Arama

Madeniyet (Türk Yapımı Online Stratejik Savaş Oyunu)

Güncelleme: 27 Mart 2014 Gösterim: 11.793 Cevap: 4
Madeniyet - avatarı
Madeniyet
Ziyaretçi
25 Mart 2009       Mesaj #1
Madeniyet - avatarı
Ziyaretçi
Online strateji savaş oyunu Madeniyet, Madeniyet oyun özellikleri nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar
Madenleri kontrol edin, kaynaklarınızı iyi kullanın.Stratejik pozisyonları ele geçirip dünyanın yeniden şekillenmesinde rol alın.Düşmanlarınızı askeri dehanızla şaşırtın! Kendi ittifağınız kurup düşmanlarınıza meydan okuyun! Nükleer saldırılara karşı kalkanlarınızı sağlam tutmayı unutmayın!

Madeniyet, Kısaca Askeri Savaş ve Strateji oyunudur.Kendi ordunu, şehirlerini,ittifağını kurabilirsin.Savaş manevraları, gelişmiş ünite çeşitliliği ve araştırmaları, pazar ve borsacılık, bina çeşitliliği...Bunların hepsinden daha fazlası Madeniyet 'te! En önemliside hepsi senin elinde!

Madeniyet sayfası

Burada Madeniyet Seni Bekliyor!
Son düzenleyen nötrino; 15 Temmuz 2013 15:06 Sebep: Mesaj düzeni!
kadir03kadir - avatarı
kadir03kadir
Ziyaretçi
8 Ekim 2009       Mesaj #2
kadir03kadir - avatarı
Ziyaretçi
Ben bu oyunu bir yıldan fazla oynadım. Kesinlikle tavsiye etmeyeceğim.Çünkü yönetim sıfır deneme evrenlerinden biri olan pilot evreninde başladım oyuna buglar 1 ayda düzeltiliyordu tamam deneme dedik bekledik d1 acıldı herşey oturdu oyun bu dediler evrene başladık paralı ünite koydular tamam dedik sonra bu ünite güzlü oldu gücünü azalt sonra bu bilmem ne oldu deyiştir dene devam etti d2 acıldı ordada aynı.yani birtürlü yazılımcı oyunu oturtamadı hala herkes testeron gibi kullanılıyor paranızla rezillik cekiyorsunuz bir de forumda konuşamasınız bunları neden böyle oldu diye sorsanız yönetim böyle uygun gördü bu işi yada takım bunun böyle olmasını uygun görmedi deyip banlıyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar
ve soranlardan bir benim girişte karşıma cıkan mesaj şu;
Yasaklandığınız süre: henüz yok

Aşağıdaki sebep´ten dolayı yasaklandınız:
Eski kullanıcılar ile yazmak mümkün değildir. Eski mesajlar korunmuştur.

eski oyuncu deyilim oyundayım oama banlandım ban sebebi oyunun hatasını yazmak yazılımcının hatasını bildirmek diyemeyeceklerinden bunu yazıyorlar.Kesinlikle tavsiye etmem
Son düzenleyen nötrino; 15 Temmuz 2013 15:11
ITECHINN - avatarı
ITECHINN
Ziyaretçi
8 Ekim 2009       Mesaj #3
ITECHINN - avatarı
Ziyaretçi
Diyeceksiniz ki nedir bu… Bundan 2-3 yıl kadar önce madeniyet adında bir oyuna başladık. Türk yapımı diye testlere girdik zararlı çıktık, emeklerimizi yaktık vs… Sonra oyunda işlerine gelmedikçe, para kaybetmeye başladıkça oyun akışını değiştiren kurallar çıkarttılar. Kısacası madeniyet “Türk yapımı oyun”dan ziyade Türk yapımı maskaralık halini aldı…
Aşağıda yazdığım eleştiriyi oyunda çok kritik noktaları değiştirdiler diye isyan ettiğim bir yazıdır. Yılların emeğini hiç sayan yönetime isyandır. Ama cesaret edemediler. Sildiler bu yazıyı. Bende Google’da daha iyi çıksın diye bloguma yazıyorum. Madeniyet’e girmek isteyen önce bunu okur belki de bir şeyler olur… Rezalete bulaşmaz…
Forumdan sildiniz Cesaret edemediniz bu yazıların orada yayınlanmasına. Haydi Hodri meydan…Gel buradan da sil.. Korkak !!! Klavye ağası. Kendini birşey sanan ama gerçekte hiç bir şey olmayan adam… Bu güne kadar blogumda hiç hitabımı bozmadım ama sen bunu hakettin…Bir gram cesareti olmayan, eleştiriyi hazmedemeyen Ödlek…DEDE’ymiş… Senden ne dede olur, ne köy ,ne kasaba… Sana oyun yazamazsın , admin olamazsın demiyorum! ADAM olamazsın diyorum…
Konuya geçelim…

