Arama

Bel fıtığı belirtileri hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Şubat 2012 Gösterim: 4.490 Cevap: 9
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
belimi üşüttüğüm zamanlarda yere eğilmem bile belimin tutulmasına sebep oluyor ve sol bacağımda ayağıma kadar ağrı hissediyorum. acaba bu belirtiler bel fıtığının mıdır? öyleyse tedavisi nasıldır? teşekkürler
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

belimi üşüttüğüm zamanlarda yere eğilmem bile belimin tutulmasına sebep oluyor ve sol bacağımda ayağıma kadar ağrı hissediyorum. acaba bu belirtiler bel fıtığının mıdır? öyleyse tedavisi nasıldır? teşekkürler

Bunun birçok nedeni ve sonucu olabilir.Doktora başvurmalısınız size en uygun tanıyı doktor koyar.Geçmiş Olsun.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Bunun birçok nedeni ve sonucu olabilir.Doktora başvurmalısınız size en uygun tanıyı doktor koyar.Geçmiş Olsun.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bel fitigi nedir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ocak 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
belimde daralma var dendi. le.4.le5 problem var dendi .kayma var dendi. beni rahatsız etmekte .belimde ağrılar sırt arka kaburgalarımda batmalar var.500 metre yürüyünce sol ayak tamamiyle uğuşuyor.her iki popom uğuşuyor hatta testislerim yani yumurtalarımı elleyince yok gibi hissiyat oluyor .....yaşım 53 .....12 senedir rahatsızım ancak amiliytlık bir durum yok deniyor eğer amiliyat olursam ileride kemikleri dski almadan yabancı bir metal takmadan .bu ameliyatlar gerçekleşirmi en azından ileriki senelerde bu mümkün olurmui.. şimdiden teşekkür ederim saygılarımla ....emin çelikkayalı izmir türkiye
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim sorunum ,bel fıtığında iki yıl önçe ameliyat oldum ağrılarım tam geçmediği için tekrar emar çekindim küçük fıtığım olduğu doktor tarafından söylendi.Açilde ağrı kesiçi iğne yaptılar ağrım azaldı ama diz kapağımdan ayak parmak uçlarıma doğru uyuşukluk ve ğüç kaybı oluştu ne yapmam gerekiyor.Saygılar sunarım.
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
13 Şubat 2010       Mesaj #6
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
arka sırtın sağ tarafından çarplazlama aşağı inerek sol ayak bileklerine kadar,sol arka sırttan çarplazma aşağı inerek sağ ayak bileklerine kadar masaj yağları ile masaj yapmakta fayda vardır.her gece bir defa;sırt üstü yatınız. ayaklarınızı kırmayacak şekilde yatağa sıfır uzatınız. ayaklarınızı sallatmadanpayak parmaklarınızı kendinize doğru çekiniz.bu hareketler, bel fıtığına da, bel fıtığı olmayana da yarayan hareketlerdir.en azı, sıkışan damarları, potlaşan damarları rahatlatabilirsiniz.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sayın Meslektaşım
hastanız ramazan taygon'un lumbosakral vertebralara yönelik yapılan MRG incelemesinde;
TeknikMsn ConfusedE tekniği ile 5 mm sagital planda T1 ağırlıklı,
FSE tekniği ile 5mm sagital ve aksiyal planda T2 ağırlıklı kesitte yapılmıştır.
Bulgular:
Lomber lordoz konfigürasyonu azalmıştır.
Lomber vertebra korpus yükseklikleri ve kortikomedüller sinyal intensite dağılımları tabii görünmekteridir.
Lomber vertebralarda açıklığı sola bakan hafif derecede skolyotik görünüm izlenmektedir.
Lomber intervertebral disk yükseklikleri tabii görünümdedir.
L3-4 intervertebral diskinde santral-sağ paramedian komponenti dural keseyi indente
eden bulging izlenmektedir. Sağda belirgin bilateral nöral foromenlerde inferiordan daralma
mevcuttur.
L4-5 intervertebral diskinfr bulging zemininde santral-sağ paramedian yerleşimli
protrüzyon izlenmekte olup,dural kese bası altındadır. Sağda belirgin bileteral nöral
foramenlerde inferiordan daralma mevcuttur.
Lomber faset eklemler ve paraspinal yumuşak dokular tabii görünümdedir.
Lomber spinaş kanal çapı normal görünümdedir.
Spinal kord normal seviyede sonlanmaktadır.Konus medüllaris ve kauda equinanın kalınlık ve
sinyalintensiteleri ,paravertebral yumuşak dokular tabii görünümdedir

SONUÇ:
L3-4 intervertebral diskinde santral-sağ paramedian komponenti dural kaseyi indente eden bulging. Sağda belirgin bilateral nöral foromenlerde inferiordan daralma.
L4-5 intervertebral diskinde bulging zemininde santral-sağ paramedian yerlesimli protrüzyon,dural kaseye bası.Sağda belirgin bilateral nöral foramenlerde inferiordan daralma

istanbul gaziosmanpaşa bilçek'te cektırdım ben bu emarı fizik tedavi yazdılar 2hafta tedavi gördüm başlarda ağrılarım çok arttı sonradan biraz hafifledi aradan 2 ay felan geçti şimdi durumum çok kötü ameliyat olabilirmiyim bana birisi yardım edebilirmi acaba yaşım 17 babam emekli ağrıların çok aşırı derecede ne olur birisi yardım etsin..
msn adresim
Son düzenleyen Efulim; 18 Ağustos 2011 02:21 Sebep: Kişisel adres silindi.
kerem 2010 - avatarı
kerem 2010
Ziyaretçi
17 Ağustos 2011       Mesaj #8
kerem 2010 - avatarı
Ziyaretçi
bel tutulması nedeniyle işyerinde şiddetli ağrım oldu. işyerimin doktoru bana iğne yaptı ne iğnesi olduğunu bilmiyorum hemen hastaneye yolladı yapılan iğneden dolayı baldırımda karıncalanma oldu ongündür geçmedi halen devam ediyor yürümekte zorlanıyorum başka doktorlara gittim bir ay idare et geçer diyorlar ne yapmam lazım işe gitmekte zorlanıyorum bana acil çözüm lütfen
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
18 Ağustos 2011       Mesaj #9
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
gıda takviyesi için; bel fıtığı
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya abiler , ablalar , kardeşler ..
Benim annem %85 bel fıtığymış . Ben göz göre göre annemin acı çekmesini istemiyorum . Yapılacak bişey var mı :/ lütfen bı bılgı verir misiniz .