Arama

Modern Talking

Güncelleme: 5 Ocak 2020 Gösterim: 23.790 Cevap: 5
recruit87 - avatarı
recruit87
Ziyaretçi
12 Aralık 2006       Mesaj #1
recruit87 - avatarı
Ziyaretçi

MODERN TALKING

Evet Modern Talking. 1984 yılı (herkesin sandığı gibi 1985 değil) bitmeden ilk albümleri “The Fist Album” ve “You’re my heart you’re my soul” 45’liklerini piyasaya çıkaran grup, önceleri İtalya’dan Gazebo ile Avrupa’yı etkisine alan “eurobeat-disco” diye de tanımlanan yepyeni bir türün Alman temsilcileri olacağının sinyallerini veriyordu. Son derece ritmik ve sağlam bir altyapıya sahip olan bu albüm önce memleketleri Almanya, sonra da diğer Avrupa ülkelerinde büyük ilgiyle karşılanır. “You can win if you want” ve “Do you wanna” gibi süper hit’leri de bünyesinde barındırıyordu bu albüm. Aynı anda yine Almanya’dan Bad Boys Blue ve Sandra da ilk 45’liklerini biz müzikseverlerin beğenisine sunuyorlardı. Fırtına öncesi sessizlik bitmiş, hafif hafif esmeye başlamıştı sanki. 1985 yılı Modern Talking’in yılı olur resmen. Yıl bitmeden, önce “Cheri Cheri Lady” 45’liği, ardından merakla beklenen ikici albümleri “Let’s Talk About Love” piyasaya sürülür. 1986 yılına da hızlı giren grup, ilk olarak “Brother louie” 45’liğini piyasaya sürer. Büyük ilgi gören bu 45’liğin ardından üçüncü albümleri “Ready For Romance” çıkar. Grubun beyni Dieter Bohlen durmaksızın beste üretmekte, aynı zamanda başka sanatçıları da lanse etmektedir. Bunların en başarılısı C.C.Catch, 1986 yılında “Cause you are young” ile fırtınayı körükleyen isim olur. Bir grup olarak tasarlanmış ve müzik dünyasına adım atmış olan genç sanatçı, zamanla solo olarak uzun yıllar Dieter Bohlen’in kanatları altında müzik yaşamını sürdürecektir. Modern Talking, aynı albümden çıkan bir başka süper 45’lik “Atlantis is Calling”in kaymağını yerken ülkemizde de grubun albümlerini piyasaya süren firma Yankı da kaymağın has’ını yemeye devam ediyordu. Öyle ki, kendi firmasından çıkmış başka sanatçıların kasetlerinin üstüne Modern Talking etiketleri yapıştırılarak master kayıt sıkıntısına çare bulunurdu. O yılların dergilerindeki müzik listelerine baktığımızda ilk iki sırayı Modern Talking’in, üçüncü sırayı da C.C.Catch’in işgal ettiğini göreceğiz. Gerçekten o yıllarda bunlar ve türevleri peynir ekmek gibi satıyordu. Ne yazık ki devreye korsanlar da girmeye başlamıştı. 1986 yılı, grubun parlak yılı olurken yıl bitmeden “In The Middle Of Nowhere” piyasaya çıkar.
“Geronimos Cadillac” 45’liği beğenilse de grubun beklediği satışı gerçekleştiremez. Geriye dönüp bakıldığında grubun diskografisi’nde dört albüm vardır; ancak, grup artık kendini tekrar etmeye başlamıştır. Birbirinin aynı ritimler, aynı sözler ve değişmeyen tarz. Bunlar da, yavaş yavaş grubun sonunu getirecek etkenlerin başında geliyordu. 1987 yılına bu sıkıntılarla giren grup yaz başında “Romantic Warriors” albümünü piyasaya çıkarır. Ama artık grup içi anlaşmazlıklar da su yüzüne çıkmıştır. Bir yandan Dieter’in solo projeleri, diğer yandan Thomas’ın 1985 yaz’ında dünya evine girdiği eşi Nora’nın kaprisleri. Bu nedenle 1987 yılında ülkemizde gerçekleştirilen Çeşme Festivali’ne grup adına sadece Thomas gelir.
Sponsorlu Bağlantılar
Kaprislerine burada da devam eden Nora, grubun ülkemizdeki hayranlarından büyük tepkiler görür. 1987 yılını bu sıkıntılarla kapatmaya hazırlanan grup, son albümleri “In The Garden Of Venus”ü piyasaya sürer. Ama artık ayrılık kaçınılmaz hale gelmiştir. Ayrılığı ateşleyen fitili Dieter Bohlen yakar ve süper bir 45’liği “Sorry Little Sarah”, raflarda yerini alır. 1988 yılında artık Modern Talking tarih olmuştur. Grubun hayranları buna pek inanmaz, yeniden bir araya gelecekleri ümidi vardır herkeste. Ancak, yanılırlar; 1988 yılında, yeni grubu Blue System ile önce “Walking on a Rainbow” sonra da son derece güzel “Body Heat” albümünü piyasaya sürer Dieter Bohlen. Aynı yıl, bu sefer Dieter Bohlen gelir Çeşme Festivaline tek olarak. Thomas’ın aksine son derece sıcak tavırlar sergiler ve güzel izler bırakarak ayrılır ülkemizden. 1984 yılında başlayıp önce Almanya, sonra Avrupa ve ülkemizi etkisine alan bir kasırga estiren, günümüzde 80’ler dendiğinde ilk akla gelecek kadar, döneme damgasını vurmuş bir efsane de böylece bitmiş olur.

