Arama

Keremcem

Güncelleme: 31 Mart 2011 Gösterim: 103.246 Cevap: 20
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
10 Temmuz 2006       Mesaj #1
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
keremcemforumu25ar2yy

Sponsorlu Bağlantılar

Aşk oyunu

Hatam belki kalbi oyuncak sanmam..
aþkta salýncak gibi sallanmam.
o kadar cahilim ki..
hayalini bile kurmam imkansýz inanki sevgilim

bugün bana aþk nedir die sorsan..
tek anlamý geceler boyu aðlamam..
üstüm baþým sevda içinde
yakalandým bitap biçimde
ellerimde kadife kelepçe

veda deil mi bu yolun sonu uçurumlar
kolay deilki bu dolunca gözlere yaþlar
zaman gelince nafile dersin bir küçük elveda.......

keremdm3wv

KEREMCEM

Nerelere Gideyim
Bedenimden daha büyük bir yalan
Söylemedim sana inan
Bütün hepsi yalan olsa bile
Ne farkeder bunca sevgiyle

Başlarken herşey bir rüya gibiydi
İnan sendin tek sevgili
“Git” söylenecek kelime
Bensizliğe hazır değilsen bile

Ben sana söylemeden
Sen beni hissetmeden
Biz denedik ikimiz
Yoksa bitiyor mu başlarken

Son bir defa dön bak ve söyle

Nerelere gideyim
Sen yanımda olamayınca
Gecelerim uzun oluyor
Sabahlarımda sen olmayınca

Ah olaydın, yar olaydın
Öpüp de sarsaydın

Son düzenleyen Blue Blood; 23 Ağustos 2006 15:16
Biyografi Konusu: Keremcem nereli hayatı kimdir.
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
13 Temmuz 2006       Mesaj #2
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
kweremecmmm1oq

Sponsorlu Bağlantılar
KEREMCEM_EYLÜL

Senden aldım yine ilhamı
Yüzünden aldım gözümden gitmiyor aşkım
Bekleme kendini göster
Benden aldın beni bitanem
Götürdün ama uzaktan olmuyor aşkım
Bi haber kendini gönder

Eylülün ortasında ha yak beni yağmur öncesi
Kırmızılar içinde güller kıskanır seni

Ey aşk nihayet
Kalmadı yarama basmayan
Gül yerine diken kokladım
Çal kapıyı gel yar yine
Aşkına nihavent şarkılarla avundum
Sen yerine hüzünle doldum
Öyleki sana vuruldum

Çalsın nihavent
Ellere inat devam et
Öylece dokunup öp beni
Yokluğu acıtan sevgili
Affet...

Son düzenleyen Blue Blood; 23 Ağustos 2006 15:17
arwen - avatarı
arwen
Ziyaretçi
25 Temmuz 2006       Mesaj #3
arwen - avatarı
Ziyaretçi
fgnwk1
Son düzenleyen Blue Blood; 23 Ağustos 2006 15:18
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
25 Temmuz 2006       Mesaj #4
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
askoyunu1sk9

askoyunu2ym8
tubis__17 - avatarı
tubis__17
Ziyaretçi
28 Temmuz 2006       Mesaj #5
tubis__17 - avatarı
Ziyaretçi
keremcem12xq3

keremcemeylultr2005turkmp3esipabacktr7
Son düzenleyen Blue Blood; 23 Ağustos 2006 15:18
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
29 Temmuz 2006       Mesaj #6
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
f13id2
La Primavera - avatarı
La Primavera
Ziyaretçi
22 Ağustos 2006       Mesaj #7
La Primavera - avatarı
Ziyaretçi
Son düzenleyen Blue Blood; 23 Ağustos 2006 15:21
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2006       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
smilea thumbup1 KEREMCEM'LE SÖYLEŞİthumbup1 smilea
Nerelere Gideyim?’ dedi, bu şarkıyla insanların beğenisini kazandı. Şimdi ikinci klibi ‘Pardesü’ ile ekranlarda. Adı birleşik yazılan (Bunu belirtmemi özellikle istedi.) Keremcem’le; müzik, rol aldığı televizyon filmi, hayatı ve projeleri hakkında konuştuk.

‘Nerelere Gideyim?’ dediniz, adınızı duyurdunuz. Kimdir Keremcem, sizi tanıyarak başlayalım mı söyleşimize?

1978 Milas doğumluyum. 10 senedir müzikle ilgileniyorum. Ege Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. ‘Eylül’ adlı albümümde kendi şarkılarımı seslendirdim ve şunu da belirteyim ki, adım bitişik yazılıyor.

Ailenizle aranız nasıl? Onlardan ayrı yaşıyorsunuz sanırım.

12 yaşından itibaren sırasıyla İzmir, Muğla ve Ankara’da okumam nedeniyle hâlâ Milas’ta yaşayan ailemden hep ayrı yaşadım. Belki bu yüzden onlara bu denli bağlıyım. Benden dört yaş büyük Beste isminde bir ablam var. Ailem beni kendi ayakları üstünde durabilen biri olarak yetiştirdi ve verdikleri bu sorumluluğun ödülünü de hayalimin peşinde koşmamda bana sonsuz destek olarak fazlasıyla verdiler.

Müzikle tanışmanız, müziğe başlamanız nasıl oldu? Aslında ‘Eylül’ adlı albümünüz ikinci albümünüz değil mi?

Evet… Müziğe 10 sene önce gitar çalarak başladım. 1996 senesinde de ‘Elimde Değil’ isimli albümümde yer alan ilk şarkımı yazdım.

Müzik yolculuğunda son durağınız olan İstanbul maceranız nasıl başladı? Aykut Gürel’le nasıl tanıştınız?

5 senedir şarkı yapıyordum ve artık bunları arkadaşlarım dışında insanlarla da paylaşmam gerektiğine karar verdim. En büyük destek ailemdi. İstanbul maceramın başlangıcı ise Yonca Evcimik’tir. Aykut Gürel’e ulaşmamı da O sağladı.

Sizden ve Aykut Gürel’den başka kimlerin emeği var albümünüzde?

Aranjörüm ve aynı zamanda yapımcım olan Aykut Gürel canlı ve hücum kayıt şeklinde kaydedildi. Bu sayede 2 gün içinde davulda Murat Yeter, keyboard da Emre Irmak başta Aykut Gürel gitarlarda Cihat Akyıldız ve Can Şengün’ün şarkılarım üzerindeki profesyonel fikirleri de albümün duygusuna katılmış oldu. Nerelere Gideyim’e ünlü düdük ustası Alihan Samedov eşlik etti. Düet versiyonuna ise melek sesiyle Müge Zümrütbel ile birlikte seslendirdik. Mix ve mastering’i ise Cem Büyükuzun yaptı.

İlham kaynağınız aşktır sanırım şarkılarınızı üretirken…

Albümdeki şarkıların bende ayrı ayrı hikâyeleri var. Şarkılardan anlaşılacağı gibi çoğunun ilham kaynağı aşk ve tabii ki benim yaşadığım aşk ve ayrılıklar...

Günümüzde; müziğin kalıcı olması yerine, ticari kaygıyla yapılması ön planda. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?

Pop müzik piyasasında ‘kalıcılık’ başarının bir göstergesi gibi algılanmadığı için ticari kaygı açık ara önde gidiyor. Pop müzikte ‘kalıcılık’ın kişisel fikrim olarak ilk şartı samimiyet müzikal anlamda ise güzel bir şarkı, sağlam bir duruş ve iyi bir pazarlama stratejisiyle birleşince ancak sağlanabilir.

En beğendiğiniz, en çok önem verdiğiniz şarkınız hangisi? Şarkıları yaparken ve de albüm için seçme yaparken kaygılarınız oldu mu? Olduysa ne tür kaygılardı bunlar?

Benim için bütün şarkılarım aynı önemde, hepsi farklı duygulara sahip. “Nerelere Gideyim” ihanet üzerine yazılmış bir şarkı. İlk klibin çekildiği şarkıyı seçerken epey zorlandık. En sonunda “Nerelere Gideyim” de karar kıldık. Klip şarkısını seçerken değil albüme girecek şarkıları da seçerken şarkıların yavaş veya hızlı olması gibi bir kaygımız yoktu. Tek kaygımız güzel olmasıydı.

Ekranlarda klipleriniz dışında çok fazla programda göremiyoruz sizi? Nedir bunun nedeni?

Piyasadaki bütün şarkıcılara uygulanan standart bir promosyon paketi var. Bu paketin içinde belli televizyon programları ve gündemde kalmak için belli stratejiler var. Biz bu paketi kullanmayı istemedik. Çıkacağım programlarda da mümkün olduğunca seçici davranmaya çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum.

Müzik dışında el attığınız farklı bir alan daha var, ona da değinmek istiyorum. Oyunculuk... “Aşk Oyunu” dizisi çok ilgi görüyor. Bir de televizyon filminde rol aldınız galiba, dizi öncesinde.

Bildiğiniz gibi “Aşk Oyunu” adlı dizide oynuyorum. Dizi ve oynadığım karakter çok sevildi. Çok ilgi görüyor. Bunun dışında ‘Kerem ile Aslı’ adında bir televizyon filminde Kerem rolünü canlandırdım. Evet dizi çok ilgi gördü ve hâlâ ilgi görüyor. Oyunculuğu yapıp yapamadığımı film yayınlanınca göreceğim. Bir şeyi yapmam için önce ona inanmam lazım, bu film de bir denemeydi. Başarılıysam niye olmasın.

Kızların son gözdelerindensiniz. Kızlarla aranız nasıl? Beğenilmek hoşunuza gidiyordur.

Kızlarla aram her zaman iyi oldu, onlar tarafından beğenilmek tabii ki hoşuma gidiyor. Buna rağmen utangaç bir tarafım var, kızarma huyumu hâlâ yenemedim mesela.

Albüm çıktı, promosyon dönemi... Peki boş zamanlarında neler yapar Keremcem? Nelerle ilgilenmekten keyif alırsınız?

Albümden sonra günümün büyük kısmı televizyon programları ve röportajlarla geçiyor. Geri kalan zamanımda şarkı yapıyorum, spora gitmeye çalışıyorum en az haftada 3 gün… Gazete ve kitap okurum. Akrilik resim çalışmalarım var. Ev yaşamını ve kendi kendime vakit geçirmeyi severim. Yemek yapmaya ve yemeğe bayılırım.

Nerelere takılırsınız dışarı çıktığınızda?

Gece dışarı çıktığımda daha çok Beyoğlu, Tünel ve Taksim’de geziyorum.

Üçüncü klip hangi şarkıya çekilecek?

Üçüncü klibi, aynı zamanda albümümün ismi olan ‘Eylül’ isimli şarkıya çekeceğiz. Yakında yayına girecek.

Yakın ve uzun vadedeki projelerinizden bahsetmenizi istesem…

Proje anlamında hedefim bu albümden daha iyi albümler yapma ve bu albümün yıllar sonra dinleneceğini ummak. Kısa vadede konser yapıp, beni dinleyenlerin teker teker gözlerine bakıp, şarkılarımı onlarla söylemek var. Bu arada tabii projeler çıkıyor.

Şarkılarınızı sevenlere, sizi takip edenlere neler söylemek istersiniz son olarak?

Beni seven, dinleyen albümümü alan herkese çok teşekkürler. İkinci albüm için beni yüreklendirdiniz. Umarım başladığım tarzda bu yolda devam edecek yaşım ve yüreğim olur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2006       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Seden Gürel&Keremcem - Çağırma Aşk
Keremcem:Bir kadın ölüm kadar yakın bakamadım büyülü gözleri
cehennemden sıcaklığı dokunmadım alev alev elleri

Seden Gürel:Bir adam aşk kadar uzak ağlıyor gözyaşı tuzak görmesem
Kahraman yenik savaşçılar gibi başım dik öylece gitsem

Düet:çağırma aşk gelemem ben
yana yana küle döndüm
hep yasaktın hep kasıtlı
seve seve suça döndüm

Keremcem:yarınsız olur sevişmeler kırılır dökülür hayallerim
Seden Gürel:usul usul hissettirmeden onun için çözüldü kalbim

Düet:çağırma aşk gelemem ben
yana yana küle döndüm
hep yasaktın hep kasıtlı
seve seve suça döndüm
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
18 Eylül 2006       Mesaj #10
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
Keremcem'in oyunu

Oyunu" bu sezona sorunlu başlayacak. Çünkü dizinin başrol oyuncusu Keremcem, "Aşk Oyunu"ndan ayrıldı

Keremcem'in sürpriz ayrılığının sebeplerini dizinin yapımcısı olan Medyapım'ın Genel Müdürü Meltem Kayalı şöyle anlattı:

"Keremcem'le yeni yayın dönemi için bir ay önce, bölüm başına istediği yüzde 100 zammı kabul ederek el sıkıştık. Çekim takvimini Keremcem'in konserlerine göre ayarladık. Senaryo yazımı başladı. Birkaç gün önce başka yapım şirketleriyle görüştüğünü öğrenince arayıp sorduk, diziden ayrıldığını söyledi. Yazılan senaryoları çöpe attık. Öykü, Kerem-cem'siz sürecek. Yeni bir cast yapacağız. Keremcem kadrodan çıkınca doğal olarak senaryo gereği ailesi de 'Aşk Oyunu'nun yeni bölümlerinde olmayacak. Keremcem bize diziden ayrıldığını yaz başında bildirse biz de bunu annesi rolündeki Gönen Bozbey, babasını oynayan Kuzey Vargın ve kız kardeşini canlandıran Belit Özükan'a söylerdik, onlar da işsiz kalmazdı."

Medyapım, Keremcem'le el sıkışmak yerine sözleşme yapsa çekip gitmesi bu kadar kolay olmazdı.

"Aşk Oyunu" Keremcem olmadan sürer mi? Senaryo gereği "Aşk Oyunu" dizisinde Yasemin Ergene'nin gönlünü çelecek yeni erkek oyuncu, seyircinin de gönlünü çelebilecek mi? Keremcem ekrana nasıl bir diziyle dönecek?
Son düzenleyen KisukE UraharA; 23 Aralık 2007 12:02