Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 28 Aralık 2012  Gösterim: 296.259  Cevap: 1

Kenan İmirzalıoğlu

recruit87
10 Kasım 2006 23:53       Mesaj #1
recruit87 - avatarı
Ziyaretçi
KENAN İMİRZALIOĞLU
MsXLabs.org
kenan imirzalioglu resim 1
Sponsorlu Bağlantılar


18 HAZİRAN 1974'TE Ankara'nın Bala İlçesi'ne bağlı Üçem Köyü'nde çiftçi olan Yıldız ve Mustafa İMİRZALIOĞLU ailesinin 3 çocuğundan en küçüğü olarak dünyaya geldi. Ablası'nın adı Yasemin, abisinin adı Derviş (Makina Mühendisi).
Kenan İMRZALIOĞLU'nun hep merak edilen soyadı "bey" anlamına gelen mirza kelimesinden türemiş . Soyu Akkoyunlu Devleti Hükümdarı uzun Hasan'a dayanan Kenan İMİRZALIOĞLU'nun dedesi Mir Mustafa; Atatürk'ü evinde ağırlamış.

12 yaşına kadar Üçem Köyü'nde kalan İMİRZALIOĞLU 12 yaşına gelince orta ve lise öğreninmi için Ankara'ya teyzesinin yanına gelmiş, ortaokul ve liseyi Ankara'da okumuş. Okulunda çok başarılı olan Kenan İMİRZALIOĞLU ayrıca okulun basket takımında oynayan İMİRZALIOĞLU lisede boyunun 1.85 cm olmasından dolayı boyuna uygun kız bulamadığından boy uzamasının sebebini basket bol zannedip basketi bırakmış.(Tabi sonradan basketin boy uzatmadığını öğrenip üzülüyor.) Lise son sınıftayken işi biraz haylazlığa vuran Kenan İMİRZALIOĞLU ilk girişte üniversiteyi kazanamamış ve köyüne dönüp hem babasına yardım etmiş hem 2.sene için üniversiteye hazırlanmış.
2. girişinde Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü kazanmış ve okumak için İstanbul'a gitmiş. Okulunda sevilen Kenan İMİRZALIOĞLU'nun üniversitedeyken Bilge isimli bir kızla arkadaşlığı olmuş ve okulda örnek çift gösterilmişler fakat sonra bilinmeyen bir nedenle ayrılmışlar. Okulda kendisini yakışıklı bulan tüm arkadaşlarının manken ol ısrarına bir türlü kulak asmamış fakat en sonunda Murat UNCU isimli arkadaşının "Mutlaka mankenlik yapmalısın, Türkiye'nin en iyi mankeni olursun" lafıyla ciddi anlamda gaza gelen İMİRZALIOĞLU "Haydi gideyim bir ajansa" demiş, anlaşma yapmış ve mankenlik yapmaya başlamış 95'te. (Bu arada Murat UNCU isimli arkadaşının üzerinde çok emeği olduğunu söylüyor.")
