Arama

Jojo

Güncelleme: 23 Ekim 2015 Gösterim: 36.911 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2007       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
_JOJO_
jojo
Sponsorlu Bağlantılar
Çıtır furyasının en miniği

Boston doğumlu teenage şarkıcı Jojo'yu duymadık, görmedik demeyin sakın. Bu yaşta bu yetenek, pes doğrusu dedirten Jojo, daha bebekken (şimdi ne ki diyenlerinize hak vermiyor değiliz) Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, Etta James, Whitney Houston dinlemeye alışmış. İşin canlı performans tarafını ise kilise şarkıcısı olan annesinin çalışmalarını dinleye dinleye kapmış. Haliyle, bu müzik dolu evde kaçınılmaz olan şey gerçekleşmiş ve daha iki yaşında çocuk şarkıları söylemeye başlamış.

Daha okula başlamadan, CBS kanalındaki "Kids Say Darnets Things" programında şarkı söylemiş. 2001 yılında, Gospelfest'de Whitney Houston'un hit şarkısı "I Believe In You and Me"yi beklenmedik bir başarıyla seslendirmiş. Hatta Whitney'in annesi Cissy Houston tarafından tebrik bile edilmiş. Hayatında dönüm noktası sayılabilecek "Amerika'nın En Yetenekli Çocukları" programında, ünlü prodüktör Vincent Herbert tarafından keşfedilmiş; her ne kadar birinciliği başkasına kaptırmış olsa da...

Albüm çıkartana kadar geçirdiği rengarenk 7 yıl içinde irili ufaklı birçok televizyon şovunda ve yarışmada yer kapmış. İki kere albüm teklifi de almış ama annesi yaşı nedeniyle bunu uygun bulmamış, Jojo da iyi bir kız olarak annesini dinleyip teklifleri reddetmiş. 13 yaşına geldiğinde annesinin de onayıyla nihayet stüdyoya girmiş. Dört ay boyunca Soulshock & Karlin (Whitney Houston, Craig David), Vincent Herbert (Destiny's Child, Toni Braxton), Mike City (Brandy) gibi ünlü prodüktörlerle çalışmış ve albümünün kayıtlarını tamamlamış. Bu kayıtlar sırasında yalnızca sesini değil, hissettiklerini ve düşündüklerini de ortaya koymak isteyen Jojo, üç şarkının (Keep on, Keepin' On, Yes or No ve Sunshine) sözlerini de yazmış.

Albüm içinde en sevdiği şarkı, sözlerini kendisinin yazdığı "Keep on, Keepin' On". Bu şarkı için küçüklüğünde çektiği (evet, küçüklüğünde, yani daha da küçükken!) zorluklardan yola çıktığını söylüyor: "Annemle o tek odalı küçük dairede yaşıyorduk. Geçinmeye çalıştığımız para çok azdı. Bu şarkıyı yazdım çünkü zor dönemler yaşayanın sadece ben olmadığımı biliyorum."
Jojo, kısa sürede sesiyle, yeteneğiyle ve ne yalan söyleyelim güzelliğiyle ilgi çekti. Özellikle kendi yaşıtı erkekler arasında geniş bir hayran kitlesi edindi. Şimdiden her yerde tanınıyor, radyolarda şarkıları sıkça çalınıyor. Tabii küçük yaşta büyük paralar kazanmak, çok yabancı bir dünyaya adım atmak, olduğundan büyük gözükmeye çalışmak, Jojo, Ashlee Simpson gibi çocukların psikolojisini nasıl etkiliyor, bu konuda pek konuşulmuyor. Bu yetenekli kız, umarız eğlence dünyasının kısa süreli bir malzemesi olarak kalmaz ve büyüdüğünde de şarkılarını hala dinliyor olabiliriz.
JoJo - Too Little Too LateJojo - How To Touch A Girljojo and lil bow wow-baby it's youJojo - Not that kinda girlJojo - Like ThatComing For You - JoJo Slideshow w/ lyricsJojo - Secret Lovejojo slideshow - Let it rain
JoJo

jojo999

.
Son düzenleyen Safi; 23 Ekim 2015 01:53
Biyografi Konusu: Jojo nereli hayatı kimdir.
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
13 Haziran 2007       Mesaj #2
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
jojo

Sponsorlu BağlantılarSon düzenleyen Safi; 23 Ekim 2015 01:53
Gerçekçi ol imkansızı iste...
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
19 Ağustos 2007       Mesaj #3
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
jojo

Gerçek ismi Joanna Noelle Levesque olan JoJo, müzik hayatına babasının Blues vokalisti ve annesinin kilise korosunda yer alması gibi avantajlarla başladı. Küçükken annesinin tarzını pop müziğe uyarlamaya başlayan JoJo, ilk performansını televizyon şovu “Kids Say The Darndest Things: On The Road In Boston”da 1967 Aretha Franklin şarkısı “Respect”i yorumlayarak sergiledi. Performansı sonrası beğeni toplayan JoJo, katıldığı başka şovlardan sonra Blackground Records ile anlaştı. Bir demo çıkartan ve içinde Stevie Wonder’in “Superstition”ı, Mark Rice’ın “Mustang Sally”si ve Aretha Franklin’in “Chain Of Fools”u gibi parçalarını yorumlayan JoJo, ilk gerçek çıkışını çıkarttığı single “Leave (Get Out)” ile yakaladı.

13 yaşında çıkarttığı “Leave (Get Out)” ile uluslararası başarı sağlayan ve Amerika listelerinde 12 numara olan JoJo, MTV Müzik Ödülleri’ne “En iyi Yeni Artist” adaylığıyla, adaylığa gösterilen en genç sanatçı olma özelliğini taşıyor.

2004 yılında çıkarttığı kendi ismini taşıyan ilk albümü ile Amerika listelerinde 4 numara olan JoJo, bu albümle şu ana kadar 1,5 milyonluk bir satış elde ederek platin plak aldı. Albüme gelen eleştiriler olumlu olurken, albümden çıkan single’lar “Leave (Get Out)”den sonra “Baby It’s You” ve “Not That Kinda Girl” oldu.

2004 yılındaki ‘Tsunami Felaketi’ mağdurları için “Come Together Now” single’ını çıkartan JoJo, 2006 yılının Ekim ayında 2. albümü “The High Road”u piyasaya sürecek. Albümden çıkan ilk single “Too Little Too Late” olurken, parça Amerika listelerinde 3 numara oldu. “Too Little Too Late” için bir de klip çeken JoJo, 3. albümünü 18 yaşından önce çıkartmayacağını duyurdu.
Son düzenleyen KisukE UraharA; 2 Ocak 2008 22:10 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Gerçekçi ol imkansızı iste...
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
27 Ağustos 2007       Mesaj #4
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
jojo 1280 1024
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Gerçekçi ol imkansızı iste...
RoSSoRoSe - avatarı
RoSSoRoSe
Ziyaretçi
9 Eylül 2008       Mesaj #5
RoSSoRoSe - avatarı
Ziyaretçi
jojo 1024x768 25036
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

18 Haziran 2012 / Finn and Jake Hayali Karakterler
Etiketler: Jojo