Arama

Sophia Loren

Güncelleme: 2 Ocak 2017 Gösterim: 19.205 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2007       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sophia Loren (1934 - .... )

Sponsorlu Bağlantılar


Hollywood'un en ünlü kadın oyucularından biri olan Sophia Loren, 20 Eylül 1934'de İtalya'da dünyaya geldi. Gerçek adı Anna Sofia Scicolone'dir. Henüz küçük yaşlarda güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakan Loren, İtalyan yapımcı Carlo Ponti ile tanıştı. Carlo Ponti, Loren'deki yeteneği kısa sürede fark etti ve onunla bir sözleşme imzaladı. Rol aldığı ilk film "Quo Vadis adlı tarihi dramaydı ve bu film ancak 1951'de gösterime çıkabildi. Böylece Loren henüz 16 yaşındayken oyunculuğa başlamış oldu. Loren, kariyerinin ilk döneminde ucuz filmlerdeki küçük rollerle yetinmek zorunda kaldı. Bu dönemde rol aldığı "Toto Tarzan", "Io Sono Il Capataz", "Extra" gibi filmlerde gerçek adı Sofia Scicolone'yi kullandı.
Loren'in kitlelerle tanışması ise 1953 yılında rol aldığı müzikal "Aida" ile oldu. Bu filmden sonra ününü iyice arttıran Loren "Attila", "The Gold of Naples", "Two Nights with Cleopatra" ve "Too Bad She's Bad" gibi filmlerle zirveye çıktı. O artık dönemin seks sembolleri Marilyn Monroe, Brigitte Bardot ve Jane Fonda ile erkeklerin rüyalarını süsleyen bir kadındı. Tüm bunların yanında yetenekli bir oyuncu olduğu da su götürmez bir gerçekti. Loren'in ününün tüm dünyaya yayılması Hollywood yapımcılarının iştahını kabarttı ve 1957'den itibaren ABD'de çalışmaya başladı.
Burada dönemin en önemli aktörleri ile çalışan Loren, Amerikan izleyicisinin de kalbini fethetmekte zorlanmadı. ABD'de rol aldığı "Desire Under the Elms", "The Key", "Houseboat", "The Kind of Women", "A Breath of Scandal" ile büyük başarılar kazanan Loren, 1961'de Jean Paul Belmondo ile birlikte rol aldığı İtalyan-Fransız ortak yapımı savaş draması "Ciociara-Two Women" ile Oscar kazandı.
1964'de rol aldığı "The Fall of The Roman Empire" gelmiş geçmiş en iyi Roma filmlerinden biri olarak gösterildi. Ünlü oyuncu Marcello Mastroianni ile "Ieri, oggi, domani" ve "Matrimonio all'italiana" gibi filmlerde birlikte çalışan Loren, her zaman en iyi anlaştığı aktörün Mastroianni olduğunu söylerdi. Güzel yıldız, özel hayatında skandallardan daima kaçındı ve tüm dünyada tanınan bir seks sembolü olmasına rağmen kendisini keşfeden yapımcı Carlo Ponti ile mutlu bir evlilik yaşadı. İlk olarak 1957 yılında evlenen çift, 1962'de boşandı ancak ayrı kalmaya fazla dayanamayarak, 1966 yılında tekrar evlendi. Ünlü ikili şu an halen evliliklerini sürdürüyorlar. Sophia Loren ise artık kamera karşısına geçmiyor.
En son Robert Altman'ın "Ready to Wear / Hazır Giyim" filminde Marcello Mastroianni ile kamera karşısına geçen Sophia Loren, vaktini hayvan hakları savunuculuğu yaparak geçiriyor. 2002 yılında gerçekleşen Uluslararası Venedik Film Festivali'nde, bu yılki "yaşam boyu başarı" ödülüne İtalyan aktris Sophia Loren layık görüldü.


