Arama

Naveen Andrews

Güncelleme: 21 Temmuz 2008 Gösterim: 3.701 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2007       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Neveen Andrews, 1969 doğumlu Hint asıllı İngiliz oyuncu. Dünyaca ünlü ve Emmy ödüllü dizi Lost’da canlandırdığı ‘Sayid Jarrah’ adlı karakterle tanınıyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Naveen William Sidney Andrews, 17 ocak 1969’da Wandsworth, Güney Londra’da Thames Nehri'nin kıyısında oldukça muhafazakar bir ailede doğdu. 16 yaşındayken okuduğu Emanuel School’da çalışan matematik öğretmeni Geraldine Feakins’e aşık olan Andrews, 7 yıl sonra 1992’de ondan Jaisal adında bir erkek çocuk sahibi oldu. Bu olay, babasıyla arasının bozulmasına sebep oldu. Drama okullarına başvuran Andrews, Londra’daki Guildhall Müzik ve Drama Okulu’na (School of Music and Drama) Ewan McGregor ve David Thewlis ile aynı dönemde kabul edildi. Çalışmalarının karşılığını, 1991 yılında Hanif Kureshi’nin London Kills Me adlı filminde oynama fırsatı yakalayarak alan Andrews, 1996’da İngiliz Hasta (The English Patient) filminde canlandırdığı Hintli asker Kip rolüyle aldığı iyi eleştirileri pekiştirdi. Aynı yıl Kama Sutra: Bir Aşk Hikayesi (Kama Sutra: A Tale of Love) ve ardından, aralarında True Love and Chaos (1997), My Own Country (1998), Bride & Prejudice (2004) da olan birçok filmde oynadı.
Naveen Andrews, 2004’de yayınlanmaya başlanan ve o andan itibaren büyük beğeni toplayan televizyon dizisi Lost’ta ‘Sayid Jarrah’ karakterini canlandırmaya başladı. Popülaritesi gittikçe artan Andrews, 2006 yılında People Magazine dergisi tarafından belirlenen Dünya’nın En Güzel İnsanları listesinde (World’s Most Beautiful People) yer aldı.
20’li yaşlarında Londra’da yaşadığı dönemde, alkol ve uyuşturucu bağımlılıkları edinen Andrews’un başarı vaadeden kariyeri, neredeyse bitmek üzereydi. Hayatını tekrar yoluna sokmak için Atlantik’i geçerek Birleşik Devletler'e rehabilitasyona giden Andrews bunda başarılı oldu. Hobi olarak gitar çalıp şarkı da söyleyen Andrews'a göre, Londra ona uyuşturucu ve alkolle ilgili acı dolu anılarını hatırlatıyor.
Barbara Hershey ile bir beraberlik yaşayan Andrews, şuanda Los Angeles’ta yaşıyor. Çiftin bir süre ayrı kaldığı 2005 yılında, Andrews başka bir kadından bir erkek çocuk sahibi oldu. O ve Hershey’nin temmuz 2006’da yeniden biraraya geldiği dönemde Andrews bu kez de Manhattan plajında bilinmeyen bir kadınla öpüşürken fotoğraflandı fakat menajeri çiftin hala beraber olduklarını açıkladı.
Biyografi Konusu: Naveen Andrews nereli hayatı kimdir.
RoSSoRoSe - avatarı
RoSSoRoSe
Ziyaretçi
21 Temmuz 2008       Mesaj #2
RoSSoRoSe - avatarı
Ziyaretçi
naveen andrews 1

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Konular

1 Mayıs 2010 / _Yağmur_ Bilim ww
25 Ekim 2015 / estudiantes Müzik ww
17 Ocak 2008 / KisukE UraharA Hayali Karakterler