Arama

Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
10 Ocak 2009       Mesaj #6
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
tam olarak bu durum hakkında kesin yargıya varamam ama aklıma gelen şeyi söyleyeyim sistemde oluşan bir hatadan ötürü mesela msn messengerdaki bir virüsten oluşan bir hata vb. durumdan ötürü bu klasör oluşmuş olabilir ve sizin görüp silemediğiniz o oluşan klasörün kısayolu olabilir tabi sağlam bir kısayol değil...klasörün içinde bir sistemin kullandığı dosya vardır bilgisayarı başlattığınızda başlangıç oturumunda bu dosyada otomatik başlıyor ve pc kapanana kadar çalışıyor olabilir bu durumda dosya o anda çalışıyor olduğundan klasörüde silemiyor olabilirsiniz..
format atarak sorundan kurtuldunuz sanırım ancak böyle bir durumda ben olsam ne yapardım öncelikle msn programını kaldırır daha sonra bilgisayar açıkken çalışan programlar listesine bakarak orada daha önce çalışmayan bir uygulama varmı bakardım ve yine başlat > çalıştır > msconfig > başlangıç sekmesine gidip orada bilgisayar açılırken otomatik çalışacak programların listesine bakar orada garip bir durum varmı buna bakardım ayrıca güçlü bir virüs taraması kurarakta klasörün içindeki dosyaların ne tür işlemler yaptığınıda takibe alırdım..
mesela bir zone alarm yada kaspersky bu klasör içindeki dosyalar başka dosyalara veya internet dışı bir ağa bağlanmaya çalıştığında uyarı verdiğinde virüs olma ihtimalinede açıklık getirmiş olurdum bu kadar bilgi yeter inşallah Msn Happy