Arama

Bebeğimin ek gıda alması için ne yapmalıyım?

Güncelleme: 3 Mayıs 2014 Gösterim: 11.176 Cevap: 8
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
21 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar,
benim 8.5 aylık bir kızım var. Hiç mama yedirmedim. 6. ayına kadar sadece anne sütü veriyordum daha sonra ek gıdalara başladık fakat son 1 aydır ilk başta yediği gıdaları yememeye başladı. Daha doğrusu 6. hastalık geçirdikten sora bu iştahsızlık ortaya çıktı. Tüm gün anne sütü almak istiyor ama ben bunun ona yetmeyeceğini düşünüyorum. O aglarken benim onun ağzına döktüğüm birkaç lokma onun bir öğünü oluyorMsn Sad ne yapabilirim yardım ederseniz çok sevinirim. Zorla yedirmemelimiyim? Teşekkürler cevabınızı bekliyorum
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Öncelikle yeterli beslenip beslenememesi sorununu çözelim.. şöyleki bunun için bebek bezlerini kontrol etmelisiniz. kakasından çok idrarından anlayabilirsiniz. üç-dört tane bezi, dolu dolu ve ağır bir şekilde idrar yapmış olmalıdır.
sorununuzla ilgili söyleyebileceğim başka bir şeyse; bebeğiniz eğer 6. aya kadar daha iyi ek gıda alıyorsa hastalandığında oluşan iştahsızlığın onu etkimesinden dolayı şimdi bişey almıyordur. bebekler herhangi bir olaya çok çabuk adapte olabilir. midesi zaten küçük ve tam gelişimini sağlamadığı için o bikaç günlük iştahsızlık beslenme alışkanlığına dönüşebilir..
Sponsorlu Bağlantılar

ÖNERİM; daha fazla ek gıda, azar azar sık sık tatlı tuzlu farklı ek gıdalar denemeniz.. böylece bebeğiniz kendi damak tadına uygun birini seçebilir ve tekrar eskisi gibi yeme alışkanlığı edinebilir.. takviye olarak biberon mamalarıda verebilrisiniz..
dikkat etmeniz gereken birkaç şey.. beslenme esnasında onu bir şekilde uyarmanız.. yani her beslenme öncesinnde aynı müziği açmanız yada aynı yerde beslemeniz. bu çocukta besleneceği ,beslenme saatinini geldiği dürtüsünü uyaracaktır..

sağlıklı günler dilerimMsn Happy
Quo vadis?
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
21 Aralık 2008       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
gerçekten çok teşekkürler, mükemmel bir iş yapıyorsunuz sitenizi tüm tanıdıklarıma önereceğim Msn Happy bebeğim daha önce hap anne sütü aldığı için biberonla beslenmeyi bilmiyor Msn Happy onu oyuncak sanıyo o nedenle bir türlü biberonla besleyemiyorum Msn Happy ama dediğiniz gibi sık sık ve hep aynı yerde yedirmeye çalışacağım. bezlerinde problem yok idrarını yapıyor fakat fizikseel anlamda yüzünün solduğu belli oluyor. Tekrar teşşekkürler
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2008       Mesaj #4
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

gerçekten çok teşekkürler, mükemmel bir iş yapıyorsunuz sitenizi tüm tanıdıklarıma önereceğim Msn Happy bebeğim daha önce hap anne sütü aldığı için biberonla beslenmeyi bilmiyor Msn Happy onu oyuncak sanıyo o nedenle bir türlü biberonla besleyemiyorum Msn Happy ama dediğiniz gibi sık sık ve hep aynı yerde yedirmeye çalışacağım. bezlerinde problem yok idrarını yapıyor fakat fizikseel anlamda yüzünün solduğu belli oluyor. Tekrar teşşekkürler

