Arama

Ercan Kavakderelioğlu

Güncelleme: 13 Ocak 2011 Gösterim: 3.002 Cevap: 0
ercank - avatarı
ercank
Ziyaretçi
13 Ocak 2011       Mesaj #1
ercank - avatarı
Ziyaretçi
photophp?fbid6658634761&ampseta498382184761279432596654761&amppid349364&ampid596654761ERCAN KAVAKDERELİOĞLU (24 Ocak 1977,Aydın) Koreograf, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Latin Dansları Antrenörü

Sponsorlu Bağlantılar
Milli Eğitim, Kültür ve Turizm Bakanlıklarının desteğiyle ve kendi imkanlarıyla, 21 ülkede uluslararası festival ve yarışmalarda 300'ün üzerinde sahne alarak ülkesini temsil eden
Ercan Kavakderelioğlu, ülkemize, Dünya Halk Dansları Olimpiyatlarında: 1 GÜMÜŞ ve 1 BRONZ MADALYA kazandırmış olup, 14 kez Türkiye Şampiyonluğu, 5 kez Türkiye 2.liği,
9 kez Türkiye 3.lük kupası ve de 3 kez En İyi Koreografi Ödülü kazanmıştır.

20 yıllık eğitmenlik süresince, 4 - 80 yaş arası 8140’ın üzerinde danscı yetiştirmiştir. Bu kişilerden 11’i halen dans eğitmeni olarak çalışmakta, 27’si de Sultans of Dance, Anadolu Ateşi, Magic You Ney, Şaman, Night of Dance... gibi show gruplarında profesyonel dansçılık yapmaktadır.

Özgeçmiş

ERCAN KAVAKDERELİOĞLU
,1984 yılında Ege Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Dansları Bölümü Öğretim Üyesi Abdurrahim KARADEMİR ve koreograf Mukadder AKSOY eğitmenliğinde, Burdur ve Zeybek yöreleri ile halk danslarına başladı. . İlk ve orta öğrenimi boyunca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışmalarda Solist Dansçı olarak, 5 kez Türkiye Şampiyonluğu, 2 kez Türkiye İkinciliği ve 4 kez Türkiye Üçüncülüğü kazandı.

1995-1996 döneminde, 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Başkanı Prof.Dr. Sevda AYDAN 'dan şan, solfej ve piyano eğitimi aldı. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera-Şan Anasanat Dalı'nı kazandı ve opera sanatçısı Melek ÇELİKTAŞ'ın öğrencisi oldu. Konservatuvar eğitiminin yanısıra opera sanatçısı ünlü Tenor Erol URAS'tan özel şan dersleri aldı. 1997 ve 1998 yıllarında Almanya'da 2 konser verdi.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümünde öğrenimi sırasında, almış olduğu bale, modern dans, Jazz dance, vals, Latin Amerikan Dansları, Avrupa ve Arjantin Tangosu eğitimleri ile batı danslarına ilgi duydu. Gerek yurtdışında gerekse yurtiçinde dünyaca ünlü hocalardan özel dersler aldı ve workshoplara katılarak dans konusunda kendini geliştirdi.
2002 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Dansları Bölümünü kazandı.

1 Aralık 2005 – 4 Mart 2006 tarihleri arasında SİNEVİZYON TV PRODUCTION Inc. Tarafından hazırlanan ve ATV ‘de yayınlanan DANSA VAR MISIN?

2006 Mayıs’ında gerçekleştirdiği DANCE ON ICE projesi ile Artistik Buz Pateni ve Buz Dansı kategorilerinde Türkiye ‘de bir İLK ’e imza attı! Senkronize Çiftlerde ilk koreografiyi (Arjantin Tangosu ile) yaparak ve Buz üstündeki İLK HALKDANSLARI TOPLULUĞUNU kurarak Türkiye Buz Pateni tarihinde ilk Türk Koreograf olarak yerini almıştır!

