Arama

Anne Sütü - Sayfa 2

Güncelleme: 4 Hafta Önce Gösterim: 9.195 Cevap: 11
msxcihan - avatarı
msxcihan
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2018       Mesaj #11
msxcihan - avatarı
Kayıtlı Üye
Anne sütünün verdiği besleyiciliği hiçbir besin veremiyor. O yüzden önemli Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
nexfox - avatarı
nexfox
Yeni Üye
11 Mayıs 2019       Mesaj #12
nexfox - avatarı
Yeni Üye

Anne Sütünün Faydaları Nelerdir

 • Anne sütü bebeğimizin beslenmesi için tek başına yeterlidir. Altı ayına kadar başka hiç bir gıdaya gerek yoktur. Anne sütü içinde bebeğimizin ihtiyaç duyacağı tüm vitamin ve mineraller mevcuttur. Hem doyma hissini giderdiği gibi su ihtiyacını da gidermektedir. Sadece D vitamini deri tarafından güneş ışınları sayesinde üretildiği için bebeğimizi her gün güneşe bir kaç dakika çıkarmamız gerekmektedir. Bebeğimizin 2 yaşına kadar anne sütü alması onun sağlığı için çok önem taşır. 6 aydan sonra ek gıdalara geçilebilir.
 • Anne sütünde diğer sütlere göre yüzlerce farklı bileşen vardır. Bu bebeğimiz için en ideal süttür. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren anne sütü içen çocukların kolay kolay hastalanmadığı görülmektedir. Sindirim sistemi içinde en uygun süt olan anne sütü içen bebeklerde sindirim problemi de diğer çocuklara nazaran azdır.
 • Bebeği anne karnında yaradan büyük Allah, beslenmesi için de gereken sütü gene anneye bahşetmiştir.
 • Bebeğimiz için ideal sıcaklıkta olan anne sütü, hiç bir mamaya benzemez ne karıştırmak gerekir ne sıcaklık ayarı yapmak gerekmektedir.
 • İçeriğinde bulunan protein ve kalsiyum sayesinde bebeğimizin kan ve kemik gelişimi için çok önemli olan anne sütü bebeğimizin böbreklerinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını da sağlar.
 • Bebeğin anneyi emmesi anne bebek arasında derin bir bağ kurmak konusunda da çok önemlidir. Anneyi emmeyen bebekler ve emen bebekler arasındaki fark incelenmiş emmeyenlere göre emenlerin psikolojilerinin daha düzgün olduğu kanıtlanmıştır.
 • Anne sütü emen bebeklerin duygusal gelişiminin diğer bebeklere göre daha erken tamamlandığı saplanmıştır.
 • Anne sütü emen bebeklerin, beyin gelişiminin tamamlanması ve zeka seviyesinin gelişmesi diğer emmeyen bebeklere göre daha erkendir.
 • Anne sütü içinde bulunan enzimler, akyuvarlar ve antikorlar sayesinde, bebeğinizi enfeksiyonlardan korurken hemen hastalanmamasını sağlarız.
 • Anne sütü aynı zamanda astım ve alerjiden de koruduğu gibi bebek ölümü riskini de azaltır.
 • Anne sütü daha bir çok yarar sağlar, mutlaka annelerin bebeklerini emzirmeleri gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 4 Hafta Önce 13:47
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

9 Temmuz 2013 / Ziyaretçi Soru-Cevap
19 Mart 2009 / DERYACAN201 Cevaplanmış
4 Eylül 2009 / Ziyaretçi Soru-Cevap
17 Şubat 2016 / _Yağmur_ Siyaset ww
17 Şubat 2016 / _Yağmur_ Siyaset ww