Arama

Moda tasarım teknisyenliği hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Mayıs 2013 Gösterim: 3.058 Cevap: 5
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben bir moda tasarımcısı olmak istiyorum.Bu mesleğide araştırmalıyım.Hiç bir yerde yok.Lütfen yardımcı olur musunuz?
EN İYİ CEVABI ener verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar ben bir moda tasarımcısı olmak istiyorum.Bu mesleğide araştırmalıyım.Hiç bir yerde yok.Lütfen yardımcı olur musunuz?

MODA TASARIM TEKNİSYENİ

Sponsorlu Bağlantılar

TANIM Giysilerin ve giysiyi tamamlayan takı, eldiven, eşarp, çanta, kemer gibi parçaların tasarımını yapan, gerektiğinde çizdiği modeli kalıba dönüştürüp ilk denemelik ürünü gerçekleştiren kişidir.

GÖREVLER - Hazır giyim ve ısmarlama giyim ünitelerinde, uygulanabilir nitelikte giysi tasarımı yapar, - Bu tasarıma uygun tekstil ürününü saptar veya tekstil ürününe göre model tasarımı yapar, - Tasarımını teknik çizim ve moda grafikleri (artistik çizim) ile ifade eder, - Bilgisayar desteğinde veya elle çizdiği modelin kalıbını hazırlar, - Kesim planı ve malzeme hesabı yapar, - İlk deneme üretimini gerçekleştirir, - Tasarımlara uygun aksesuar seçimi yapar, - Dericilik sektöründe, ayakkabı, çanta, kemer vb. modelleri tasarlar, - Bu modellerin kalıbını hazırlayarak üretim aşamasına gelinmesini sağlar, - Modelin kalıbını hazırlar ve gerektiğinde üretime geçilmesini sağlar.

Devamı için >>Moda Tasarım Teknisyeni
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
5 Ocak 2011       Mesaj #2
ener - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

MODA TASARIM TEKNİSYENİ

Sponsorlu Bağlantılar

TANIM Giysilerin ve giysiyi tamamlayan takı, eldiven, eşarp, çanta, kemer gibi parçaların tasarımını yapan, gerektiğinde çizdiği modeli kalıba dönüştürüp ilk denemelik ürünü gerçekleştiren kişidir.

GÖREVLER - Hazır giyim ve ısmarlama giyim ünitelerinde, uygulanabilir nitelikte giysi tasarımı yapar, - Bu tasarıma uygun tekstil ürününü saptar veya tekstil ürününe göre model tasarımı yapar, - Tasarımını teknik çizim ve moda grafikleri (artistik çizim) ile ifade eder, - Bilgisayar desteğinde veya elle çizdiği modelin kalıbını hazırlar, - Kesim planı ve malzeme hesabı yapar, - İlk deneme üretimini gerçekleştirir, - Tasarımlara uygun aksesuar seçimi yapar, - Dericilik sektöründe, ayakkabı, çanta, kemer vb. modelleri tasarlar, - Bu modellerin kalıbını hazırlayarak üretim aşamasına gelinmesini sağlar, - Modelin kalıbını hazırlar ve gerektiğinde üretime geçilmesini sağlar.

ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
17 Şubat 2011       Mesaj #3
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ec1998ec adlı kullanıcıdan alıntı

mrb arkadaşlar bn ilkokul 7.sınıf öğrencisiyim ve moda tasarımcısı olmak istiyorum .. gerçekten el becerilerim çok iyi modadanda anladığımı arkadaşlarım söylüyo . ileride moda tasarımcısı olmak için ne yapmalıyı lisede meslek lisesine mi gitmeyilim , konservauaramı gitmelimiyim , yoksa düz liseyemi ? arkadaşlae lütfen yardım edinn Msn Inlove

Alıntı
ener adlı kullanıcıdan alıntı

MODA TASARIM TEKNİSYENİ

.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar oda tasarımcısı olmak için lisede konsevatuaramı gtmek lazım
ksksk - avatarı
ksksk
Ziyaretçi
19 Mayıs 2011       Mesaj #5
ksksk - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaslar Msn Happy aranızda moda tasarımcısı olmak için neler gerektğini bilen warsa bana söyleyebilir mi? Msn Happy Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mayıs 2013       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben moda tasarımcısı olmak istiyorum 8 .sınıfa gidiyorum matematiğim kötü. ve matematk gerekyrmu hangi derslrin iyi olması gerekir bilmiyorum ?