Arama

Sakal çıkma yaşı kaçtır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ağustos 2016 Gösterim: 262.086 Cevap: 255
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2009       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben 19 yasındayım bende sakal napına bır sey yok ne yapmaşıyım kı allah sabır versın sakalı olmayanlara babama bakıyorum adamda orman gibi bırde kendıme bakıyorum bır sey yokk ne yapmalıyım deneyenler varsa yaptıklarını bızede onersınler

Alıntı
HerHangiBiri adlı kullanıcıdan alıntı

Erkeklerde ergenlik belirtileri 9-14 yaşları arasında (ortalama 12 yaş) başlar. sakal, bıyık bölgesinde kıllanma meydana gelir .

Sponsorlu Bağlantılar
Sakal, bıyık gibi kılların sıklığı ve çıkma yaşı kalıtıma bağlı olaylardır. Hem anne hem de baba tarafındaki erkeklerin kıllanma oranına bakarak muhtemel kıllanma konusunda kabaca fikir sahibi olabilirsiniz. Vücudunuzdaki diğer kıllanma normal bir seyir gösteriyorsa hormonal bir sorun olmadığı ve sakalının geç gelişeceği düşünülür. Eğer hormonal gelişiminizden emin olmak istiyorsanız, bir endokrinoloji uzmanına başvurabilirsiniz.

...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

traş olma yaşı

ben 95 doğumluyum sağ ve sol faullerime traş bıçağı sürmüştüm 1 kere bir daha çıkmadı ama en yinede 2 günde bir faullerimin altını düzeltiyorum ve dudaklarımın üzerindeki tüylerde bayağı yoğunlaştı kara göründü hiç kesmemiştim ilk defa kestim ve şu an tertemiz hissediyorum çok güzel bir duygu 5 gün beklesen anca kücük nokta cıkar merak etmesen kes tüyleri sakal cıkar ilerde
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2009       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar allah her insanı özene bezene yaratmıstır bnce ama her insanında bir kusuru vardır...SakaL kendiliğinden de Çıkar...Ne Önemsiz Konular Açıyorsunuz yani...SakaLı Ne yapcaksan artık...Dert valla...traş olmak ,, yakışıyormu yakışmıoyrmu vsvsvs..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2009       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BADEM YAGI KULLAN FAYDASI OLUR DİYOLAR BENDE KULLANIYORUM BİR HAFTADIR BAKALIM NOLCAK...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2009       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaş ben 18 yaşındayım 17 yaşımdan belli hep saç tıraşından sonra sakal tıraşı oluyorum ama sakalım yok çıkarmak için ne yapmalıyım adam akıllı cvp verin elimi suratıma sürdügümde batıyor ama görükmüyor ne olur cvp
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Kasım 2009       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
klardeş bnce sarımsak sür ben sarımsak sürdüm vede 2 günde bir jiletle traş olursan çıakr bnde yavaş yavaş çıkıyor 2 aya kalmaz ahmet kaay gibi olurum Msn GrinMsn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Kasım 2009       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben şuan 14 yaşındayım bıyık ve faullerde çıkıyor ve makineyle alıyorum.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
7 Kasım 2009       Mesaj #18
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben şuan 14 yaşındayım bıyık ve faullerde çıkıyor ve makineyle alıyorum.

Bu konuyu fazla kafanıza takmamanızı öneriyorum. Bazan genetik faktörler (anne ve baba tarafındaki erkeklere bakın - erkek çocuk dayıya çekermiş-) bazan da size özel durumlar, geçirdiğiniz hastalıklar, kullandığınız ilaçlar vb. erken ya da geç ergenliğe de bağlı olarak tüylenme-sakal vb gecikebilir veya çok erken çıkabilir. Yaşınız 20 yi geçmiş ve hala sorun olduğunu düşünüyorsanız bir Cilt Hastalıkları uzmanına başvurun, o sizi yönlendirecektir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2009       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
liseli olanlar sakal cıkmasını cok ister Çükü kızlara qüzeL Görünmek ister
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar 14 yaşındayım favorileri ve bıyıkları jilet ile alıyorum birazda olsa varr ama jiletin bi faydasını görmedimm sarımsak badem yağı olayını npayım lütfen yrdım abilerim...