Son düzenleyen Safi; 2 Ocak 2017 20:46 Sebep: kırık resim
Biyografi Konusu: Sophia Loren nereli hayatı kimdir.
c0lin - avatarı
c0lin
Ziyaretçi
28 Haziran 2008       Mesaj #2
c0lin - avatarı
Ziyaretçi
Sofia Villani Scicolone (d. 20 Eylül 1934, Roma), Akademi ödülü sahibi İtalyan sinema oyuncusu.
Piyano öğretmeni olan annesi Romilda Villani ve mühendis babası Riccardo Scicolone'nin evlilik dışı çocuğu olarak Roma'da dünyaya geldi. Napoli yakınlarında Pozzuoli’de büyüdü. Variety Lights (1950), Quo Vadis (1951), ve Aida (1953) gibi filmlerde aldığı önemsiz rollerden sonra, kendinden 22 yaş büyük olan, yönetmen Carlo Ponti ile tanıştı ve 17 Eylül 1957'de evlendi. Ponti ile, Carlo Ponti Jr., ve Edoardo Ponti adlarında iki erkek çocukları oldu.
Sponsorlu Bağlantılar
Sofia Scicolone daha sonraları adını Sophia Loren olarak değiştirdi ve dolgun fiziğini ön plana çıkaran filmlerde oynadı. Hatta Two Nights with Cleopatra ve It's Him, Yes! Yes! fimlerinde üstsüz göründü. Ancak kamera karşısında çıplak olarak oynarken pek de rahat hissetmediğini ifade etti. Oyunculuk yaşamı Vittorio De Sica ve Marcello Mastroianni ile 1954'te tanışmalarından sonra hızla parladı. 1950'lerin sonlarına doğru, Frank Sinatra ve Cary Grant ile başrollerini paylaştığı Boy on a Dolphin ve The Pride and the Passion adlı filmlerle Hollywood'da yıldızı yükselmeye başladı. Cary Grant, yazar Betsy Drake ile birlikte olmasına ve Sophia Loren'in de Carlo Ponti'ye olan sadakatini bilmesine rağmen, Sophia'ya derin bir aşk besliyordu ve evlenme teklifinde dahi bulunmuştu. Loren'in de bu aşka kayıtsız olmadığı biliniyordu.
1961'de Ciociara, La ("Two Women") filmindeki rolüyle Akademi Ödülü aldı. 1960’lı yıllarda, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot ve Jane Fonda ile yarışan bir seks sembolü haline geldi. Cary Grant’ın yakın arkadaşı oldu. Daha sonraki yıllarda çevirdiği, The Cassandra Crossing (1976), Giornata particolare, Una (1977) ve Prêt-à-Porter (1994) gibi filmlerle saygınlığını arttırdı. Pekçok filminin yapımcısı, kocası Ponti idi. Çoğu filminde başrolleri Marcello Mastroianni ile paylaştı.
2007'de 72 yaşında Pirelli takvimi için poz vermiştir.
Son düzenleyen KisukE UraharA; 29 Haziran 2008 09:17 Sebep: Wiki Link
Jumong - avatarı
Jumong
VIP Bilim 🌘🚀
28 Mart 2011       Mesaj #3
Jumong - avatarı
VIP Bilim 🌘🚀
sophialorenwallpaper31
🌘 🚀
wolfmann - avatarı
wolfmann
VIP VIP Üye
6 Kasım 2012       Mesaj #4
wolfmann - avatarı
VIP VIP Üye
dkmb86g 915dzgzpxfx b
ฬ๏lŦ๓@ภภ ®
Jumong - avatarı
Jumong
VIP Bilim 🌘🚀
20 Temmuz 2015       Mesaj #5
Jumong - avatarı
VIP Bilim 🌘🚀
Sophia Loren
Sophia Loren (born September 20, 1934) is an Academy Award-winning Italian actress. She became an internationally-recognized sex symbol in the 1950's.

Sophia Loren (20 Eylül 1934 doğumlu Akademi ödüllü İtalyan aktris. 1950 yılında, uluslararası alanda tanınan bir seks sembolü haline geldi.
🌘 🚀

Benzer Konular

7 Temmuz 2008 / Kral_Aslan Sinema ww
2 Ocak 2017 / Misafir Cevaplanmış
13 Ağustos 2015 / Kral_Aslan Taslak Konular
20 Temmuz 2015 / Jumong Taslak Konular