Malum önceden kazanılmış haklar mevzusu vardır. Önceden kazanılmış bir hak geri alınamaz.
Yönetim sadece kendi maddi çıkarlarını gözeterek bir dünyayı kapatmayı göze alamıyor. Farkında ki yeni dünya açsa d1′deki potansiyeli yakalayamayacak. Pilottan çoğu kişi buraya gelmediği gibi, d1′den veya diğer dünyalardan d4′e geçenler doğru dürüst oyunla ilgilenmediği gibi burası kapatılınca buradaki bir çok oyuncuyu kaybedeceklerinin farkındalar.
Oynayanlar da emeğine kıyamadığı için PP alıyor Madenyum alıyor, milyonlar hatta belki milyarlar harcıyor. Eh “müslümanın sakalı cennete yollayacaksa, ne kıl koparırsak kârdır” mantığının da olması sanırım yâdsınamaz.

Yine anarşist diyecekler, yine bölücü diyecekler yine yıkıcı diyecekler ama ben ne kadar yapıcı olmak için kendilerine gittiysem de onlardan çıkarım olacağı düşüncesi ile geri döndürüldüm. Oysa bu oyun “Türk yapımı” olduğu gerekçesi ile bilabedel sitelerimde reklamlarını yaptım, bannerlar hazırladım, excelde ve phpde formül ve hesaplayıcı sistemler geliştirdim [d2 için yapılmıştı bir ara d2 bırakınca kaldı php geliştirme]. Ama ne oldu biz yıkıcı onlar yapıcı oldu.
Yok efendim öyle şey.Bir kere okursunuz da utanırsınız kendinizden.
Bu oyunda yıkıcı olan sizsiniz. Oyunu eleştir BAN ! yönetimi eleştir BAN kuralı eleştir BAN operle irtibata geç CEZA

Sen eleştirilmeyi hazmedemezsen bırak zaten bu işleri efendi !! Oyununda kural hataları var kaç kere dile getirdim. Hep ceza aldım. Bu forumdaki 10. hesabım.
Diyorsunuz ki Ogame gibi oyunlar ülkemizden para çıkartıyor, onlar yerine milletimiz kazansın. Çok güzel, gerçekten harika sonuna kadar desteğinizim. Hatta imkanlarım dahilinde madenyum bile aldım gerekmese de. Ama siz böyle duyarsız, böyle sorumsuz, böyle kendini beğenmiş, böyle ukâla olursanız değil Ogame’i geçmek onun bir casus sondası bile olamazsınız.

Bakın girin forumlarına, ne tartışmalar var orada serbestte, diplomaside ,savaş raporlarında… Ama ne kadar da yönetim oyuncularla iç içe. Aşağılamadan, terbiyesizleşmeden, tehditler savurmadan oyuncuyla irtibat halindeler. [yok yok seni banlamazsam forumda rahat yok. sen anarşistsin. banlanmak mı istiyorsun? gibi daha nicesi tehdit ve hakaretler yok]. Eğleniyorlar resmen. Siz ise “kral” sanıyorsunuz kendinizi “kralcılarınız” sayesinde. Oysa hiç bir şey değilsiniz. Bizden tek farkınız , kodların telif haklarını elinizde bulunduruyor olmanız. Yoksa 9mm sizi de yer benide.. Bu bir tehdit değil yanlış anlamayın. Sadece “insan” olduğunuzu hatırlatmak buradaki amaç.