Sonra bir yandan okulu devam ederken bir yandan da dostları yarışmaya katılması konusunda O'nu yönlendirmeye başlamışlar, fakat o kendini hazır hissetmediğini söylemiş ve 1.5 sene beklemiş yarışmaya girmek için. Daha sonra BEST MODEL OF TURKEY'in elemeleri olmuş, katılmış ve 4000 kişinin arasından ilk 20'ye seçilmiş, sonra Türkiye Finali olmuş ve orada 1. seçilmiş. Daha sonra 1. olduğu için BEST MODEL OF THE WORLD'e katılmış, oradada 1. olmuş ve ilk defa bir Türk Erkeği BEST MODEL OF THE WORLD olmuş.
Yarışmadan iki ay sonra dizi teklifleri başlamış. Fakat o diğer dizilerde sadece yakışıklı bir adam arandığı için hepsini geri çevirmiş. En sonunda yarışmayı izleyen Osman SINAV'ın kardeşi "Deli Yürek" dizisi için aradıkları kişinin Kenan İMİRZALIOĞlu olduğuna karar vermiş ve O'na teklif götürmüş. Fakat İMİRZALIOĞLU'nun; " Ben oyuncu değilim, nasıl böyle birşeyi göze alıyorsunuz"demesi üzerine O'na; "Sana güveniyorum, sende o elektrik, potansiyel var, yeter ki bu işe kelleni koy, git bir hafta düşün kararını ver" karşılığını vermiş. Bunun üzerine Kenan İMİRZALIOĞLU; Osman SINAV'ı sevdiği için "DELİ YÜREK" dizisini kabul etmiş çünkü bu rolün kendisinin karakterine de uyduğunu düşünmüş ve bir hafta sonra "Kellem sizindir, hemen başlayalım" demiş ve "Eğer bu dizide bu dizide oynarsam Yusuf karakterini ben mi canlandıracağım?" demiş ve "Evet" karşılığını alınca teklifi kabul etmiş ve diziye başlamış. Bu dizi O'nun tanınmasını sağlamış ve diziden sonra O'da ne kadar doğru bir seçim yaptığını anlamış. Ve birde dizinin devamı olan bir sinema filmi çekmiş (Deli Yürek Bumerang Cehennemi).
Deli Yürek dizisi dizisi bittikten sonra dil eğitimi için Amerika'ya giden İMİRZALIOĞLU döndüğünde peşpeşe 17 teklif almış fakat o o Uğur YÜCEL'in yazıp yönettiği "ALACAKARANLIK" dizisinin teklifini Uğur YÜCEL'den almış ve senaryoyu okuyarak işin içinde de Uğur YÜCEL gibi kaliteli birinin olması üzerine Uğur YÜCEL ve olgun ŞİMŞEK'le başrolde kamera karşısına geçmiş ve bu dizisi de ses getirmiş. Daha sonra yine aynı kadroyla bu kez yine UĞUR YÜCEL'in yazdığı "Yazı Tura" adlı sinema filminde Olgun ŞİMŞEKle beraber rol almış.
Bu dizisi de bitince kısa bir ara vermiş. Daha sonra yine Osman SINAV 1962 Yılı'nda gösterilen başrollerini; Türkan ŞORAY ve Ayhan IŞIK'ın oynadığı "ACI HAYAT" isimli türk filmini dizi yapmaya karar vermiş ve Kenan İMİRZALIOĞLU ve partneri olarakta Selin DEMİRATAR'a teklif götürmüş. Onlarda kabul etmişler.
Gerisini zaten biliyorsunuz; dizi her Çarşamba Saat: 20:00'da Show Tv'de devam etmekte.

