Arama

Mehmet Emin Kahraman

Güncelleme: 21 Ağustos 2017 Gösterim: 3.709 Cevap: 1
sefiller - avatarı
sefiller
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2017       Mesaj #1
sefiller - avatarı
Kayıtlı Üye

Mehmet Emin Kahraman

Ad:  2.jpg
Gösterim: 932
Boyut:  7.7 KB

1983 Diyarbakır doğumlu
Sponsorlu Bağlantılar

Eğitim
2009-2012 Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Grafik Eğitimi (Doktora)
2006-2009 Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Grafik Eğitimi (Y. Lisans)
2001-2005 Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü
1997-2001 Diyarbakır Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü

İdari Görevler
2013- Dekan Yardımcılığı, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi
2008-2010 Araştırma Görevlisi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat Yönetimi Bölümü
2008-2010 Dernek Başkanı, KAMİDER (Karikatüristler ve Mizahçılar Derneği) Başkanı

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler
TURÇEV, (Turizm Çevre ve Kent Gazetecileri Derneği)
KAMİDER (Karikatüristler ve Mizahçılar Derneği)

Ödüller
Çevre Konulu Afiş Yarışması, Sergileme, İBB Gençlik Kulübü, 2010, İstanbul
10. Genç Tasarımcılar Yarışması, Sergileme. Atina, 2007 Yunanistan
Genç Sanatçılar Resim Yarışması, Sergileme, Dışişleri Bakanlığı, 2006, Ankara
4. Şefik Bursalı Resim Yarışması, Sergileme, 2004, Ankara
Ad:  1.JPG
Gösterim: 563
Boyut:  38.5 KB

Sanat danışmanı, ressam ve tasarımcı olan Mehmet Emin Kahraman, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini dereceyle kazandığı Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde, ardından yüksek lisans ve doktora eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Grafik Bölümünde tamamladı. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünden eğitim yönetimi ve çocuk gelişimi alanlarında dersler aldı. Grafitiyle ilgilenen sanatçı yüksek lisans araştırmasında “Eğitim ve İyileştirme Kurumlarında Grafiti Tekniğinin Yeri ve Önemi” konulu tezi hazırlayarak sokak çocuklarının rehabilitasyonu üzerine araştırmalar yaptı.

Doktora tezinde ise Sanat Yönetimi alanında araştırmalar yaptı ve bu alana başarılı eleman yetiştirebilmek için örnek bir program geliştirdi. Yurt içi ve yurt dışı birçok karma ve kişisel resim ve tasarım sergilere bianel, sempozyum ve kongrelere katıldı. Ayrıca sergiler ve sempozyumlar düzenledi. Bilimsel araştırma projeleri gerçekleştirdi. Ziraat Bankası ve Dış İşleri Bakanlığı koleksiyonu gibi koleksiyonlarda eserleri seçildi. Sosyal kuruluş ve derneklere katıldı, 3 yıl Karikatüristler ve Mizahçılar Derneği’nin başkanlığını sürdürdü. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Yönetimi Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.
Son düzenleyen Safi; 21 Ağustos 2017 15:05
Biyografi Konusu: Mehmet Emin Kahraman nereli hayatı kimdir.
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
21 Ağustos 2017       Mesaj #2
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Ad:  3.JPG
Gösterim: 512
Boyut:  40.5 KB Ad:  4.JPG
Gösterim: 426
Boyut:  29.3 KB
Ad:  5.JPG