Olayın konuyla ne alaksı var diyecek olanlar ; buraya kadar okudunuz daha sonrasını da okuyun. Bağlantıyı göreceksiniz. Bu kısım sadece bir ara nağmedir
Rakip gördüğünüz oyunlara bir bakın hele. Önemli bir kural değişikliği nasıl yapılır !! Forumda günlerce duyurulur, gerekirse oyunculara mail atılır günü geldiğinde kurallar değişir, güncellemeler yapılır ve “oyun hatasından oluşan kayıplar” geri verilir [test evreni hariç].
Oynanan aktif bir evrende , oyunun akışını veya sonucunu değiştirecek radikal bir karar alınmaz. [oyunculardan talep gelmediği sürece. Misal ISS oyuncular çok bastırdı diye gelmiştir veya yeni bir gemi (Fırkateyn) eklendi. Sebebi bir gemi türünün (Komuta) durdurulamaz olmasıydı ve oyuncu oylaması ile karar verildi.].

Ama sizde öyle mi ? İşine gelmedi, alanda aldı madenyumu, bas 2 tuşa, uçaksavarlar tek atışa 2 uçak düşürsün yeri geldiğinde…Hangi oyuncuya sordunuz? Ağlayanlara değil mi… Eee siz ne halt etmeye pilot dünya açtınız ? Orada test etmediniz mi özellikleri ? Daha öncesinde de DEV var… Orada da test ettiniz değil mi ? Anlaşılan ya siz test etmeyi bilmiyorsunuz yada mantığı kavrayamamış rastgele iş yapıyorsunuz !!

Özel uçaklar konusunda pilotta az rakibim vardı 250k civarı özel uçağım vardı. O zaman kimse önümde duramazdı. Uçaklar o zaman da güçlüydü. neden D1 ‘de en başta gücü azaltılmadı yada neden oyunun akışını değiştrecek radikal bir karar aldınız ?

Özeller böyle …

Gelelim NUH’a …

Nuh ile ilgili forumda adam gibi bir açıklamanız bile yok. 1m metal, araştırmalar vs.. o kadar… Açıklama istedik , yok!! Detay ? Yok … Nuh dediniz peygamber demediniz tabiri caizse. sonra kafaya göre kural değişti. Hibe ile basmak yasak…Anlaşmalı işgal ile hidro yada ozon serbest, hibe ile gemi yasak. 1 Puan neyse ..ama bunu düşünemediniz mi ? kafanız basmıyor mu o kadar ? Kocaaaaaa strateji oyunu yazdığınızı söylüyorsunuz ama 1 puanlıya kimsenin saldıramayacağını düşünemiyorsunuz..Ne büyük ZEKA !!!! Ki zaten Basılacak hesap 1 puan olamaz. Araştırmaları var bunun bir tomar. En az 4500 puanda oluyor. ittifaklar 5k puana hibe yapıp nasıl maden stokluyorsa ,diğer ittifaklarda hibe ile oraya NBC atabilirlerdi. Onların kafası basmıyor sizin kafanız hiç basmıyor. Olan strateji üretenlere patlıyor.. .Yırtılan yine deli bekirin yakası…

Nuh başlancıgınca ittifak alanı diye bir yer yoktu. O da sonradan sessizce eklediğiniz saçmalığınızdan başka birşey değil…

Aslında hata bizlerde… Bu kadar mantıksız kurallar silsilesi, mantıksız ani radikal değişiklikler vs… Bunlar ortaya çıkınca biz strateji üretenler,mertçe oynamayı bilenler, mantık yürütenler burada ters köşeye yattık… Sebebi, mantıksızlığın kaynağı herşeyin planlayıcısı…Emin Temiz denilen mantık yoksunu’nu daha önce farketmemek bizim hatamızdı…

Evet … yazdıklarımdan da anlaşılacağı üzere bu mantıksızlığa artık son vermek gerekiyor.
Hani Türk filmlerinde olur ya.. Sen kovamazsın … Ben gidiyorum !!! Çünkü sen beni Kovacak kadar TEMİZ değilsin…

Gitmeden de son bir not yazıyorum...Kısacası, madeniyet oynayan yada oynamayı düşünenler… Aman Emin Temiz politikalarına dikkat ediniz…

Saygılarımla
Son düzenleyen nötrino; 15 Temmuz 2013 15:17
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Şubat 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çok güzel bir özet geçmişin. Arkadaş dedigin gibi oluyor oyuna baslayalı 6 ay oldu 6 hafta olmuş olsaydı belki bırakırdım artık..Oyun 0'fırlanırsa veya ban yerse bırakırım . Nuh olayına gelince resmen hakaret
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mart 2014       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi