Arama

Lavie - avatarı
Lavie
Ziyaretçi
10 Eylül 2008       Mesaj #1
Lavie - avatarı
Ziyaretçi
Fakülte tarihçesi

Fakültemiz 1963 yılında Temel Bilimler Fakültesi olarak kurulmuştur. 1981 yılında kabul edilen 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun geçici 28. maddesi tüm yükseköğretim kurumlarının yeniden düzenlenmesini öngördüğünden, 20 Temmuz 1982 tarihinde yayımlanan 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve bunu tadil ederek kabul edilen 30 Mart 1983 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2809 sayılı kanunla Temel Bilimler Fakültesi adı Fen-Edebiyat Fakültesi olarak değişmiştir.

Eğitim-öğretim

Misyonumuz (lisans ve lisansüstü)

Eğitim-öğretim boyutunda misyonumuz Fen ve Sosyal alanlarda uluslar arası standartlarda çağdaş eğitim-öğretim yöntemleri uygulayarak, öğrencilerimizin Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda bilgi toplumunun ihtiyaç duyduğu bilgi ve deneyime sahip olarak çok yönlü bir biçimde gelişmelerini sağlamaktır. Araştırma faaliyetleri kapsamında ise ülkemiz ekonomisi için doğrudan veya dolaylı olarak katkı sağlayacak araştırma konuları başta olmak üzere bilimselliği evrensel olarak kabul edilen her alanda etkin araştırma faaliyetleri yürütmektir.

İdari ve mali yapı

Misyonumuz

İdari ve mali boyutta misyonumuzu
• Bina görünüm, alt yapı, güvenlik, temizlik ve kullanım sorunlarını çözmek
• Akademisyen ve idari personeline rahat bir çalışma ortamı hazırlamak
• Kaynaklarını birimlerin ihtiyaçlarına göre adil bir biçimde tahsis etmek
• İdari personeliyle uyumlu ve etkin bir biçimde çalışmak
• Daire başkanlıklarıyla etkin ve uyumlu bir biçimde çalışmak
• Yatırım planlarını hedeflerine göre gerçekleştirmek şeklinde özetlemekteyiz.

Bölümleri;
fizik
kimya
matematik
biyoloji
istatistik ve bilgisayar bilimleri
tarih
türk dili ve edebiyatı
batı dilleri ve edebiyatı