Yarışmasına katıldı. Bu yarışma süresince akademi eğitmenleri Nur SONBAHAR, Fulya GÜNEY, Rodion SHEMENYEV, Hande KAYACIK, Önder PAMUKOĞLU, Özhan CENGİZ,Noyan DÜLEK tarafından dans ve koreografi eğitimi aldı.

Aldığı Ödüller

• 1991 - Milli Eğitim Bakanlığı İlkokullar arası Halk Oyunları Yarışması
Türkiye Şampiyonluğu (Aydın, Yedi Eylül İlkokulu- zeybek yöresiyle)
• 1992 - Milli Eğitim Bakanlığı İlkokullar arası Halk Oyunları Yarışması Türkiye 3.lüğü (Aydın, Yedi Eylül İlkokulu- zeybek yöresiyle)
• 1993 - Milli Eğitim Bakanlığı İlkokullar arası Halk Oyunları Yarışması Türkiye Şampiyonluğu (Aydın, Güzelhisar İlkokulu- zeybek yöresiyle)
• 1993 - Milli Eğitim Bakanlığı Liseler arası Halk Oyunları Yarışması Türkiye Şampiyonluğu (Aydın, Aydın Lisesi- zeybek yöresiyle)
• 1994 - Milli Eğitim Bakanlığı Liseler arası Halk Oyunları Yarışması Türkiye 4.lüğü (Aydın, Aydın Lisesi- zeybek yöresiyle)
• 1994 - Milli Eğitim Bakanlığı İlkokullar arası Halk Oyunları Yarışması Türkiye 3.lüğü (Aydın, Güzelhisar İlkokulu- zeybek yöresiyle)
• 1995 - Milli Eğitim Bakanlığı İlkokullar arası Halk Oyunları Yarışması Türkiye Şampiyonluğu (Aydın, Güzelhisar İlkokulu- zeybek yöresiyle)
• 1995 - Milli Eğitim Bakanlığı Liseler arası Halk Oyunları Yarışması Türkiye Şampiyonluğu (Aydın, Aydın Lisesi- zeybek yöresiyle)
• 1996 - Milli Eğitim Bakanlığı Liseler arası Halk Oyunları Yarışması Türkiye 3.lüğü (Aydın, Aydın lisesi- zeybek yöresiyle)
• 1997 - Milliyet Gazetesi Liseler arası Halk Oyunları Yarışması Zeybek Kategorisi Türkiye Şampiyonluğu (İstanbul Kuleli Askeri Lisesi)
• 1997 - Milli Eğitim Bakanlığı Yıldızlar Kategorisi Halk Oyunları Yarışması Türkiye 2.liği (İstanbul Eczacıbaşı İlköğretim okulu-zeybek yöresi)
• 1998 - Milli Eğitim Bakanlığı Minikler Kategorisi Halk Oyunları Yarışması Türkiye 3.lüğü ve En İyi Koreografi Ödülü (İstanbul Eczacıbaşı İlköğretim okulu Burdur yöresiyle)
• 1998 - Kültür Bakanlığı Dernekler arası Komple Nitelikli Halk Dansları Yarışması Türkiye Şampiyonluğu (İstanbul Kartal Folklor Derneği- zeybek, Kırklareli ve Artvin yöreleriyle)
• 1999 - Milli Eğitim Bakanlığı Minikler Kategorisi Halk Oyunları Yarışması Türkiye 2.liği (İstanbul Eczacıbaşı İlköğretim okulu- Burdur yöresiyle)
• 1999 - Milli Eğitim Bakanlığı Yıldızlar Kategorisi Halk Oyunları Yarışması Türkiye 3.lüğü (İstanbul, Eczacıbaşı İlköğretim okulu- zeybek yöresiyle)
• 1999 - Yaygın Öğretim Kurumları arası Halk Oyunları Yarışması Türkiye Şampiyonluğu (İst. Beşiktaş H.E.M. zeybek yöresiyle )
• 1999 - FRANSA-DİJON Uluslararası Halk Dansları Olimpiyatı BRONZ MADALYA (DÜNYA 3.lüğü) (İstanbul Kartal Folklor Derneği-zeybek ve Burdur)
• 2000 - Milli Eğitim Bakanlığı Yıldızlar Kategorisi Halk Oyunları Yarışması Türkiye 2.liği ve En İyi Koreografi Ödülü (İstanbul Eczacıbaşı İlköğretim Okulu - Burdur yöresiyle)
• 2000 - Milli Eğitim Bakanlığı Liseler arası Halk Oyunları Yarışması En İyi Koreografi Ödülü (Yalova Lisesi zeybek yöresiyle )
• 2000 - Kültür Bakanlığı Dernekler arası Komple Nitelikli Halk Dansları Yarışması Türkiye Şampiyonluğu (Kartal Folklor Derneği zeybek ve Burdur yöreleriyle)
• 2000 - ARNAVUTLUK -TİRAN Uluslararası Halk Dansları Yarışması GÜMÜŞ MADALYA (DÜNYA 2.liği) (Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Burdur yöresiyle)

