Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sayın Meslektaşım
hastanız ramazan taygon'un lumbosakral vertebralara yönelik yapılan MRG incelemesinde;
TeknikMsn ConfusedE tekniği ile 5 mm sagital planda T1 ağırlıklı,
FSE tekniği ile 5mm sagital ve aksiyal planda T2 ağırlıklı kesitte yapılmıştır.
Bulgular:
Lomber lordoz konfigürasyonu azalmıştır.
Lomber vertebra korpus yükseklikleri ve kortikomedüller sinyal intensite dağılımları tabii görünmekteridir.
Lomber vertebralarda açıklığı sola bakan hafif derecede skolyotik görünüm izlenmektedir.
Lomber intervertebral disk yükseklikleri tabii görünümdedir.
L3-4 intervertebral diskinde santral-sağ paramedian komponenti dural keseyi indente
eden bulging izlenmektedir. Sağda belirgin bilateral nöral foromenlerde inferiordan daralma
mevcuttur.
L4-5 intervertebral diskinfr bulging zemininde santral-sağ paramedian yerleşimli
protrüzyon izlenmekte olup,dural kese bası altındadır. Sağda belirgin bileteral nöral
foramenlerde inferiordan daralma mevcuttur.
Lomber faset eklemler ve paraspinal yumuşak dokular tabii görünümdedir.
Lomber spinaş kanal çapı normal görünümdedir.
Spinal kord normal seviyede sonlanmaktadır.Konus medüllaris ve kauda equinanın kalınlık ve
sinyalintensiteleri ,paravertebral yumuşak dokular tabii görünümdedir

SONUÇ:
L3-4 intervertebral diskinde santral-sağ paramedian komponenti dural kaseyi indente eden bulging. Sağda belirgin bilateral nöral foromenlerde inferiordan daralma.
L4-5 intervertebral diskinde bulging zemininde santral-sağ paramedian yerlesimli protrüzyon,dural kaseye bası.Sağda belirgin bilateral nöral foramenlerde inferiordan daralma

istanbul gaziosmanpaşa bilçek'te cektırdım ben bu emarı fizik tedavi yazdılar 2hafta tedavi gördüm başlarda ağrılarım çok arttı sonradan biraz hafifledi aradan 2 ay felan geçti şimdi durumum çok kötü ameliyat olabilirmiyim bana birisi yardım edebilirmi acaba yaşım 17 babam emekli ağrıların çok aşırı derecede ne olur birisi yardım etsin..
msn adresim
Son düzenleyen Efulim; 18 Ağustos 2011 02:21 Sebep: Kişisel adres silindi.