Arama

2 yıllık üniversitelere giriş nasıl olur?

Güncelleme: 6 Temmuz 2014 Gösterim: 11.004 Cevap: 13
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
16 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
iki yılık üniversitelere giriş nasıl olur_
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
ösym ye başvurup sınava gireceksiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
saithan - avatarı
saithan
Ziyaretçi
21 Mayıs 2010       Mesaj #3
saithan - avatarı
Ziyaretçi
kızım meslek okulu tekstil tasarımdan buyıl mezun olacak ilk sınava girdi 178 puan aldı iki yıllık yüksekokula gidebilirmi teşekkür ederim
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
21 Mayıs 2010       Mesaj #4
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
saithan adlı kullanıcıdan alıntı

kızım meslek okulu tekstil tasarımdan buyıl mezun olacak ilk sınava girdi 178 puan aldı iki yıllık yüksekokula gidebilirmi teşekkür ederim

2 yıllık tercih yapabilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mart 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bi sorum olacaktı. 2 yıllık bölümlere meslek liselerinin geçiş hakkı var.. Ancak diyelim bölüm 260 istiyor ben 360 ile yazdığım zaman giriş önceliği benim mi yoksa meslek liselerinin mi oluyor?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mart 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir sorum olacaktı. meslek liselerinin 2 yıllık bölümlere geçiş hakkını biliyoruz.. peki ben bölüme göre yüksek bir puan ile tercih yapsam giriş önceliği meslek liselerinin mi olur yoksa benim mi ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar.. bi sorum olucaktı memleketim izmir.. ama ankarada endüstri meslek lisesi makina resm bölümünde okuyorm bu sene ygs'den fazla bi puan alamadm malesef.. 2 senlğe geçiş hakkımız olduğu için kullanmak istiyorm izmire gelmek istiyorm ege veya 9 eylül.. hocalarma sordum bölge bölge ayırma yaplıyomş ilk başta izmir bölgesindeki tercih ypan öğrencileri alıyorlarmış snrada dışarıdaki meslk liseli öğrencileri alıyorlarmış sıralama böyleymş.. sorum şu .. kontjyn ytrli mi ? yani ben tercih ypsm kesn girermiym ? bölgeler halinde ayrıldığı için bizim izmrde yazlk vr ikametgahımzda var sonçta o bölgede otryo gözüküyorm.. beni de bu şlkde öncelik tanırlarmı yoksa.. okudğu okula mı bakarak alım ypyolar ? yani kısacası ankaradan terch ypcm .. izmire gelebilymrm arkadaşlar yardımcı olursanız sevinrm.. teşkrler şmdiden..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Temmuz 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelik meslek liselerinin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ağustos 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yani meslek liseleri 2 yıllığa gidebiliyor demi puan tutsada tutmasada
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Nisan 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben ygs girdim ama az puan aldım meslek liseliyim direk geçiş yapsam alırlarmı acaba?