Arama

Cem Yıldız

Güncelleme: 5 Nisan 2008 Gösterim: 13.610 Cevap: 0
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
9 Eylül 2007       Mesaj #1
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
cem1jp2to0kq9

Sponsorlu Bağlantılar

Cem Yıldız kimdir?

1974 Erzincan doğumluyum. Ortaokul yıllarımda müzik aklıma düştü. O yıllarda okullarda verilen müzik dersinde kullanmamız istenilen flüte çok meraklıydım. Flütü elimden düşürmüyordum. Ortaokul yıllarımda bir akrabam bana saz getirdi. Hiç unutmuyorum, sazı ilk elime aldığımda öpüp koklamıştım. Günlerce, saz başucumda uyuduğumu unutamam. Okulda, bana konservatuara gitmem salık verildi. Hocalarım “konservatuara gideceksen derslerin iyi olmalı” dediklerinde, deli gibi ders çalıştım. Konservatuara gitme konusu açıldığı için derslerim yoluna girdi. Bundan sonrası bir maceradır hayatımda. Konservatuara gittiğim gibi piyasa da müzik yapmanın bana getirdiği her şeyi yaşadım. Piyasada iş yapmak, “zor zanaat”, üretmek ve sanatçı olmak için tehlikeli ancak bir o kadar da öğretici. Piyasada edindiğim bilgi ve deneyim ile Orient Expressions’ı kurdum. Grubumuz dizi işleriyle uğraşmaya başladı hırsız polis güzel ve önemli bir projeydi, işe inandık ve yaptık.

‘’Aşka imkansız’” diyen, reytinglerde önemli yer edinen “Hırsız-Polis” dizisinin hala dillerden düşmeyen şarkısının bestecisi Cem Yıldız, aşka ‘imkansız’ demiyor. Ve tıpkı, Che Guevera gibi gerçekçi olmak için “imkansızı” istemeyi de hayat felsefesi yapıyor

Son düzenleyen KisukE UraharA; 5 Nisan 2008 15:32
Biyografi Konusu: Cem Yıldız nereli hayatı kimdir.
Gerçekçi ol imkansızı iste...