Arama

Yönetim bilişim sistemleriyle işletme enformatiği arasında hangisi tercih edilebilir?

Güncelleme: 22 Haziran 2009 Gösterim: 5.308 Cevap: 1
harry - avatarı
harry
Ziyaretçi
1 Kasım 2008       Mesaj #1
harry - avatarı
Ziyaretçi
Yönetim bilisim sistemleri mi ? işletme enformatigi mi ?
iş imkanları ve iş hayatında yükselebilecegin mertebelere göre bakıldıgında hangisi tercih edilmeli..
Sponsorlu Bağlantılar
Bilisim sektöründe calısmak isteyen biri göz önune alındıgı vakit ??
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
22 Haziran 2009       Mesaj #2
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ UZMANI

TANIM

Bilgisayar sistemleri yolu ile elde edilen bilgileri yönetim ve işletme alanlarındaki sorunların çözümüne uygulayabilen kişidir.

GÖREVLER -

Hedeflere ulaşmak için kısa ve uzun dönemli planlar oluşturur, -Yönetim bilişim sistemleri birimlerinde sistemin alt yapısını planlar, -Sistem için gerekli donanım, yazılım ve personeli belirler ve bunların teminine çalışır, -PC bilgisayar sistemini ve gerektiğinde Network ağ sistemini kurar, -Sistemlerin çalışması sırasında karşılaşılan sorunları ve eksiklikleri saptayarak, çözüm yolları bulur, -Teknolojideki gelişmeleri izleyerek donanım ve yazılımları güncelleştirir, -İşletmelerin veriminin artırılması konularında bilimsel çalışma yapar. ....... Devamı için TIKLAYINIZ

İşletme Enformatiği Bölümü

1.1.Bölümlerin Kuruluşu, Destekleyicileri ve Yeri

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bağlı Almanca İşletme ve İşletme Enfomatiği Bölümleri, ?Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Almanya Federal Cumhuriyeti Hükümeti arasındaki 21.03.1991 tarihli milletlerarası anlaşmaya dayanılarak, DAAD (Alman Akademik Mübadele Teşkilatı) ve Marmara Üniversitesi iş birliği ile 1991 yılında kurulmuştur. Bu anlaşma, 08. 05. 1957 ve 26.05.1986 tarihli kültür anlaşmaları temelinde imzalanmıştır.

Her iki ülke de bölümlerin kuruluşunu ve faaliyetlerini destekleyerek, küresel gelişmeye katkıda bulunabilecek, gelecek yönelimli düşünebilecek, uluslararası düzeyde bilimsel araştırma yapabilecek ve aldıkları çok kültürlü eğitim aracılığıyla Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin............
Devamı için TIKLAYINIZ