Modern Talking, en parlak günlerini yaşadığı yıllarda, ülkemiz dinleyici kitlesi de bilinçli bir şekilde bu grubu ve türevlerini takip etmekteydi. Televizyonun TRT tekelinde olduğu, çoğu yerde bırakın bilgisayarı, telefonun bile olmadığı, görsel basının okuyuculara geç ulaştığı ya da ulaşamadığı bir dönem söz konusu. Yurtdışında çıkan bir albüm aylar sonra basılır, bizler bir şekilde orijinal basım’dan önce raflarda yerlerini almış olan korsan basımlara rağbet ederdik. Tüm bunlara rağmen sıkı bir müziksever kitlesi vardı. Türkiye'nin dört bir yanına fanclubler kurulur, ortak alınan kararla belirlenen yerlerde toplantılar düzenlenip tanışılırdı.Bu durum sadece Modern Talking için değil, “diğerleri” için de geçerliydi.

Modern Talking fırtınalar estirirken C.C.Catch, Bad Boys Blue, Sandra gibileri de parlak dönemlerindeydiler. Özellikler C.C.Catch, Dieter Bohlen desteği ile son derece sağlam bir kitle sahibi olmuştu. Söz konusu Dieter Bohlen olunca, haliyle şarkılar da birbirine benziyordu; bunu hiç müzikten anlamayan bir insan bile fark eder. Ancak bu olgu, sanıldığının aksine C.C.Catch’e olumsuz etki getirmedi. Dieter Bohlen, bunun farkına vararak aynı desteği bir zamanların ünlü grubu Smokie elemanı Chiris Norman’a da verdi ancak C.C.Catch kadar başarılı olamadı. Sandra ise bir süre sonra eşi olacak olan Michael Cretu desteği ile “Maria Magdelena”yı yaptı ve azımsanmayacak bir kitleyle kucaklaştı.
Bir başka harika üçlü Bad Boys Blue ise “Youre A Woman” parçası ile kulvardaki yerini aldı ve uzun süre de buradan çıkmadı. 1986 yılında İzmir’de C.C.Catch ve Bad Boys Blue muhteşem bir konser verdiler. Her ikisi de canlı performans sergileyip bizleri büyüleyerek gittiler. Sıcacık tavırlarıyla “hiç de ulaşılmaz” olmadıklarını kanıtladılar.
Dönemin gençlik dergileri de bu grup ve müzik türlerine olağanüstü ilgi gösterdi. “Hey” Dergisi yıllardır süregelen yerli pop ve magazin çizgisini, 1985 yılında değiştirerek neredeyse tamamen “dış kaynaklı pop müziğe” kaydırdı. Artık gençler, sevdikleri sanatçının ayakkabı numarasından, yataktan kalkış saatlerine varana kadar bir sürü ince detayı(!) “Hey”, “Onyedi” ve “Blue Jean” sayesinde öğrendiler. Bu dergilerin en büyük ortak özellikleri ise güvenilir listeleriydi. Bugünlerde yaşanan “bastır parayı otur birinci sıraya” sistemiyle henüz tanışmamıştı medya. (Medya?) Tek bir kanal ve aklı başında (ozaman) gazeteler. TRT’miz ne yazık ki bu dönemlerde gençlerin gönlüne kurulamadı bir türlü.
Bir ara “Dış Kaynaklı Müzik” adı altında James Last Orkestrası ile haşır neşir di. Sonraları Chris Rea ve Gloria Estefan nöbetleşe paylaştılar ekranı. Sadece yılbaşı akşamları, o da saat gece yarısını geçtikten sonra 03:00 civarları “Peter’s Pop Show” yayınlanırdı ve ağzımız bir karış açık kalırdı. Program müthiş güzeldi çünkü. Tamamı yayınlanmazdı ama. Bir de “tesadüfen” elimize geçen görüntüler olurdu ki evlere şenlik; video filmlerin sonlarında yer doldurulması amacıyla yerleştirilen müzik görüntüleriydi bunlar. Bazen bir rock grubunun konseri bazen de Modern Talking ve diğerlerinin klipleri olurdu bu görüntüler.
Dünya müzik piyasasına baktığımızda; o yıllarda pop müzik altın çağını yaşarken bir başka tür de, Heavy Metal de yükselen bir başka trend olarak göze çarpıyordu. Ne disco, ne euro-pop, ne de diğer alternatif türler, Heavy Metal’in yükselişini önleyemediler. 80’lere damgasını vuran olaylardan biri de bu olur.Bugün Modern Talking, tamamen dağılmış durumda. Aslında 1998 yılında tekrar döndüklerinde bugünleri görmüş, fazla umutlanmamıştım. Sadece “eskilerden yakın dostlarım ziyarete gelmişler, az sonra da kalkıp gidecekler” hissi hakimdi bende. Ama dosta düşmana karşı büyüklüklerini yıllar sonra da ispatladılar; dönüş albümleri rekor denecek rakamlarla satıldı. C.C.Catch de aynı kulvarda devam ediyor. Yetmedi, hem Dieter Bohlen’in temel orkestrasının (M.Talking ve C.C.Catch’e eşlik eden) elemanları Blue System’e nazire yaparcasına “Systems in Blue” adıyla single’lar yayınlıyorlar. “Bakın 80’leri tekrar ayağınıza getiriyoruz” dercesine. 80’ler zaten yanı başımızda; hiç gitmedi ki.

BAKINIZ
Thomas Anders
Dieter Bohlen

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 5 Ocak 2020 23:02
Biyografi Konusu: Modern Talking nereli hayatı kimdir.
recruit87 - avatarı
recruit87
Ziyaretçi
17 Aralık 2006       Mesaj #2
recruit87 - avatarı
Ziyaretçi

BROTHER LOUIE (lyrics)


Dear, love is a burning fire
Sponsorlu Bağlantılar
Stay, cause then the flames grow higher
Babe, dont let him steel your heart
Its easy - easy
Girl, this game cant last forever
Why we cannot live together
Try - dont let him take your love from me

Youre no good, cant you see brother louie, louie, louie
Im in love - set you free
Oh, shes only looking to me
Only love breaks her heart brother louie, louie, louie
Only loves paradise
Oh - shes only looking to me

Brother louie, louie, louie
Oh, shes only looking to me
Oh, let it louie
She is undercover
Brother louie, louie, louie
Oh, doing what hes doing
So, leave it louie
Cause Im her lover

Stay, cause this boy wants to gamble
Stay, love is more than he can handle, girl
Oh, come on stay by me forever, ever
Why does he go on pretending
That - his love is never ending fate
Babe, dont let him steel your love from me

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 3 Ocak 2020 10:55
HayLaZ61 - avatarı
HayLaZ61
VIP BuGS_BuNNY
30 Temmuz 2007       Mesaj #3
HayLaZ61 - avatarı
VIP BuGS_BuNNY

