Arama

İngilizce hikaye örnekleri verir misiniz? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Nisan 2015 Gösterim: 112.267 Cevap: 62
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Nisan 2014       Mesaj #61
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
HayalPriest adlı kullanıcıdan alıntı

ingilizce hikaye ve türkçeside gerekli ( dedektif olursa iyi olur ) 7. sınıf için ödev şimdiden tşkler

Acemi Dedektif

Sponsorlu Bağlantılar

İki gün önce söz vermişti arkadaşına, gazetelerini çalan kişiyi bulacaktı. Kendine güveniyordu. Bugün araştırmalarına başlayacaktı. Topu topu yirmi daire vardı şu apartmanda. İkisi kendi ve arkadaşı olduğuna göre şüpheli on sekiz daire vardı. Bir kaç güne kalmaz bulurdu suçluyu. Basitti bu iş.

Küçüklükten bu yana dedektifliğe ilgisi vardı. Belki de okuduğu çizgi romanların etkisinde kalmıştı. Bu tür filmleri hiç kaçırmaz, gazetede gördüğü olayların asıl nedenlerini bile günlerce zihninde çözümlemeye çalışırdı. Polis olmak istemiş fakat boyu yeterli olamamıştı, yoksa arşiv memuru olur muydu hiç?

Arkadaşı posta kutusuna bırakılan gazetelerinin yaklaşık iki haftadır eline geçmediğini söylediğinde bu görev için gönüllü araştırma yapacağını belirtmişti. Arkadaşı sevinmişti, böyle işleri kendisi asla takip edemezdi zaten. Hemen kabul etmişti.

Birkaç gün iş yerinden izin almıştı. Hırsızı bulunca işine hemen dönecekti. Bir kalem ve not defteri alarak koltuğuna oturdu. Önce verileri yazmalı, sonra işe başlamalıydı. Kaleminin arkasını ağzına alıp bir süre düşündü. Sonra yazmaya başladı:

“Apartmanda yirmi daire var, on sekizi şüpheli. Posta kutuları apartmanın girişinde. Her sabah bırakılan gazete, sahibinin eline ulaşmıyor, bu durumda posta kutusunun üzerine gazeteciye bir not bırakarak işe başlanacak.”

Hemen boş bir kâğıt alıp notu yazmaya başladı. Nota gazetenin eline ulaşmadığı ve gazeteyi bırakınca, sekiz numaralı dairenin ziline basılmasını istediğini yazmıştı.

Hemen gitti, notu arkadaşının posta kutusunun üzerine yapıştırdı. Cezmi’nin yüzü gülüyordu. Sanki epeyce yol kat etmiş gibi mutluydu. Dağıtıcı çocuk bir iki saate kadar gelecek, notu okuyacak, gazeteyi bırakınca da Cezmi’nin ziline basacaktı. Böylece Cezmi hemen iki kat aşağıya inip apartman girişinde gezinerek gazeteyi kimin aldığını tespit edebilecekti. Evine çıkıp kapısını açtı. Mutfağa gidip çay koydu ocağa. Akşamdan kalan bulaşık bardaklarını lavabonun içine toparladı, kahvaltı için sahanda yumurta yapacaktı kendisine. Tavaya biraz yağ döküp ocağı yaktı.

Kahvaltısını hazırlarken ve yaparken hep aynı soruyu soruyordu kendisine; “Gazeteleri kim alıyor?” Bu sorunun cevabını en kısa zamanda vereceğine inanıyordu Cezmi. Saatine baktı, bir saat geçmişti ama henüz zil çalmamıştı. Demek ki gazete dağıtıcısı gelmemişti daha. Bulaşıklarını yıkarken kapının vurulduğunu duydu, köpüklü ellerini iyice kirlenmiş mutfak havlusuna silerek hızlı adımlarla kapıyı açtı. Gelen alt komşu Fevzi Bey’di. gelen. Şaşkın bir yüz ifadesi ile komşusuna baktı.

“Cezmiciğim,” dedi komşusu, aşağıya bir not yazılmış, onu gördüm de…”

Cezmi gözlerini dikkatle açarak “Evet,” dedi.

“Gazeteci senin zile basıp gitse bile sen duyamazsın, ziller bir haftadır bozuk…”
gençlik27 - avatarı
gençlik27
Ziyaretçi
18 Mayıs 2014       Mesaj #62
gençlik27 - avatarı
Ziyaretçi
Ya Banada dediki hoca lewel 2 kitap al ingilizce özetini istiyorum dedi ya öf acill .. biri Atsın Performans Cünkü .. Msn Sad . . .
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Nisan 2015       Mesaj #63
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 6.sınıfım bana içinde was were olan kısa hikaye yazarmısınız
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

17 Mayıs 2011 / burcu_öğrenci Cevaplanmış
20 Kasım 2014 / dancello Soru-Cevap
1 Nisan 2015 / Misafir Soru-Cevap
5 Haziran 2011 / Misafir Soru-Cevap
9 Mart 2014 / mym Soru-Cevap