Arama

Aydan Şener

Güncelleme: 19 Eylül 2008 Gösterim: 17.459 Cevap: 1
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
5 Ağustos 2007       Mesaj #1
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
aydansenerye8

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı

1 Mart 1963 de Kiliste dünyaya geldim. Bir yasindayken Bursaya yerlestik. Orta ve lise ögrenimimi Bursada tamamladim. 1981 yilinda Türkiye Güzeli seçildim. Çok kisa bir süre mankenlik yaptim.Oyunculuga baslamam 1983 de küçük aga dizisiyle gerçeklesti .1983 yilinda evlendim.. Daha sonra . . TRT ye ; 90 li yillarda özel T.V lerle dizi ve film çalismalari yaptim. Iki Kiz kardes Gül ve Diken , Zühre , Gölge Çiçegi , Tutku , Hicran ; Ay isiginda saklidir , Kumru , Bir Askin Bittigi Yer , Yüzlesme Hüznün Yüzü , Ah Nalan Ah Nefes Alamiyorum T.V filmleri ... . 1988 yilinda dünyaya getirdigim kizim Ecem hayatimin en önemli varligi .. 1991 yilinda esimden ayrildim.. En son T.R.T için Mühürlü Güller dizisini çektim.. Balik burcunun bütün özelliklerini tasiyorum. Merhametli, Duygusal, Kararsiz çok inis çikisli ruh yapisina sahip bir insanim.. Ilk kazandigim para ilk para 1981 yilinda ‘‘Küçük Aga’’ ile basladim oyunculuk hayatima. Ya bes yüz lira ya da bes yüz bin lira kazanmistim. Gün geçtiçe sifirlar artiyor. O yüzden net hatirlayamiyorum aldigim maasi. Sanirim bes yüz bin liraydi. O zaman için iyi bir para kazanmistim ve ufak tefek yatirimlar yaptim. Tabii aileme hediyeler almayi ihmal etmedim.. Eger oyuncu olmasaydim ; Gazeteci olmak isterdim. Lise çaglarindan beri bir tutkuydu benim için. Ama gazeteci olamasam da gazetecilerle içli disli olduk sonunda Sürekli yeni insanlarla tanisma imkani bana çok cazip geliyor. Iletisim kurmak, gözlemek ve yansitmak çok zevkli. . Insanlari çok seviyorum ama insanlar kadar hayvanlari da çok seviyorum. Öyle masum ve bize o kadar muhtaçlar ki... Bir tek onlara kötü muamele edebilen insanlari hiç sevmiyorum. Evimde besledigim iki tane köpegim var .. Simdiki aklim olsa, söhretli bir kadin olarak yasamayi tercih etmezdim. 18 yasindan bu yana bu sekilde yasiyorum. Çok güzel taraflari da var. Hem sayilmak hem sevilmek çok güzel bir sey. Simdikiler bir iki sene popüler oluyorlar, kendilerini dünyanin merkezi saniyorlar. Ama üç bes sene sonra yoklar. Saygin söhreti koruyabilmek için kendinizden bir seyler veriyorsunuz.. Idealim ileriki yillarda küçük de olsa bir çiftlik sahibi olup sokaklardaki kedi ve köpekleri oraya toplamak ve iyi bakilmalarini saglamak.

.
Son düzenleyen Kral_Aslan; 19 Eylül 2008 23:42
Biyografi Konusu: Aydan Şener nereli hayatı kimdir.
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
TiglonBoYs - avatarı
TiglonBoYs
Ziyaretçi
31 Temmuz 2008       Mesaj #2
TiglonBoYs - avatarı
Ziyaretçi
aydanenercg2

Sponsorlu Bağlantılar