Arama

Beysoy Alper

Güncelleme: 20 Ekim 2007 Gösterim: 3.316 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2007       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Beysoy Alper'in Kendi Kaleminden...

Sponsorlu Bağlantılar
hpim3752pg1

Alıntı

1982 İstanbul Üsküdar doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul'da tamamladıktan sonra yüksek öğrenim için Muğla'ya gittim ve müzikal kimliğimi burada kazandım diyebilirim. İlk başlarda bir hobi olarak başladığım müzik, daha sonraları benim için hayatımın vazgeçilmezi haline geldi.Aslında müzik, dünyaya adım attığımdan beri hayatımda vardı.Nasıl mı ? Elime doladığım paket lastiklerini bir yerlere bağlayarak gerdirip serbest bırakacak şekilde ayarlayıp bu gerginlikten çıkan seslerle melodi yapmaya çalışırdım. Daha sonraları küçük bir anahtarlık seklindeki org…Daha sonraları oyuncak bir gitar.Hem de plastikten…Ve bugünkü enstrümanist kimliğim.bu geçiş aşaması benim için çok da zor olmadı aslında.Ama bundaki en büyük faktör müziğe olan merakım ve ilgimdi.Günde 9-10 saat çalışarak hiçbir eğitim almadan başladığım bağlama enstrümanı ile 5 ay sonra sahneye çıkma cesaretini göstermiş biri olarak müziği öğrenmenin en iyi yolunun ilgi duymak ve en iyi hocanın da insanın kendi kulağı olduğunu kanıtlamış bulunmaktayım.Tabii ki bu süreçte her önüme geleni dinlemedim. Türkiye’ deki en önemli enstrumanistleri en iyi vokalleri baz alarak çıktığım bireysel örgenim yolculuğumda kendime bir insanı örnek olarak aldım. Bu süreç boyunca yine çeşitli barlarda sahne çalışmalarım devam etti. Öğrenimim bittiğinde diplomamı elime aldığım gün , asıl diplomanın elimdeki lacivert süme içinde güzelce sergilenmiş 1 . Kalite kuşe kağıda basılmış resmi belge olmadığını anladım… Evet benim diplomam sırtımdaydı. Bağlamam ile döndüm İstanbul ‘ a. Ekmeğimi artık onunla kazanacaktım çünkü. Beste ve şiir çalışmalarına başladım.Kısa sürede kayda değer görebileceğim az da olsa eserler yapmaya çalıştım.Sonra Dönence isimli gruba bağlama ile eşlik ettim ve aynı grupta vokal yapmaya başladım.Daha sonra kendi grubumu kurdum.Ve farklı enstrümanlar çalmaya başladım.”Akustik Yakamoz” isimli grubumla kısa sürede sayısız konser verdik.Farklı bir tarz farklı bir yorum getirmiştik piyasaya.Anadolu Rock – Pop – Özgün her tarzda eserleri yorumlamaya çalıştık.Aynı dönem içerisinde grup arkadaşımın çıkarmış olduğu albümde enstrümanist vokalist ve bir şarkıda söz müzik ortağı olarak yer aldım. Ve gün geldi profesyonelliğin sırtıma yüklemiş olduğu yüklerden birisi olan “ ortama adapte olmak “ fiilini yerine getirmem gerektiğinin farkına vardım.Çünkü interaktif alemin az da olsa tanıdığı bir insandım artık. Şarkılarım forumlarda tanımadığım insanlar aracılığıyla paylaşıma acılıyor ve buradan herkesin dinleyebileceği şekilde sunuluyordu. Bu süreçte haberim olmadan bana destek olan tanıdığım veya tanımadığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum… Su anda kendi tarzımda yani müzik piyasasının istediği şekilde müzik yapmaktayım. Ayrıca birkaç radyoda program yapımcılığı görevinde bulundum. Güzel anılarım olmuştur bu deneyimlerle alakalı. Onları da inşallah yakında sizlerle paylaşmayı düşünüyorum arkadaşlar… Kısacası benim için Hayat – Müzik.
Sevgiyle kalın . Müzikle kalın.Hayatta kalın Msn Wink

Beysoy Alper,Beysoy, Beysoy Alper Resimleri, Beysoy alper şarkıları, Beysoy alper hakkında, İstemesen Bile,Dayanmak zor,ben hiç böyle olmadım,Kar gibi

Biyografi Konusu: Beysoy Alper nereli hayatı kimdir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2007       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
05ih2

Sponsorlu Bağlantılar
09wf0

hpim3757uk1