KISA NOTLAR
Kenan İMİRZALIOĞLU 1.90 cm boyunda ve 46 numara ayakkabı giymekteymiş.
Gece hayatını sevmiyor, geceleri fazla dışarı çıkmıyor. Onun yerine evinde kalıp, çayını içerken müzik dinlemeyi yahut kitap okumayı seviyor Eğer çıkarsa sadece yemek yemek için o da her zaman gittiği ve basının olmadığı küçük mütevazı bir yermiş.
Çayı çok seviyor, aşırı derecede çay tiryakisiymiş. Fakat öyle her yerdeki çayı da sevmiyor. En çok sevdiği çay; evde kendisinin hazırladığı özel harmanı varmış.
Ayrıca Kenan İMİRZALIOĞLU uzun zamandır beraber olduğu ALACAKARANLIK DİZİSi'nde kardeşi rolünü oynayan Zeynep BEŞERLER'le birlikte.

Son düzenleyen ThinkerBeLL; 28 Aralık 2012 12:39


Calibre
16 Ekim 2009 16:41       Mesaj #2
Calibre - avatarı
Ziyaretçi
Kenan İMİRZALIOĞLU - Hayatı

deliyrek16av41

Kenan İMİRZAIOĞLU (18 Haziran 1974 - Ankara) eski model, sinema ve TV dizi oyuncusu.
Ankara’nın Bala ilçesinin Üçem köyünde doğan Kenan İmirzalıoğlu, orta ve lise öğrenimini Ankara’da, yüksek tahsilini ise İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde yaptı. 1995 yılında mankenlik yapmaya başladı ve arkadaşlarının teşvikiyle girdiği Best Model of The World mankenlik yarışmasında birinci oldu…
Sinema ve dizi oyuncusu, reklam yıldızı Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran 1974 tarihinde Ankara'nın Bala İlçesi'ne bağlı Üçem Köyü'nde doğar. İlkokulu doğduğu köyde okur. 12 yaşına gelince orta öğrenim için Ankara'ya teyzesinin yanına gider. Ortaokul ve liseyi Ankara'da bitirir. Başarılı bir öğrenci olan Kenan İmirzalıoğlu, ayrıca okulun basket takımında oynar. Üniversite seçme sınavını ilk girişte kazanamaz. Köyüne döner ve üniversite sınavına hazırlanır. İkinci girişinde Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü kazanır ve İstanbul'a gelir.
İmirzalıoğlu, okul arkadaşlarının ısrarı üzerine bir ajansta mankenliğe başlar. Daha sonra Best Model Of Turkey'in elemelerine katılır ve birinci seçilir. Birinci olduğu için Best Model Of The World'e katılır, orada da birinci olur. İlk defa bir Türk, bu yarışmada dünya birincisi olur.
Yarışmadan sonra İmirzalıoğlu'na dizi teklifleri başlar. Yönetmen Osman Sınav, ona Deli Yürek dizisinin başrol oyunculuğunu teklif eder.
"Deli Yürek" adlı dizide canlandırdığı Yusuf Miroğlu karakteriyle yıldızı parlar. Alacakaranlık adlı dizide Uğur Yücel ile birlikte oynar. "Yazı Tura" adlı filmde rol alır ve "Acı Hayat" dizisinde Selin Demiratar ile başrol oynar. 2008 yılında "Kabadayı" adlı filmde Şener Şen ve Aslı Tandoğan ile beraber kamera karşısına geçer. "Son Osmanlı Yandım Ali" adlı filmde ise rol arkadaşı Cansu Dere'dir. 2009 yılında "Ejder Kapanı" filminde Uğur Yücel ve Berrak Tüzünataç; 2009'da başlayan "Ezel" adlı dizide Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Berrak Tüzünataç, Tuncel Kurtiz ve Haluk Bilginer ile başrolü paylaşır.
2012'de Osman Sınav'ın yönetmenliğini üstlendiği Tuğçe Kazaz ile başrollerini paylaştığı "Uzun Hikaye" adlı sinema filminde oynar.
Aynı yıl yeni dizisi Karadayı için 4.000.000$ alarak Türkiye'de bir dizi oyuncusu için en yüksek ücreti alır.


Diziler
 • Deli Yürek (Yusuf Miroğlu) (1998 - 1999)
 • Hayat Bağları (2001)
 • Alacakaranlık (Ferit Çağlayan) (2003 - 2005)
 • Acı Hayat (Mehmet Kosovalı) (2005 - 2007)
 • Ezel (Ezel Bayraktar) (2009 - 2011)
 • Karadayı (Mahir Kara) (2012)
Filmler
 • Deli Yürek: Bumerang Cehennemi (Yusuf Miroğlu) (2001)
 • Yazı Tura (Hayalet Cevher) (2004)
 • Gılgamış (Enkidu) (2006)
 • Son Osmanlı Yandım Ali (Yandım Ali) (2006)
 • Kabadayı (Devran) (2007)
 • Ejder Kapanı (Akrep Celal) (2009)
 • Uzun Hikaye (Bulgaryalı Ali) (2012)
Ödüller
 • Jüri Özel Ödülü (Ejder Kapanı) / 15.Sadri Alışık Ödülleri 2010
 • En İyi Erkek Oyuncu (Dram) (Ezel 1. Sezon) / 1.İsmail Cem Televizyon Ödülleri 2010
 • En İyi Erkek Oyuncu (Ezel 1. Sezon) / 37.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri 2010


Son düzenleyen ThinkerBeLL; 28 Aralık 2012 13:06


Daha fazla sonuç:
Kenan İmirzalıoğlu

Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç