüler-Gönüllüler ile popülerliğini artırdı.

Hayatı
Nihat Doğan, İstanbul'da doğdu. On bir yaşındayken babasını kaybetti. Ailesinin büyükleri tarafından Muş'a götürülmek istendi fakat gitmek istemediğinden İstanbul'da kaldı. Avcılar'daki bir çay bahçesinde istek üzerine bir şarkı söylemesiyle orada bulunan fakat Almanya'da ikâmet eden bir çiftin önerisiyle Almanya'ya gitti. Bir sene orada kaldı fakat star olamayacağını düşünüp Türkiye'ye geri döndü. Müzik kariyerine 1994 yılında Kırdın Kalbimi adlı albümüyle başladı. 2011 yılında Acun Ilıcalı'nın sunduğu Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur.

22 Ekim 2012 tarihinde Nihat Doğan, Twitter hesabında İstanbul 1. Amatör Lig 3. Grup’ta yer alan Büyükderespor'un teknik direktörü olduğunu açıkladı. Fakat Doğan, antrenör diplomasına sahip olmadığı için resmi olarak Büyükderespor'un teknik direktörü değil. Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Sözleşmeli bir antrenöre sahip bir kulüpte, gerekirse bir yönetici, antrenör kulübede olmasa bile takımın başında yer alabilir." kuralına dayanarak Doğan, yönetici kartıyla sahaya çıktı.
Ayrıca Nihat Doğan, kendini muhafazakâr demokrat olarak tanımlamaktadır.

Memleketimin Koyunları Adlı Yeni Bir Kitap Çıkardı.Ve o Kitap Kocaeli Fuarının En İlgi Gören Kitabı Oldu.

Stüdyo albümleri
  • 1994: Kırdın Kalbimi
  • 1996: Ayrılık Acı Birşey
  • 1998: Anlamıyorlar
  • 2000: Dayan Yüreğim
  • 2001: Züleyha
  • 2002: Zor Gelir
  • 2004: Seve Seve
  • 2005: Bitanesinden Bitanesine
  • 2007: Allah belanı versin
  • 2009: 1071

Son düzenleyen Mira; 28 Mayıs 2014 11:44 Sebep: Resim yenilendi.
Biyografi Konusu: Nihat Doğan nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
28 Mayıs 2014       Mesaj #2
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Nihat Doğan Sözleri...
  • Atatürk ne demiş: Yurtta sulh barışta sulh.
  • Kardeşlik aynı anadan doğmak demek değil aynı tabaktan yemek yemektir.
  • Nihat Doğan adamın aklını alır, bir daha da geri vermez. (Bağlandığı bir radyo canlı yayınında kendisi aleyhinde konuşan bir başka sanatıçı için)
  • İçlerinde meleği taşıyıp şeytan görünenler, içlerinde şeytanı taşıyıp melek görünenlerden daha mübahtır.
  • Nihat doğan sakal gibidir kestikce daha gür çıkar.
  • Kibir uzayda dahi olsa uzaya çıkar uzayda savaşırım. (Survivor yarışmasından)
  • (Ağlayarak) Ben yokken Türkiye'me iyi bakın. (Survivor yarışmasına giderken uçakta)
  • Yüzücü kardeşim, önemli olan havuzda yüzmek değil, hayatın okyanusunda köpek balıklarıyla yüzmektir.
  • Eğer, şunu açık ve net söylüyorum, bu sektörde veya sektör dışında, buradan açık açık söylüyorum, ve diyorum ki, o face to face diyorum ya geçtim onu, beni 70 milyon insanın önünde "sen ruhsuzsun, gerizekalısın, sen de adam mısın?" diyemez! Eğer ruhlarımızı ortaya koyacaksak, senin ruhunla benim ruhum ortaya gelecekse, Allahımın üstüne yemin ederim ki senin ruhun benim ruhumunun önünde diz çöker, tövbe ister.
  • Benim gördüğüm bazı gerçekler bazı insanların kurduğu hayallerden daha gerçek.
  • Biz sakat sinek olduğumuz gibi ebabil kuşu olmasını da biliriz
Vikisöz...
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
🌘 🚀
ÇINAR - avatarı
ÇINAR
Ziyaretçi
28 Mayıs 2014       Mesaj #3
ÇINAR - avatarı
Ziyaretçi
Aklımda kalan tek sözü ''Benim ülkemin koyunları bile bir başka bakıyor''
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
d_n_z - avatarı
d_n_z
VIP VIP Üye
28 Mayıs 2014       Mesaj #4
d_n_z - avatarı
VIP VIP Üye

Nihat Doğan Sözleri...

Saygıda sıfır hatayla oynarım.

Önüme trilyarlar serseydiniz. Siz sahte okeyler size cok teşekkür ediyorum.

İbrahim tatlıses televizyon kolpacısı. Yiyorsa "face to face" halleder.

Sevdiceğim olacak avrat böyle taşı sıkmalı, suyuna ekmek banmalı.

Ben helalimin yoluna gül serdirtmem.
[COLOR="#4E66FF"]

---------- Mesaj tarihi 12:44 ---------- Önceki mesaj tarihi 12:43 ----------

Survivordaki Sözleri

Nihat Doğan, "Survivor bizim namusumuz, biz halka karşı sorumluyuz"

Bütün programlarını iptal edip Türk halkı için programa katılıyor büyük fedakarlık.

Nihat Doğan'ın Pascal Nouma'ya Hacı abi demesi ahahahaha!

Nihat Doğan o helikopterin pervanesine takılsın iyice bir dönsün bir kendine gelsin artık.

Tamam hadi bitti oyun, Nihat Doğan'ı bıraktınız adaya, kurtulup dönebilirsiniz artık..

Nihat Doğan adaya indikten sonraki ilk fantastik açıklamasını yaptı: "Denizi zaten bekliyorduk."

Baltalı ilah!! Nihat Doğan!

Nihat Doğan helikopterden atladıktan sonra adaya doğru değil, okyanusa doğru yüzmüş doğru mu?

Nihat Doğan adada 55 gün kalırsa, saçı sakalı uzatır, yurda döndüğünde elinde Dominik'ten getirdiği asasıyla kendini mesih ilan eder.

Üzgünüm ama Nihat Doğan gerçek, bilin istedim.

Nihat Doğan: Bizim arabamızda geri vites yok!

Ah Nihat Doğan kendini bize karşı sorumlu hissediyormuş, rahat uyku uyuyabilirim o zaman bu gece oh...

Nihat Doğan Survivor'ı namus meselesi yapmış hobareyy

Survivor da yanan meşale ile birlikte Nihat Doğan'ın sevinç gözyaşlarına boğulması beni benden aldı yok böy le bir şey!

Nihat Doğan: Pascal çok stratejist bir arkadasımız hepimizin içinde farklı bir power vardı ve kazandık. Başardık, mutluyuz...

Nihat Doğan ve Survivor. Bu adam belki burada doğal seleksiyona uğrar. Gaia'nın bir şekilde ayıbını örtmesini bekliyorum

Issız adaya düşsem yanıma almayacağım şeyler listesinin ilk üçünü Nihat Doğan dolduruyor!

Nihat Doğan'lı Survivor yüzünden, uzun haftalar boyunca cumartesi günleri evde oturabilirim.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
iLKiMimmmMsn Angel