Arama

Anne baba hakkı nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Mayıs 2014 Gösterim: 8.773 Cevap: 4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
14 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
mrb ben yaklaşık 1,5 senedir nişanlıyım evlenmek üzeriyim ama nişanlımın ailesi çok büyük sorunlar çıkarmaya başladı yani onların şartlarıyla evlenmemiz neredeyse imkansız
bizde kendi çabamızla evlenmeye karar verdik ama nişanlım anne baba hakkı var ya bize gönül koyrda mutlu olamazsak diyiyo böyle bir durumda onların rızasıyla olması çok ağırt şartları kabul etmemiz lazım ayrıca kabul edersem bu seferde kendi anne babamı kırıcam çaresiziz gerçekten böyle bir durumda illada rıza almak gerekirmi
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
bu linke tıklayıp okuyun. umarım kararvermeizde yardımcı olur
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
bu linke tıklayıp okuyun. umarım kararvermeizde yardımcı olur
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
14 Kasım 2008       Mesaj #3
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

mrb ben yaklaşık 1,5 senedir nişanlıyım evlenmek üzeriyim ama nişanlımın ailesi çok büyük sorunlar çıkarmaya başladı yani onların şartlarıyla evlenmemiz neredeyse imkansız
bizde kendi çabamızla evlenmeye karar verdik ama nişanlım anne baba hakkı var ya bize gönül koyrda mutlu olamazsak diyiyo böyle bir durumda onların rızasıyla olması çok ağırt şartları kabul etmemiz lazım ayrıca kabul edersem bu seferde kendi anne babamı kırıcam çaresiziz gerçekten böyle bir durumda illada rıza almak gerekirmi

Arkadasım buraya tıklayarak İslam Dininde Anne-Baba Hakkı konusunda yeterli bilgi edinebilirsin.

Aile meselelerine karışmak üzerimize vazife değil ama bu konuda bir iki şey soylemek isterim. Sorunların ne olduğunu bilmediğim için yüzeysel konuşacağım.
Mutlaka bütün insanların ikna edilebileceğini bilmemiz gerekir. Öncelikle güzel yöntemlerle iki aile arasında bir denge kurup, konuşarak, karşılıklı sıkıntıları anlatarak, onların düşüncelerine de saygı gösterdiğinizi ama imkanlar dahilinde olması gerektiğini anlatmaya çalışın. Şu anda onların istediği gibi olamayacağını ama olması için elinizden geleni yapmaya çalıştığınızı onlara hissettirin. Tabi bahsettiğiniz konu çok ciddi bir mesele evlilik.. iki tarafın ailelerinin de karşılıklı rızası olması gerekir diye düşünüyorum. Nışanlınızın ailesinin istekleri "imkansızlık" derecesindeyse ve siz birbirinizi seviyorsanız... Ben olsam dinlemezdim. Eğer sevgi gerçekten varsa mutluluk da vardır. Bu sekilde bir birliktelikte size daha fazla sorumluklar düşeceğini de bilmeniz gerekir.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mayıs 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tabikide anne baba aile rızası almak gerekir çünkü bugüne kadar onlar bizi besledi büyüttü.Bizim için neyin hayırlı,neyin iyi,neyin kötü olacağını onlar bizlerden daha iyi bilir.Siz ailenizin sözünü dinleyin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mayıs 2014       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
baba hakkı ne demektir