Arama

Sakal çıkma yaşı kaçtır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ağustos 2016 Gösterim: 262.083 Cevap: 255
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
21 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
BEN 17 YAŞINDAYIM AMA DAHA DOĞRU DÜZGÜN SAKAL ÇIKMADI BENDE YANİ ÇIKIYO AMA ÇOK YAVAŞ ÇIKIYO GALİBA TAM ANLAMIYLA 19 YAŞINDA SAKALIM ÇIKACAK DİE DÜŞÜNÜYORUM BANA NASIL YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ya köpüksüz mü yapıyoruz bunu ben kestim bi kere daha dün tersten xD dün elime bişy gelmiodu bugün hafif batmalar oluyo elime yani ama köpüklü kestim köpüksüz kessem daha mı iyi ıçar ben çok sakal istiyorum hadiii xD

Alıntı

arkadaslar bn 9 yasından berı yuzumu jıletle kesıyorum babamdan cok sakalım war herqun mak 3 turbo ıle kesın bakın neler oluyor

Alıntı

Arkadaşlar selam öncelikle bende 18 yaşındayım.Ve yaklaşık olarak 7-8 aydır jiletle tıraş olmama rağmen hala gür sakalım yok sadece bıyıkta kararma oldu o kadar.Artık isyan edicem bir an önce çıkmasını istiyorum komplexe girdim resmen.Lüten yardım edin üstadlar.Gür sakal çıkması için ne yapabilirim en kesin çözüm nedir?

Alıntı

2 günde bir jilet vur, hergün ac karina bi parca hap gibi sarimsak yut, ve jiletledikten sonra sarimsak sür kurumasini bekle 30 dkk felan sonra buz gibi suyla yika, bunu2 ay felan uygula, bende yaptm cikti bende

Bu konuyu fazla kafanıza takmamanızı öneriyorum. Bazan genetik faktörler (anne ve baba tarafındaki erkeklere bakın - erkek çocuk dayıya çekermiş-) bazan da size özel durumlar, geçirdiğiniz hastalıklar, kullandığınız ilaçlar vb. erken ya da geç ergenliğe de bağlı olarak tüylenme-sakal vb gecikebilir veya çok erken çıkabilir. Yaşınız 20'yi geçmiş ve hala sorun olduğunu düşünüyorsanız bir Cilt Hastalıkları uzmanına başvurun, o sizi yönlendirecektir.
Sponsorlu Bağlantılar
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
21 Kasım 2008       Mesaj #2
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
amman çıkmasın daha ii pişman olursun jilet milet vurma kendi çıksın makina kullan
Sponsorlu Bağlantılar
HerHangiBiri - avatarı
HerHangiBiri
Ziyaretçi
21 Kasım 2008       Mesaj #3
HerHangiBiri - avatarı
Ziyaretçi
Erkeklerde ergenlik belirtileri 9-14 yaşları arasında (ortalama 12 yaş) başlar. sakal, bıyık bölgesinde kıllanma meydana gelir .

Sakal, bıyık gibi kılların sıklığı ve çıkma yaşı kalıtıma bağlı olaylardır. Hem anne hem de baba tarafındaki erkeklerin kıllanma oranına bakarak muhtemel kıllanma konusunda kabaca fikir sahibi olabilirsiniz. Vücudunuzdaki diğer kıllanma normal bir seyir gösteriyorsa hormonal bir sorun olmadığı ve sakalının geç gelişeceği düşünülür. Eğer hormonal gelişiminizden emin olmak istiyorsanız, bir endokrinoloji uzmanına başvurabilirsiniz.
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
5 Aralık 2008       Mesaj #4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
yas 14 ustra yok elektrıklı makine var onu kullansam olur mu
122852533144 - avatarı
122852533144
Ziyaretçi
31 Mayıs 2009       Mesaj #5
122852533144 - avatarı
Ziyaretçi
baba ben 17 yaşındayım tam bir sene önce hafiften kıllanmaya başlamıştı fovıriler .
2 haftada bir vuruyodum jileti çıksın diye
sonra senin gibi bi foruma baktım sakalla alakalı
kimisi sarımsak diyor kimisi badem yapı

sana önerim şu

en az 1 ay boyunca her akşpam saat 8 den sonra sıcak su ve köpükle bir güzel traşını ol
traş olduktan sonra 1 diş ezilmiş sarımsakla bi çay kaşığı badem yağını karıştır(yemek tarifi gibi biliyorum ama süper işe yarıyor)
sonra tuvalette ailen görmesin diye al gazteyi sür suratına karışımı otur klozete varsa s*ç falan ama 10 dakka suratında kalacak karışım

bunu 1 ay boyunca yap sonra bak nasıl sakalın çıkıyor

bende 1 haftada ( _ ) bu uzunlukta çıkıyordu 1 ay boyunca denedim şimdi 2 günde aynı seviyede çıkıyor
Siyah Cin - avatarı
Siyah Cin
Ziyaretçi
1 Haziran 2009       Mesaj #6
Siyah Cin - avatarı
Ziyaretçi
13 yaşındayım hiç jilet vurmadım ilk cımbızla aldım sonra makina ile çıkıyor yavas yavas uzun ama sert değil ilrde sık uzama ve sertlesme yapar zaten
tehlik3 - avatarı
tehlik3
Ziyaretçi
2 Haziran 2009       Mesaj #7
tehlik3 - avatarı
Ziyaretçi
bak sakal mı istiyorsun yap dediğimi sabaha bulursun sakalı.. alma jilet kes tüylerini sabaha ol orman .. sonrada vur kafanı taşlara.. bu kesindir ama sonucu da kesindir.
cremy - avatarı
cremy
Ziyaretçi
2 Haziran 2009       Mesaj #8
cremy - avatarı
Ziyaretçi
ben 18yasındayım ama saqallarım 17 yasında tamamen cıkmısdı yani
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BN 23 YAŞINDAYIM SİZİN YAŞLARDAYKEN 13-14 YAŞLARINDAYKEN JİLET VURDUM VE ÇOK PİŞMANIM NEDEN DİYE SORARASAN HEM 2 GÜNDE BİR TIRAŞ OLUYORUM HEMDE NORMALDEN FAZLA UZUYOR DEDİĞİM GİBİ HİÇ DOKUNMAYIN !! KENDİLİĞİNDEN ÇIKSIN HEM 13 YAŞINDA SAKALI NAPACAN ?_? Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 19 yasındayım bende sakal napına bır sey yok ne yapmaşıyım kı allah sabır versın sakalı olmayanlara babama bakıyorum adamda orman gibi bırde kendıme bakıyorum bır sey yokk ne yapmalıyım deneyenler varsa yaptıklarını bızede onersınler