Arama

Gaziantep Okulları - Tek Mesaj #2

GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
12 Eylül 2008       Mesaj #2
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi

Özel Sanko ilköğretim Okulu

TARİHÇEMİZ
Özel Sanko Okulları' nın kurulma kararı, 8 Mart 2001 tarihinde alındı.
9 Mart 2001' de okul programının hazırlanması ve kadro oluşturulması için çok yoğun bir çalışma süreci başlatıldı.
1 Nisan 2001' de okulun yeri belirlendi, arsası temin edildi ve mimari projesi hazırlandı.
1 Mayıs 2001' de hafriyat çalışmalarına başlandı.
12 Mayıs 2001' de okul binasının temeli atıldı.
Mayıs - Ağustos 2001 döneminde hızlı bir çalışma ile bina inşaatı tamamlandı ve bahçe - çevre düzenlemeleri yapıldı. Bütün bu özverili çalışmalar sonunda 4 ay gibi kısa bir sürede okul, tüm iç donanımları, araçları ve mekanları ile eksiksiz olarak eğitim öğretime hazır hale getirildi.
10 Eylül 2001 tarihinde Özel Sanko Okulları,öğrencilerine kapılarını açtı.
2004-2005 eğitim-öğretim yılında ise Özel Sanko Okulları’na ait bir spor ve kültür merkezi yapılması kararı alındı.
11 ay gibi bir sürede tamamlanan Abdülkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi spor salonu, yüzme havuzu ve tiyatro salonuyla hizmete girdi.
Özel Sanko Okulları 2007-2008 yılında 822 öğrenci ile eğitim- öğretime devam etmektedir.

VİZYONUMUZ
Atatürk İlke ve İnkılâpları ışığında topluma lider ve model olabilecek, yeniliklere açık, demokrasiye inanan, özgüveni ve sorumluluk bilinci gelişmiş ülkesine faydalı bireyler yetiştiren bir kurum olmaktır.

MİSYONUMUZ
Yaşam boyu öğrenme felsefesi ile araştıran, yaparak-yaşayarak öğrenen, çevreye duyarlı, etkili ve doğru iletişim kurabilen, evrensel değerleri benimsemiş, farklılığın zenginlik olduğunun bilincinde, gelişmelere ayak uydurabilen; sosyal, sportif ve sanatsal becerilerini akademik başarılarıyla birleştiren bireyler yetiştirerek, onları hayata hazırlamaktır.
Son düzenleyen Safi; 7 Şubat 2017 23:55