bebeklerde konu ne olursa olsun şunu unutmayın.. bebekler sadece sizin ona şekil vermenizi bekler.. onlarda herşeyin temeli alışkanlıklardır.. bebeğinizin bu birkaç günde altını temiz tutun, gaz sancısı olmamasına dikkat edin fiziksel koşulları hep en iyi seviyede tutarak beslemeye çalışın.. beslenme sadece bir alışkanlık sorunudurMsn Happy
geri bildiriminiz için asıl ben teşekkür ederimMsn Happy
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mehabalar 9 aylık kızım var hiçbir ek gıdayı yemiyor meyve dışında sadece anne sütü istiyor kilosu ve gelişimi ayına göre gayet normal ama yinede endişeleniyorum agzını bile açmıyor ne yapmalıyım teşekkürler
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
20 Ekim 2009       Mesaj #6
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

mehabalar 9 aylık kızım var hiçbir ek gıdayı yemiyor meyve dışında sadece anne sütü istiyor kilosu ve gelişimi ayına göre gayet normal ama yinede endişeleniyorum agzını bile açmıyor ne yapmalıyım teşekkürler

Aşağıdaki mesajları inceleyiniz. Mesajlar çocuğunuza uymayabilir, çocuğunuzun beslenmesi için doktorunuzun önerilerine uymanızı öneririz.

Bu maddedeki yazılar yalnızca bilgi verme amaçlıdır. Yazılanlar, doktor uyarısı ya da uzman önerisi değildir.

Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

Öncelikle yeterli beslenip beslenememesi sorununu çözelim.. şöyleki bunun için bebek bezlerini kontrol etmelisiniz. kakasından çok idrarından anlayabilirsiniz. üç-dört tane bezi, dolu dolu ve ağır bir şekilde idrar yapmış olmalıdır.
sorununuzla ilgili söyleyebileceğim başka bir şeyse; bebeğiniz eğer 6. aya kadar daha iyi ek gıda alıyorsa hastalandığında oluşan iştahsızlığın onu etkimesinden dolayı şimdi bişey almıyordur. bebekler herhangi bir olaya çok çabuk adapte olabilir. midesi zaten küçük ve tam gelişimini sağlamadığı için o bikaç günlük iştahsızlık beslenme alışkanlığına dönüşebilir..

ÖNERİM; daha fazla ek gıda, azar azar sık sık tatlı tuzlu farklı ek gıdalar denemeniz.. böylece bebeğiniz kendi damak tadına uygun birini seçebilir ve tekrar eskisi gibi yeme alışkanlığı edinebilir.. takviye olarak biberon mamalarıda verebilrisiniz..
dikkat etmeniz gereken birkaç şey.. beslenme esnasında onu bir şekilde uyarmanız.. yani her beslenme öncesinnde aynı müziği açmanız yada aynı yerde beslemeniz. bu çocukta besleneceği ,beslenme saatinini geldiği dürtüsünü uyaracaktır..

sağlıklı günler dilerimMsn Happy

Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

bebeklerde konu ne olursa olsun şunu unutmayın.. bebekler sadece sizin ona şekil vermenizi bekler.. onlarda herşeyin temeli alışkanlıklardır.. bebeğinizin bu birkaç günde altını temiz tutun, gaz sancısı olmamasına dikkat edin fiziksel koşulları hep en iyi seviyede tutarak beslemeye çalışın.. beslenme sadece bir alışkanlık sorunudurMsn Happy
geri bildiriminiz için asıl ben teşekkür ederimMsn Happy

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kızım 8.ayını bitirmebende üzere bende ek gıda vermekte zorlanıyorum daha dişide çıkmadı hep beni emmek istiyor biberonada alışkın değil mamada yemiyor hep ediriken aglıyor
acaba ileki aylarda yemeğe başlarmı yoksa zorlamaya devam edeyimmi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Nisan 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kızım 7,5 aylık ve hala anne sütü ile besleniyor. Çorba, yoğurt gibi kıvamı yumuşak gıdalardan sadece günde 2 çay kaşığı tüketiyor. Durumumuzun normal olup olmadığı hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2014       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim 2 yaşında bir oğlum ne yaptıysam yemek yediremiyorum sadece devam sütü imek istiyor artık ne yapacağımı şaşırdım lütfen bana bir tavsiyede bulunurmusunuz?