Arama

Elektronik Müzik Aletleri - Aranjör Klavye

Güncelleme: 30 Kasım 2009 Gösterim: 47.550 Cevap: 21
Alvarez Ocean - avatarı
Alvarez Ocean
Ziyaretçi
30 Kasım 2009       Mesaj #1
Alvarez Ocean - avatarı
Ziyaretçi
Roland TR-808

Sponsorlu Bağlantılar
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Roland TR-808, 1984'te Roland tarafından satışa sunulan bir tür ritim ve vurmalı üretecidir. Yayınlandığı tarihlerde 1,000$ kadar olan TR-808, kısa sürede 80'lerin müziğinde önemli bir yere sahip olmuştur. Günümüz müziğinde etkisi görülmeyen üretecin adı Transistor Rhythm (TR) öbeğinin kısaltılmışıdır. 1980'lerdeki R&B, dans, elektronik müziklerinde izine sıkça rastlanan üreteç, Whitney Houston'ın I Wanna Dance with Somebody gibi hitlerinde de kullanılmıştır.

rolandtr808drummachine

Alvarez Ocean - avatarı
Alvarez Ocean
Ziyaretçi
30 Kasım 2009       Mesaj #2
Alvarez Ocean - avatarı
Ziyaretçi
Roland EXR-7s

Sponsorlu Bağlantılar

Roland adlı müzik aleti üreticisi firmanın 2005 yılında çıkardığı Batı müzisyenlerine yönelik aranjör klavyedir.

top M

Özellikler

164 Batı müziğine yönelik ritim bulunmaktadır. 4 Mb dahili flash hafızası sayesinde, 20 Midi formatlı şarkı ve 99 kullanıcı ritimi alabilmektedir. 100 adet User Program hafızasına sahiptir.
Sample teknolojisini kullanmadığı için, diğer Sample teknolojili aranjör klavyelerin gölgesinde kalmış ve diğer Roland modelleri kadar tutulmamıştır.
Alvarez Ocean - avatarı
Alvarez Ocean
Ziyaretçi
30 Kasım 2009       Mesaj #3
Alvarez Ocean - avatarı
Ziyaretçi
Roland EXR-7

Roland adlı müzik aleti üreticisi firmanın 2002 yılında çıkardığı Batı müzisyenlerine yönelik aranjör klavyedir.

EXR 7 1

Özellikler

99 Batı müziğine yönelik ritim bulunmaktadır. 4 Mb dahili flash hafızası sayesinde, 20 Midi formatlı şarkı ve 99 kullanıcı ritimi alabilmektedir. 100 adet User Program hafızasına sahiptir.
Sample teknolojisini kullanmadığı için, diğer Sample teknolojili aranjör klavyelerin gölgesinde kalmış ve diğer Roland modelleri kadar tutulmamıştır.
Alvarez Ocean - avatarı
Alvarez Ocean
Ziyaretçi
30 Kasım 2009       Mesaj #4
Alvarez Ocean - avatarı
Ziyaretçi
Roland EXR-46 OR

Roland adlı müzik aleti üreticisi firmanın 2006 yılında çıkardığı Ortadoğu müzisyenlerine yönelik aranjör klavyedir. Üzerinde daha önceki Roland modellerinden alınan Arap müziğine yönelik sesler ve ritimler dışına yeni sample sesler ve türk müziğine yönelik ritimler bulunmaktadır.

exr46or

Özellikler

99 Ortadoğu müziğine yönelik ritim bulunmaktadır. 4 Mb dahili flash hafızası sayesinde, 20 Midi formatlı şarkı ve 50 kullanıcı ritimi alabilmektedir. 200 adet User Program hafızasına sahiptir.

Alvarez Ocean - avatarı
Alvarez Ocean
Ziyaretçi
30 Kasım 2009       Mesaj #5
Alvarez Ocean - avatarı
Ziyaretçi
Roland EXR-40 OR

Roland adlı müzik aleti üreticisi firmanın 2003 yılında çıkardığı Ortadoğu müzisyenlerine yönelik aranjör klavyedir. Üzerinde daha önceki Roland modellerinden alınan Arap müziğine yönelik sesler ve ritimler bulunmaktadır.

i00

Özellikler

73 Arap müziği, 25 Batı müziğine yönelik ritim bulunmaktadır. 4 Mb dahili flash hafızası sayesinde, 20 Midi formatlı şarkı ve 99 kullanıcı ritimi alabilmektedir. 200 adet User Program hafızasına sahiptir.

