Arama

PC'nin Bluetooth'u çekmesi için ne yapılabilir?

Güncelleme: 7 Şubat 2016 Gösterim: 4.335 Cevap: 2
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
11 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Pc min bluetooth u çekmesi için ne yaparım söler misiniz arkadaşlar yardıma ihtiyacım war çok acill yaa Lütfen!!
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bluetooth konusunu inceldiğiniz takdirde sorunu çözebilirsiniz
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
_MaviKaranlık_ - avatarı
_MaviKaranlık_
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2016       Mesaj #3
_MaviKaranlık_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Bluetooth aygıtını bilgisayarınıza ekleme
Windows 7 için geçerlidir
Bilgisayarınıza ekleyebileceğiniz cep telefonları, kablosuz kulaklıklar ve kablosuz fare aygıtları ve klavyeler gibi birçok farklı Bluetooth aygıtı vardır.

Bluetooth ve diğer kablosuz veya ağ aygıtlarını bilgisayarınıza nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek için bu videoyu izleyin (1:17)
Get Microsoft Silverlight
Başlamadan önce

Bilgisayarınıza bir Bluetooth aygıtı eklemeden önce, bilgisayarınızın ve aygıtın bağlanmaya hazır olduğundan emin olmak için iki şey yapmalısınız:

Bilgisayarınızda yoksa bilgisayarınıza Bluetooth bağdaştırıcısı takın. Bu işlemi, bağdaştırıcıyı USB bağlantı noktasına takarak yapabilirsiniz.

Bazı bilgisayarlar, özellikle dizüstü bilgisayarlar, yerleşik Bluetooth bağdaştırıcıyla verilir. Bağdaştırıcıyı açmanız ya da dizüstü bilgisayarınızda varsa üzerindeki anahtarı açmanız gerekebilir. Bu anahtara Bluetooth anahtarı denmeyebilir. Kablosuz anahtarı veya benzeri bir ad verilebilir. Bluetooth bağdaştırıcısını nasıl açacağınızdan veya bilgisayarınızın yerleşik Bluetooth bağdaştırıcısına sahip olup olmadığından emin değilseniz bilgisayarınızın el kitabını veya üretici web sitesini denetleyin.

Bluetooth aygıtını bilgisayarınızın bulabileceği biçimde ayarlayın.

Bunun için önce şunları yapmalısınız:

Aygıtı açın.

Aygıtı bulunabilir duruma getirin.

Bluetooth aygıtı bulma modundayken, diğer bilgisayar veya aygıtlar tarafından algılanabilmesini sağlayan bir kablosuz sinyal yayınlar. Bazen buna eşleştirme modu da denir. Çoğu aygıt bulunabilir durumdayken aynı zamanda eşleştirme modunda ve bilgisayarınızla eşleştirmeye hazırdır.

Bir aygıtı nasıl bulunabilir duruma getireceğinizi öğrenmek için, aygıtınızla birlikte gelen bilgilere bakın veya üreticinin web sitesine gidin. Aygıtı bulunabilir duruma geçirme yöntemleri aygıt türüne göre oldukça değişik olabilir. Bazı Bluetooth aygıtları daima bulma modundadır. Cep telefonlarının çoğu gibi diğer aygıtlar, yazılım menüsünden bulu seçerek ya da aygıt üzerindeki düğmeye basarak bulma moduna geçirilmesi gerekir. Bulma düğmeleri çok küçük ve fark edilmesi zor olabilir, genellikle fare, klavye veya benzeri aygıtın altına yerleştirilir. Düğme etiketi "bağlan" veya benzeri bir terim, Bluetooth logosu olabileceği gibi etiketlenmemiş de olabilir.

Aygıt ekleme sihirbazının resmi
Aygıt ekleme sihirbazı
Bluetooth etkin aygıtı eklemek için

Bilgisayarınıza bir Bluetooth bağdaştırıcısının takılı olduğunu ve bağlamak istediğiniz aygıtın bulunabilir olduğunu doğruladıktan sonra, çoğu Bluetooth aygıtını bilgisayarınıza ekleyebilirsiniz. Nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmaktadır:

Aygıtlar ve Yazıcılar'ı açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi, ardından da Başlat menüsünde Aygıtlar ve Yazıcılar'ı tıklatın.

Aygıt ekle'yi tıklatın ve ardından aşağıdaki yönergeleri uygulayın.

Bilgisayarınıza eklemek istediğiniz Bluetooth aygıtını tıklatın ve ardından İleri'yi tıklatın. Eklemek istediğiniz aygıtı görmüyorsanız, aygıtın açık ve bulunabilir olduğundan emin olun. Aygıtı yeni açtıysanız, Windows programının algılaması birkaç saniye sürebilir.

Windows eşleştirme modu (bazen PIN veya geçiş kodu denir) girmenizi isteyebilir. Bluetooth aygıtlarının çoğunun birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunmadan önce bilgisayarınızla eşleştirilmeleri gerekir. Bunu yapmak için korumalı eşleştirme kodlarını birbirlerine vermeleri gerekir. Bu, bilgisayarınıza yalnızca yetki verdiğiniz kablosuz aygıtlar bağlanabilir demektir.

Not

Bluetooth etkin aygıtınızı algılama ya da bilgisayarınıza bağlama sorununuz varsa bkz. Bluetooth veya diğer kablosuz veya ağ aygıtı ekleme: sık sorulan sorular

Bluetooth yazıcı eklemek için

Aygıtlar ve Yazıcılar'ı açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi, ardından da Başlat menüsünde Aygıtlar ve Yazıcılar'ı tıklatın.

Yazıcı ekle'yi tıklatın ve ardından aşağıdaki yönergeleri uygulayın.

Not

Şifreleme özellikleri ve parola anahtarı verilerinizin güvenliğini korumaya yardımcı olabilir. Ancak bunlar ve diğer güvenlik tedbirleri bazı durumlarda yetersiz kalabilir veya işe yaramayabilir, böyle durumlarda verileriniz etki alanı içindeki başka aygıtlar veya bilgisayarlar tarafından görülebilir ya da erişilebilir. Bu nedenle, Bluetooth kablosuz teknolojinin tamamen güvenli olduğu düşünülmemelidir.

Benzer Konular

30 Mart 2013 / jaws07 Soru-Cevap
3 Mayıs 2013 / recepkaymak Soru-Cevap
14 Ağustos 2011 / e250 Soru-Cevap
15 Mayıs 2014 / Misafir Soru-Cevap