Arama

Bir yazar otobiyografisi var mı?

Güncelleme: 18 Aralık 2008 Gösterim: 5.733 Cevap: 1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
18 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
herhangi bir yazarın otobiyografisi bana acil olarak lazım siteye koyarmısınız
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
İHSANKURT'UN OTOBİYOGRAFİSİ

Sponsorlu Bağlantılar
HSAN KURT

Şairsmilev Yazar ve Eğitimci İhsan Kurt:

Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde doğdu. 1.1. 1956 (Tashih: 1.1.1953). İlk ve orta öğrenimimi doğduğu ilçede tamamladı. İlk nesir yazısı OrtaDoğu Gazetesi’ndesmilev şiirleri ise Millet ve Hergün Gazetelerismilev Çağdaş Genç Şairler ve Şiirleri Antolojisi’nde yayınlandı. Sivas Eğitim Enstitüsü’nü (1976)smilev Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesini (1981) bitirdi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Eğitimde Psikolojik Hizmetler” alanında Yüksek Lisans yapdı (1989). Hazırlamış olduğu Bilim Uzmanlığı Tezi “Türk Atasözlerine Psikolojik Bir Yaklaşım” adı altında Kültür Bakanlığı tarafından yayınlandı.

İhsan Kurt yazılarınısmilev şiirlerini Pusatsmilev Millî Eğitim ve Kültürsmilev Zafersmilev Erciyessmilev Millî Kültürsmilev Kültür ve Sanatsmilev Yeni Düşüncesmilev Türk Kültürüsmilev Türk Edebiyatısmilev Konevîsmilev Bizim Ocaksmilev Bizim Dergâhsmilev Sabırsmilev Dolunaysmilev Dergâhsmilev Birliğe Çağrısmilev Akdağmadeni’nin Sesismilev Bozoksmilev Çağdaş Eğitimsmilev Diyanet Çocuksmilev MEB. Din Öğretimismilev Millî Eğitimsmilev Yitik Düşlersmilev Yozgat Divanısmilev Kaıncasmilev Karınca Çocuk gibi dergilerde yayınladı.

Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu’nun çıkardığı üç ciltlik “Sosyo-Kültürel Değişim Sürecinde Türk Ailesi” adındaki ansiklopedinin 2.cildine “Aile ve Atasözleri” konusunda bir madde yazdı.

Millî Eğitim Bakanlığı Yozgat Akdağmadeni ilçesi Kuşlukaçağı Köyü öğretmen vekilliği (1973)smilev Yaylalık Köyü ilkokulu öğretmen vekilliği (1974)smilev Erzurum Karayazı Temel Eğitim Yatılı Bölge Okulu öğretmenliği (1976-1977)yaptı. Yedek Subay olarak 18 ay süren askerlik görevinden (1977-1979) sonra Tokat ili Artova ilçesi Alpudere Köyü ilkokulu öğretmenliği (1980-1983)smilev Keskin ilçesi Haydardede Köyü İlkokulu öğretmenliği (1983)smilev Keskin ilçesi Yenialibudak Köyü İlkokulu müdür yetkili öğretmenliği (1983-1987)smilev Ankara İli Sincan ilçesi Saraycık İlkokulu öğretmenliği ve müdürlüğü (1987-1989)smilev Sincan İlçesi Semiha İsen İlköğretim Okulu öğretmenliği (1990)smilev M. E. Bakanlığı Çıraklık Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü Yaygın Eğitim Enstitüsü öğretmenliği ve bölüm başkanlığı (1990-1992) görevlerinde bulundu. 1992 Haziranında Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi’ne öğretim görevlisi olarak atandısmilev beş yıl burada çalıştı. 1 Temmuz 1997 tarihinde Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümüne atandı. 15 Ekim 2002 tarihinde bu üniversiteden emekli oldu. Halen Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi’nde derslere girmekte olan yazar evlismilev Kürşat ve Furkan’ın babasıdır. Yazı hayatına yoğun bir şekilde devam etmektedir.
adresindeki kişisel Web sitesinde internet üzerinden yayınlar da yapmaktadır.

