Arama

Savaş yaşama hakkını nasıl tehdit eder? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Aralık 2011 Gösterim: 113.187 Cevap: 143
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Kasım 2009       Mesaj #61
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Savasın Yasama Hakkını Tehdit Etmesi ;

Sponsorlu Bağlantılar

Hepimizin bildiği gibi, ülkeler arası birçok savaş meydana geliyor. Bunun sebebi sadece petrol,toprak v.b fakat bu gibi sorunlar konusarak çözülemez mi ?
Tabii ki çözülür , fakat bu olayları konusarak çözmek yerine savaşarak çözmek herkese daha uygun geliyor. Peki O savaş esnasında kaç milyon insan ölüyor ?
Kaç milyon çocuk , erkek , bayan ölüyor ? Günümüzde ''Savaş'' kavramı bir çok kişi tarafından futbol maçı olarak görülüyor. Skorlar ise öldürdükleri insanlar oluyor. Ne kadar acı bir durum ! Savaş zorbaların acımasızca ve zalimce kullandığı bir araçtır. Sadece bir kaç litre petrol için binlerce hatta milyonlarca masum insan ölüyor. Savaşın olduğu bir yerde kim olmak ister ? Genel olarak herkes ''Kimse istemez'' diyecektir çünkü orada belirli bir mutluluk yoktur. Mutsuz olduğunuz bir yerde durmak ister misiniz ? Savaş , oldukca acımasız bir araçtır ve bu gereksiz araç o bölgede yaşayan bütün insanların yaşama hakkını tehdit ediyor. Savaş ortamında iseniz , emin olun bu savaştan sizlerde etkilenirsiniz . Savaşın olduğu yerde yaşama hakkının olması gerçekleşen savaşlara göre çok küçük bir orandır. Savaşların Tek Sorunu ihtiyaçlardan mı çıkıyor. Bazen de siyasi , ekonomik , ve tarihsel bakımdan daha gelişmiş ülkeleri devirmek için kullanılan bu acımasız araç (savaş) tercih ediliyor. Bunu Unutmayalım Kavgayla , Savaşla , Küfürle , Kırıcı Sözle (v.b) ile hiç bir yere varılmaz. Bu gibi sorunları çözmek için konuşmak , tartışmak , eleştirmek gerekir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Kasım 2009       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
savaşın yaşama hakkını tehdit etmesiyle ilgili araştırırmısınız???
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Kasım 2009       Mesaj #63
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ne olur yardım edin perşembeye yetişmesi lazım!!!...
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
3 Kasım 2009       Mesaj #64
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

savaşın yaşama hakkını tehdit etmesiyle ilgili araştırırmısınız???

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Hepimizin bildiği gibi, ülkeler arası birçok savaş meydana geliyor. Bunun sebebi sadece petrol,toprak v.b fakat bu gibi sorunlar konusarak çözülemez mi ?
Tabii ki çözülür , fakat bu olayları konusarak çözmek yerine savaşarak çözmek herkese daha uygun geliyor. Peki O savaş esnasında kaç milyon insan ölüyor ?
Kaç milyon çocuk , erkek , bayan ölüyor ? Günümüzde ''Savaş'' kavramı bir çok kişi tarafından futbol maçı olarak görülüyor. Skorlar ise öldürdükleri insanlar oluyor. Ne kadar acı bir durum ! Savaş zorbaların acımasızca ve zalimce kullandığı bir araçtır. Sadece bir kaç litre petrol için binlerce hatta milyonlarca masum insan ölüyor. Savaşın olduğu bir yerde kim olmak ister ? Genel olarak herkes ''Kimse istemez'' diyecektir çünkü orada belirli bir mutluluk yoktur. Mutsuz olduğunuz bir yerde durmak ister misiniz ? Savaş , oldukca acımasız bir araçtır ve bu gereksiz araç o bölgede yaşayan bütün insanların yaşama hakkını tehdit ediyor. Savaş ortamında iseniz , emin olun bu savaştan sizlerde etkilenirsiniz . Savaşın olduğu yerde yaşama hakkının olması gerçekleşen savaşlara göre çok küçük bir orandır. Savaşların Tek Sorunu ihtiyaçlardan mı çıkıyor. Bazen de siyasi , ekonomik , ve tarihsel bakımdan daha gelişmiş ülkeleri devirmek için kullanılan bu acımasız araç (savaş) tercih ediliyor. Bunu Unutmayalım Kavgayla , Savaşla , Küfürle , Kırıcı Sözle (v.b) ile hiç bir yere varılmaz. Bu gibi sorunları çözmek için konuşmak , tartışmak , eleştirmek gerekir.

Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Yaşama Hakkı, kişinin fiziksel varlığının sürdürebilmesinin güvencesini oluşturan insan hakkıdır. 4 Kasım 1950 tarihli Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 2. maddesinde herkesin yaşama hakkının yasayla korunacağı, yasanın ölüm cezasını öngördüğü bir suçtan dolayı mahkemece verilmiş bir cezanın yerine getirilmesi dışında hiç kimsenin kasten öldürülemeyeceği belirtilmiştir.
İnsanın sağlıklı olarak doğması, bedensel bütünlüğünü psikolojik-entelektüel gelişim olanaklarına sahip olarak sürdürebilmesi, insan olarak varlığının -tüzesel kişilik yanı ile birlikte- doğa yasalarının zorunluluğundan başka hiçbir dünyevi bağ, önlem, zor yaptırım ile sınırlanmaması, etkilenmemesi, zarara uğratılmaması, yok edilmemesidir. Kısaca yaşama hakkı, ‘insanın öldürülmezliği’ hakkıdır. Kişinin beden bütünlüğünün doğal ölümüne kadar korunmasına da ‘yaşam hakkı’ denilmektedir. Devlet yetkesinin, toplumumuz bireylerinin, ‘yaşama hakkı’konusunda bugüne kadar yüzeysel de olsa bilgisi ve bilinçliliğinin olması, bu anlayış düzeyine ulaşması sağlanamamıştır.
Savaş, yukarıda tanımı yapılan, insanların yaşama haklarına, varlıklarını sürdürebilme güvencelerine tamamen ayrı ve aykırı bir durumdur. Hangi sebeple olursa olsun savaşlar masum insanların ölmesi ve öldürülmesi, yaşama haklarının ellerinden alınması demektir. Bir ülke veya bölgede çıkacak bir savaş, o bölge veya ülke insanlarının her an ölme ve öldürülme tehdit ve tehlikesi altında olmaları sonucunu doğuracaktır.

Poster hazırlamanıza fikir verebilecek, yardımcı olabilecek savaş temalı resimleri bulabilirsiniz, linki tıklayın >
Savaşın Bıraktıkları - Savaş Resimleri

Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı
Alıntı
Eylül76 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar benimde ödevimin konusu; savaşın yaşama hakını tehdit ettiğine insanların dikkatini çekmek
öğretmen birkaç resim bulup kompozisyon yazmamı istedi ama ben iyi (hiç) kompozisyon yazamıyorum
allah rızası için yardım edin
Msn Sad

bu cevap yeterli midir bilmyiorum fakat benim katkim bukadar simdilik..

Savaş, insanların yaşama hakkını elinden almaya kadar ileri boyutlara varır.

Nice insanlar ölür, niceleri sakat kalır, evsiz barksız kalır, ailesini kaybeder, sevdiklerinden uzak kalır vs vs.

İnsan yaşamı üzerinde ki tehditlerini saymakla bitiremeyiz herhalde. Televizyonu açıp ana haber bültenlerini 1-2 gün izleyin. Savaş halindeki ülkeler, savaş sonrası ülkelerin durumları ile ilgili haberleri takip edin böylece cevabı siz de bulacaksınız.

Savaş ekonomik düzeni alt üst eder. Bu da bölge insanlarını doğrudan etkiler. İnsanlar aç susu kalır. İlaç sıkıntısı baş gösterir. Hastalar ilaç hatta hastane bulamaz. Aç kalırlar vs. vs.

^yazıları inceleyiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Kasım 2009       Mesaj #65
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bunların hepsine baktım hepsi aynı daha değişik olanlar varsa lütfen bana yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Kasım 2009       Mesaj #66
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelıkle ınternetten ılgınc konu baslıkları bulursak sonra bnları duzgun hale getırıp kompozisyon gbı yasarsak hocanızda alıntı olduğunu anlamaz posterıde bır kartona bulduklarınızı yazıp internetten resım cıkararak yapabılırsınız
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Kasım 2009       Mesaj #67
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya poster nasıl hazırlayacam
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Kasım 2009       Mesaj #68
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar performans ödevi olarak savaşın yaşama hakkını nasıl tehdit ettiğini araştıracağım yardım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Kasım 2009       Mesaj #69
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
abı bana da yardım edın banada aynı konuyu werdıler nasıl yapacağım o verdiğin hastalıklar falan guzelde farklı şeylerde versen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2009       Mesaj #70
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
savaşın yaşama hakkınmı tehdit ettiğine dair söz yazı vb gıbı şeylerle poster yapmam lazım yardım edın resımlerı budum ama yazılarıa sıtenızden yazdım da baska seylerde lzım yardım bewn snn