Arama

ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
5 Ocak 2011       Mesaj #2
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar ben bir moda tasarımcısı olmak istiyorum.Bu mesleğide araştırmalıyım.Hiç bir yerde yok.Lütfen yardımcı olur musunuz?

MODA TASARIM TEKNİSYENİ

TANIM Giysilerin ve giysiyi tamamlayan takı, eldiven, eşarp, çanta, kemer gibi parçaların tasarımını yapan, gerektiğinde çizdiği modeli kalıba dönüştürüp ilk denemelik ürünü gerçekleştiren kişidir.

GÖREVLER - Hazır giyim ve ısmarlama giyim ünitelerinde, uygulanabilir nitelikte giysi tasarımı yapar, - Bu tasarıma uygun tekstil ürününü saptar veya tekstil ürününe göre model tasarımı yapar, - Tasarımını teknik çizim ve moda grafikleri (artistik çizim) ile ifade eder, - Bilgisayar desteğinde veya elle çizdiği modelin kalıbını hazırlar, - Kesim planı ve malzeme hesabı yapar, - İlk deneme üretimini gerçekleştirir, - Tasarımlara uygun aksesuar seçimi yapar, - Dericilik sektöründe, ayakkabı, çanta, kemer vb. modelleri tasarlar, - Bu modellerin kalıbını hazırlayarak üretim aşamasına gelinmesini sağlar, - Modelin kalıbını hazırlar ve gerektiğinde üretime geçilmesini sağlar.

Devamı için >>Moda Tasarım Teknisyeni