Arama

Bilgisayardan herhangi bir şey silinmiyorsa bu neden olabilir?

Güncelleme: 10 Ocak 2009 Gösterim: 2.915 Cevap: 8
ozelziyaretci - avatarı
ozelziyaretci
Ziyaretçi
9 Ocak 2009       Mesaj #1
ozelziyaretci - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayardan herhangi birşey silin miyorsa ne olmuş demektir virüs mü demektir kaldır diyom olmuyo
Sponsorlu Bağlantılar
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
9 Ocak 2009       Mesaj #2
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
Ziyaretçi
Neyi Kaldıramıyorsun ?_? Dosyayımı Silemiyorsun Program mı Kaldıramıyorsun..

Sponsorlu Bağlantılar
Dosyayı Silemiyorsan Bu Programı Deneyin >>>>>>Unlocker 1.87 İndirmek İçin Tıklayın<<<

Program Kaldıramıyorsanız Arka Planda Çalıştığını Dikkat Edin.

fortune - avatarı
fortune
Ziyaretçi
10 Ocak 2009       Mesaj #3
fortune - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
tHeBruTaLiTyOfHeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Neyi Kaldıramıyorsun ?_? Dosyayımı Silemiyorsun Program mı Kaldıramıyorsun..

Dosyayı Silemiyorsan Bu Programı Deneyin >>>>>>Unlocker 1.87 İndirmek İçin Tıklayın<<<

Program Kaldıramıyorsanız Arka Planda Çalıştığını Dikkat Edin.

teşekkür de dostum, neden silinemedigi (dosya) hakkında bilgi (varsa) verseydin keşke.
Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
10 Ocak 2009       Mesaj #4
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
dosya veya klasör masaüstü veya başka bir konumda silinmiyorsa bilgisayarı bir sonraki açışınızda silinmeli bilgisayarı tekrar açmadan silmek için görev yöneticisinde işlemler sekmesinde explorer.exe yi sonlandırıp çalıştır komutu ile tekrar başlatmanız halinde silinmeyen klasör ve dosya eğer içerisinde kullanılan bir program yok ise silinecektir ancak bilgisayarı tekrar başlattığınız halde bir dosya veya belirli bir klasör hiçbir şekilde silinmiyorsa disk hatası veya korumalı bir klasör olayı olabilir veya virüs le alakalı bir durumda olabilir...program ekle kaldırdan silinmeyen program isimleri ise özel uninstaller yazılımları ile ekle kaldır listesinden silinebilirler..
fortune - avatarı
fortune
Ziyaretçi
10 Ocak 2009       Mesaj #5
fortune - avatarı
Ziyaretçi
konuyu ben açmadım ancak benim de işime yarayacak sanırım:
format atmak zorunda kaldım bir dosya (klasör) yüzünden.dosya klasörü özelliklerinde boş ve 0 kb görünürken, virüs taraması yaptırdıgımda içinde yüzlerce dosya oldugunu gördüm..disk hatası kesinlikle yoktu. ancak virüs olma olasılıgı çok yüksek.. ne tür ya da nasıl bir virüs olabilir?
içindeki dosya isimleri (tarattırırken gördüm) genelde msnle ilgili isimlerdi. birinin msn adresi falan vardı..bir arkadaş kullanmıştı.o gün oluşturulmuş. ve birkaç ay sonra farkettim.. bununla ne yapmış ya da ne yapmak istemiş olabilir?
Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
10 Ocak 2009       Mesaj #6
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
tam olarak bu durum hakkında kesin yargıya varamam ama aklıma gelen şeyi söyleyeyim sistemde oluşan bir hatadan ötürü mesela msn messengerdaki bir virüsten oluşan bir hata vb. durumdan ötürü bu klasör oluşmuş olabilir ve sizin görüp silemediğiniz o oluşan klasörün kısayolu olabilir tabi sağlam bir kısayol değil...klasörün içinde bir sistemin kullandığı dosya vardır bilgisayarı başlattığınızda başlangıç oturumunda bu dosyada otomatik başlıyor ve pc kapanana kadar çalışıyor olabilir bu durumda dosya o anda çalışıyor olduğundan klasörüde silemiyor olabilirsiniz..
format atarak sorundan kurtuldunuz sanırım ancak böyle bir durumda ben olsam ne yapardım öncelikle msn programını kaldırır daha sonra bilgisayar açıkken çalışan programlar listesine bakarak orada daha önce çalışmayan bir uygulama varmı bakardım ve yine başlat > çalıştır > msconfig > başlangıç sekmesine gidip orada bilgisayar açılırken otomatik çalışacak programların listesine bakar orada garip bir durum varmı buna bakardım ayrıca güçlü bir virüs taraması kurarakta klasörün içindeki dosyaların ne tür işlemler yaptığınıda takibe alırdım..
mesela bir zone alarm yada kaspersky bu klasör içindeki dosyalar başka dosyalara veya internet dışı bir ağa bağlanmaya çalıştığında uyarı verdiğinde virüs olma ihtimalinede açıklık getirmiş olurdum bu kadar bilgi yeter inşallah Msn Happy
fortune - avatarı
fortune
Ziyaretçi
10 Ocak 2009       Mesaj #7
fortune - avatarı
Ziyaretçi
o sıralarda kaspersky kullanıyordum.evet formatla kurtuldum.ancak o ana kadar neler yapmış olabilir? klasörün bulundugu yer , C , Documents and Settings içinde bir yerdi.şimdi unuttum..adında bir sürü rakam vardı.ve ayrıca çok da anlamam bu işlerden. yani, garip bir durum olup olmadıgını anlayabilecegimi sanmıyorum.
teşekkür ettim.
Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
10 Ocak 2009       Mesaj #8
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
Documents and Settings içinde genelde kötü dosyalar klasörler olacağını sanmam olabilir ancak ben rastlamadım eğer orada bir dosya oluşmuşsa ve içindede msn ile ilgili birşeyler geçiyorsa %80 için rahat olsun o sadece sistemle ilgili bir durum diyebilirim ve dosyanın silinmemeside gayet normal olabilir çünkü messengerın kullandığı bir klasör ise kullanımı kesene kadar o klasör sistem tarafından korunur aksi takdirde bilgi kaybına neden olabilir vs vs. bence için rahat olsun kaspersky sisteminde varken klasör ve dosya hataları herkesin başına gelebilir formatta attığına göre artık ona değil ileriye bakabilirsin eğer arkadaşından şüphe duyuyorsan msn şifre ve gizli sorularını değiştirebilirsin Msn Wink
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
10 Ocak 2009       Mesaj #9
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Eğer herhangi bir dosyayı silemiyorsanız o anda o dosya işlem görüyor-yapıyor olabilir.Yani kullanılıyor olabilir.