Yazarın katıldığı Bilimsel Toplantılarsmilev Kongrelersmilev Projeler:
· MEB - UNICEF İşbirliği içinde gerçekleştirilen “Okuryazarlık Eğitimi ve Temel Öğrenme İhtiyaçları Toplantısı”. (19-23 Kasım 1990smilev Ankara).
· MEB - UNICEF İşbirliği içinde gerçekleştirilen “Sağlığa Ulaştıran Gerçekler Kitabında Yer Alan Mesajların Yaygın Eğitim Programlarına Entegrasyonu Toplantısı”. (21-22 Şubat 1991smilev Ankara).
· MEB- UNICEF -HACETTEPE Üniversitesi İşbirliği ile gerçekleştirilen “Yetişkinler İçin Fonksiyonel Temel Eğitim program ve Materyallerinin Geliştirilmesi Projesi”. 1990-1991.
· II. Türk Dünyası Yazarlar Kurultayı (8-9-10 Aralık 1994smilev Ankara). Sunulan Bildirinin Konusu:”Türk Edebiyatlarında (Destanlar ve Halk Hikayelerinde) Ortak “Karakter” ve “Tiplerin Psikolojik Tahlilleri (Oğuz Kağansmilev Dede Korkutsmilev Manas ve Köroğlu Destanlarındaki “Tip” ve “Karakter”lerin Psikolojik Tahlilleri). Hazırlayanlar: Zeki Gürelsmilev Hasan Avni Yüksel. İlesam Yayınları:3. Ankara 1998. ss.332-364.
· Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi VII. Ulusal Eğitim Bilimleri Kongresi (9-11 Eylül 1998)’ ne sunulan bildirinin konusu: “ Gençlere Rehberlik Yapmak Açısından Sıraüstü Yazılarının Psikolojik Analizi”. C.1smilev ss.
Çeşitli alanlardasmilev değişik yayın organlarında 250’nin üzerinde yazısı yayınlanan yazarsmilev şimdilik 20 kitaba imza atmıştır.
Eserleri ve Hakkında Yazılanlar:
· H.Fethi Gözler. Erciyes Dergisi. Eylül 1992.
· Gıyasettin Aytaç. MEB.Din Öğretimi Dergisi. Sayı.29.Temmuz-Ağustos 1991
· İhsan Işık. Yazarlar Sözlüğü.2.Baskı. ve Türkiye Yazarlar Ansiklopedisi.
· Durali Doğan. Yozgat Şair ve Yazarları. Yozgat Valiliği. Özel İd.Kültür Y.1988smilev Ankara.
· Hakkı Yurtlu. Geçmişten Günümüze Akdağmadeni .Anıl Matbaa. Ocak 2001smilev Ankara.
· Abdurrahim Karakoç smilev Can Dostu Kitaplar. Anadoluda VAKİTsmilev 20 OCAK 2002.
· Yrd.Doç.Dr.Ali Yakıcı ve Dr.Hasan Avni Yüksel. İHSAN KURT’TAN İKİ ESER .İLESAM Sayı:45smilev Nisan-Haziran 1998.
· Dr.Hasan Avni Yüksel. BİLİM TARİHİNDE KEŞİFLERİN İÇ YÜZÜsmilev İLESAMsmilev Sayı 46-47smilev Temmuz-Aralık 1998.
· Dr.H.Avni Yüksel. ÇİLEDEKİ İNSAN NECİP FAZIL İLESAM. Sayı:52smilev Ocak-Mart 2000
· İsa Kayacan. BİR YÜREĞİN TÜRKÜLERİ. (Devrek Postasısmilev 10 Nisan 2002; Hamle 5 Nisan 2002; Burdur Yeni günsmilev 20 Mart 2002; Tekirdağ Yeni İnansmilev 29 Mart 2002; Ankara Anayurtsmilev 26 Nisan 2002)
· Memduh Şenol BİR YÜREĞİN TÜRKÜLERİ Yozgat İleri Gazetesismilev 21 Şubat 2002
Quo vadis?