Arama

Black Desert Mobile - Tek Mesaj #5

Boncik - avatarı
Boncik
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2018       Mesaj #5
Boncik - avatarı
Kayıtlı Üye
Herkese selamlar! Bilen bilir; Black Desert tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yükselişte olan MMORPG oyunları arasına kısa sürede girdi. Bu yükselişini muazzam oyun mekanikleri, uçsuz bucaksız dünyası ve enfes manzaralarına kadar Türk oyuncuların roleplay zevkine de hitap ediyor.

Black Desert Online Türkiye 1. Yıl Dönümü kutlamalarına devam ederken yeni class Archer’ı da yayınladı. İlk kez tamamen uzaktan hasar vermeye dayalı olmak üzere tasarlanmış yeni sınıf Archer tecrübelerimden bahsetmek istiyorum.

Kutsal ağaç Kamasylve'nin gölgesinde, varoluşun ötesindeki Sylvia soyundan gelen, Adùir'un koruyucusu Archer… Kulağa oldukça görkemli geliyo dimi? İnsan hikayesini duyduktan sonra karşımıza Arthas gibi devasa bi abi çıkacak zannediyor 😊 Aklımızda canlanan koca zırhlı, kalın kasklı tank elemanın aksine Archer, adı gibi oldukça mobil ve çok uzak mesafelerden düşmanları mıhlayan bir Robin Hood adeta!

Black Desert Online maceram bir kaç ay öncesine dayanıyor. Sıkı bir MMORPG’ci olduğumu söyleyebilirim. Oyunlarda hep okçu veya büyücü gibi DPS karakterleri tercih etmişimdir. Başlangıçta Ranger ve Sahire sınıflarını oynadım, büyük keyif aldım. PvP’lerde glass cannon sınıflar olarak büyük sıkıntılar yaşadım başlarda tabii. Ama karşılaşmalara alıştıkça skill dodgelama, arka saflarda konumlanmalarıma odaklanarak işi kısa sürede çözdüm diyebilirim. Ve Archer çıkacağı haberlerini duyunca bıraktım Black Desert’ü tekrar indirmeye.


Çevik, hızlı ve gözüpek Archer, BDO’cuların ne zamandır beklediği bir sınıfmış meğer. Oynanış tarzı oldukça özgün. Taklalar atarak, havada dönerek atışlar yaparak ve yaklaşan rakipleri geri teperek tam bir baş belası olmuş. Bahsettiğim gibi verdiği büyük hasarlara karşın oldukça kırılgan (glass cannon) ki oyun içi denge açısında bu büyük gereklilik. BDO gündeminde kısa süre içerisinde kite’ın kralı olarak nam salan Archer, DPS oyuncularının favorisi ve PvP’lerde Ranger’ın yerini alacak Legolas abimiz.