Katıldığı Workshop & Seminerler

1997’de Almanya’da Flemenko üzerine Workshop çalışmalarına katıldı, 1998’de Tanju YILDIRIM ve Metin YAZIR ’dan Arjantin Tangosu eğitimi aldı. 1998’de Suzan & Onur çiftinden uluslararası Latin dansları eğitimi aldı. 1998’de İngiltere’de Arjantin Tangosu WorkShop ve Milonga’larına katıldı. 1998 ve 1999 yıllarında İspanya’da Arjantin Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun düzenlediği Tango çalışmalarına katıldı. 1998’de ALMANYA,Hamburg’ta Arjantinli ünlü hocalar ALEJANDRO SANGUINETI ve KARIN SOLANA ’dan özel tango dersleri aldı. 1999’da İbrahim SHAABAN ’dan club Latin dansları eğitimi aldı. 2000’de İstanbul’da Arjantinli ünlü hocalar ALEJANDRO SANGUINETI ve KARIN SOLANA ’dan özel tango dersleri aldı. 2001 yılında istanbul’da PASCAL HULIN ’den özel TAP DANCE dersleri aldı. 2002’de Kahraman NASIROV ’dan dünya dansları eğitimi aldı. 2005'te İrish Culture Center ’da İrlanda dansları (TAP & Soft) dersleri aldı. 2009’da İsTANGO Ritual' e katıldı. Arjantin Tangonun Duayenleri ;

Fabian Salas & Lola Diaz, Esteban Moreno & Claudia Codega, Horacio Godoy & Cecilia Berra, Christian Marquez & Virginia Gomez, Federico Naveira & Ines Muzzopappa, Ariadna Naveira & Fernando Sánchez çiftlerinden eğitim aldı. 2010’da Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Latin Dansları Antrenörü oldu.

Sahnelediği, Rol Aldığı Müzikaller & Showlar

• Bombay Dreams Musical
  • Bonnie and Clyde
  • Cats Musical
  • Elements Show
  • Ermiş Çoban Tiatral Dans
  • Fire of Anatolia
  • Fire of Rythm
  • Grease Musical
  • Last Man Standing
  • Latin Show
  • Les Mis Musical
  • Lion King Musical
  • Mama Mia Musical
  • Masquerade
  • Moulin Rouge Musical
  • New York Musical
  • Sister Act
  • Snow White Musical
  • Titanic Musical
  • Wizard of OZZ Musical
  • Zigeuner Fest

Son düzenleyen _Yağmur_; 13 Ocak 2011 08:37 Sebep: Syfa düzenlendi. Aktif linkler kaldırıldı.
Biyografi Konusu: Ercan Kavakderelioğlu nereli hayatı kimdir.