Cheri Cheri Lady

oh i cannot explain, every time it's the same
oh i feel that it's real, take my heart
i've been lonely too long, oh i can't be so strong
take the chance for romance, take my heart
i need you so, there's no time
i'll ever go

cheri cheri lady, going through a motion
love is where you find it, listen to your heart
cheri cheri lady, livin' in devotion
it's always like the first time, let me take a part

cheri cheri lady, like there's no tomorrow
take my heart, don't lose it, listen to your heart
cheri cheri lady, to know you is to love you
if you call me baby i'll be always yours

i get up, i get down, all my world turn around
who is right, who is wrong, i don't know
i've got pain in my heart, got a love in my soul
easy come but i think easy go
i need you so all the times
i move so slow

cheri cheri lady, going through a motion
love is where you find it, listen to your heart
cheri cheri lady, livin' in devotion
it's always like the first time, let me take a part

cheri cheri lady, like there's no tomorrow
take my heart, don't lose it, listen to your heart
cheri cheri lady, to know you is to love you
if you call me baby i'll be always yours

cheri cheri lady, like there's no tomorrow
take my heart, don't lose it, listen to your heart
cheri cheri lady, to know you is to love you
if you call me baby i'll be yours

cheri cheri lady, like there's no tomorrow
take my heart, don't lose it, listen to your heart
cheri cheri lady, to know you is to love you
if you call me baby i'll be yours
Son düzenleyen Safi; 3 Ocak 2020 10:54
Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi...
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
10 Mart 2008       Mesaj #4
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!

Modern Talking

Modern Talking, Dieter Bohlen ve Thomas Anders tarafından kurulan Alman müzik grubu.
1984 yılında You're My Heart, You're My Soul ile yakaladıkları çıkışın ardından You Can win, if you want ve Cheri Cheri Lady ile listelerde kalıcı olacaklarını kanıtladılar. Brother Louie ile önce İngiltere müzik listelerine ardından da Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika'da popüler oldular. Grubu oluşturan ikili 1987'de ayrıldılar. 1998'de yeniden bir araya geldilerse de 2003'te beraberlikleri kesin olarak bitti.
Besteci, söz yazarı, aranjör, kompozör, vokalist, solist olarak grubun beyni olan Dieter Bohlen solo albümlerini Blue System adı ile çıkardı. Ayrıca Chris Norman (Smokie), C.C. Catch, Bonnie Tyler, ve Bad Boys Blue gibi şarkıcı ve gruplara da destek oldu. 1989 yılında Lozan'da yapılan Eurovision Şarkı Yarışması'nda Avusturya (Thomas Förstner - Nur ein Lied) ve Almanya (Nino De Angelo - Flieger) adına besteci olarak katıldı.
Thomas her ne kadar boynundan hiç çıkarmadığı eşi Nora'nın ismi yazılı kolyesi ile hatırlansa da çıkardığı solo albümleri ile de kariyerini ispatladı.
Son düzenleyen Safi; 3 Ocak 2020 10:54
Gerçekçi ol imkansızı iste...
iceslush - avatarı
iceslush
VIP sadeness
19 Ocak 2013       Mesaj #5
iceslush - avatarı
VIP sadeness
modern talking 2000 year of the dragon abis
http://www.msxlabs.org/forum/signaturepics/sigpic813898_4.gif
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
22 Ekim 2015       Mesaj #6
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Modern Talking

Ad:  Modern Talking1.jpg
Gösterim: 1627
Boyut:  99.8 KB

Ad:  Modern Talking2.jpg
Gösterim: 1495
Boyut:  53.0 KB

Ad:  Modern Talking3.jpg
Gösterim: 1610
Boyut:  50.8 KB

Ad:  Modern Talking4.jpg
Gösterim: 3017
Boyut:  47.8 KB

Ad:  Modern Talking5.jpg
Gösterim: 1297
Boyut:  38.4 KB
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

17 Haziran 2009 / swimmer_tr Spor
1 Mart 2009 / ThinkerBeLL Mimarlık
7 Ocak 2012 / Misafir Sanat
2 Eylül 2009 / ThinkerBeLL Turizm
2 Ocak 2020 / iceslush Şarkı Sözleri