Alvarez Ocean - avatarı
Alvarez Ocean
Ziyaretçi
30 Kasım 2009       Mesaj #6
Alvarez Ocean - avatarı
Ziyaretçi
Roland EXR-3s/5s

Roland adlı müzik aleti üreticisi firmanın 2005 yılında çıkardığı Batı müzisyenlerine yönelik aranjör klavyedir.

EXR3S 5s XSfront20copia

Özellikler

164 Batı müziğine yönelik ritim bulunmaktadır. 4 Mb dahili flash hafızası sayesinde, 20 Midi formatlı şarkı ve 99 kullanıcı ritimi alabilmektedir. 100 adet User Program hafızasına sahiptir.
Alvarez Ocean - avatarı
Alvarez Ocean
Ziyaretçi
30 Kasım 2009       Mesaj #7
Alvarez Ocean - avatarı
Ziyaretçi
Roland EXR-3/5

Roland adlı müzik aleti üreticisi firmanın 2002 yılında çıkardığı Batı müzisyenlerine yönelik aranjör klavyedir.

Özellikler

99 Batı yönelik ritim bulunmaktadır. 1.5 Mb dahili flash hafızası sayesinde, 20 Midi formatlı şarkı ve 19 kullanıcı ritimi alabilmektedir. 10 adet User Program hafızasına sahiptir.

Alvarez Ocean - avatarı
Alvarez Ocean
Ziyaretçi
30 Kasım 2009       Mesaj #8
Alvarez Ocean - avatarı
Ziyaretçi
Roland E-96

1995 Yılında Roland adlı müzik aleti üreticisi firma tarafından çıkarılan bir E seri modeli. Kendisinden 2 yıl önce çıkan E-86 adlı E serisi modelinin altyapısını almıştır. Ama aynı zamanda çıkan G serisi modellerinin gölgesinde kalmış ve beklenen satış rakamına ulaşamamıştır.

Roland20e 96203
Özellikleri
  • 61 Dokunma hassiyetli tuş
  • 128 Farklı ses seçeneği (9'u Davul kit)
  • 128 Ritim
  • Klavye Modları: Arranger, Lower, Drum Set
  • Picth-Bend, Modulation
  • Arranger Kontrolü : 2 Intro, 2 Ending, 4 Fill, 4 Varyasyon
(Disket sürücü ile)
  • Midi dosyalarını yazma ve çalabilme
  • Ritim yazma ve çalabilme
  • User Program kaydetmek ve yüklemek
Alvarez Ocean - avatarı
Alvarez Ocean
Ziyaretçi
30 Kasım 2009       Mesaj #9
Alvarez Ocean - avatarı
Ziyaretçi
Roland E-86

1993 Yılında Roland adlı müzik aleti üreticisi firma tarafından çıkarılan bir E seri modeli. Kendisinden 2 yıl önce çıkan E-70 adlı E serisi modelinin altyapısını alarak, çok büyük bir gelişme olan disket sürücü eklemesi sayesinde zamanının en çok satılan orglarından biri olmuştur.

Roland E 86  18509157 0
Özellikleri
  • 61 Dokunma hassiyetli tuş
  • 128 Farklı ses seçeneği (9'u Davul kit)
  • 56 Ritim
  • Klavye Modları: Arranger, Lower, Drum Set
  • Picth-Bend, Modulation
  • Arranger Kontrolü : 2 Intro, 2 Ending, 4 Fill, 4 Varyasyon
Disket sürücü ile
  • Midi dosyalarını yazma ve çalabilme
  • Ritim yazma ve çalabilme
  • User Program kaydetmek ve yüklemek
Alvarez Ocean - avatarı
Alvarez Ocean
Ziyaretçi
30 Kasım 2009       Mesaj #10
Alvarez Ocean - avatarı
Ziyaretçi
Roland E-70

1991 Yılında Roland adlı müzik aleti üreticisi firma tarafından çıkarılan bir E seri modeli. E-5, E-10 E-20 gibi modellerden çok daha gelişmiş olduğu için zamanında çok fazla satış yapmıştır.

ROLAND E 70  18402029 1

Özellikleri

61 Dokunma hassiyetli tuş
128 Farklı ses seçeneği (9'u Davul kit)
56 Ritim
Klavye Modları: Arranger, Lower, Drum Set
Picth-Bend, Modulation
Arranger Kontrolü : 2 Intro, 2 Ending, 4 Fill, 4 Varyasyon
Kendi hafızasına 8 ritim yazabilme ve ritim kartı ile 8 ritim çalabilme
User Program
Kendi hafızasına 8 şarkı kaydedebilme