Arama

İdrara çıkarken yanma ve akıntı oluyor, sebebi ne olabilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Eylül 2012 Gösterim: 72.170 Cevap: 30
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
22 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
idrara çıkarken yanma ve akıntı oluyor. ama aynı zamanda da burun akıntım ve ses kısalıması var. nedeni üşütme midir yoksa başka bir neden midir?
EN İYİ CEVABI ener verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

dotora gıttım akıntım vardı ve penıste yanma vardı antıbıyotik verdi kullandım şikayetim gecmedi tekrar doktora gıttım penısılın verdı 6 tane daha sonra 10 tane akıntı bıttı penıste yanma ve kasıntı devam edıyor ayyrıca sol alt boslugum agrı yapıyor ne olabılır ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevınırım.

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Yahu bende de meni akıntısı var fakat ben kimseyle cinsel ilişkide bulunmadım.Sizce hastalığım ne tedavi yolları nelerdir? Bazen küçük idrarımı yaparken geliyo. Hiçbirşey yapmadığım halde. Lütfen yardımcı olun.

Erkeklerde akıntı veya erkekte peniste akıntı şikayeti genellikle cinsel ilişki ile geçen hastalıkları düşündürmektedir.Gonore yani bel soğukluğu erkekte akıntı şikayetinin en sık sebeplerinden biridir. Klamidya enfeksiyonu da erkekte üretrit sorununa yol açar ve peniste akıntı şikayetine neden olmaktadır. Erkeklerde nonspesifik uretrit veya nongonokoksik uretrit adı penis enfeksiyonuna veya ağrılı ve şişmiş testislere (epididimit sorunu) yol açabilir. Klamidya bakterisi ile erkek temas ettikten yaklaşık 7-21 gün içinde genellikle belirtiler başlar. Ancak klamidya enfeksiyonu pek çok kişi de belirti vermediği için çoğu zaman nereden alındığı belli olmaz. Hastalık bulaştıktan sonra tedavi tam anlamıyla tamamlanıncaya dek bulaştırıcılık sürmektedir. Belirtileri bel soğukluğu belirtilerine çok benzediği için sıklıkla gonore (bel soğukluğu) ile karıştırılır. Ancak bel soğukluğu tedavisine rağmen belirtiler de azalma olmuyorsa klamidyoz düşünülür. Erkeklerde akıntı yapabilen klamidya enfeksiyonunun belirtileri:
  • Ağrılı idrar yapma , dizüri
  • İdrar yaparken yanma hissi
  • Penisten akıntı gelmesi
  • İdrar yolunun penise açıldığı yerde kızarma ve şişlik.
  • Bazı erkeklerde hiç belirti vermeyebilir.
Tanı penisten gelen akıntının bir laboratuvarda mikroskobik incelemesi veya kültür yapılması ile konulmaktadır. Antibiyotik tedavisi ile sonuç kısa sürede alınır ve erkekte üretrit nedeni de olan klamidya enfeksiyonu tedavi edilebilmektedir. Ancak tedavideki temel prensip cinsel eşlerin her ikisinin de birlikte tedavi edilmesidir. Tedavi edilmediği takdirde erkekte sperm yollarında iltihap ve tıkanma oluşturarak kısırlığa neden olabilir. Bu enfeksiyondan korunmak için en iyi yol cinsel ilişkide prezervatif kullanılması ve tek eşli bir cinsel yaşamdır.
HPV virüsü erkeklerde akıntı, peniste akıntı gibi bir şikayete sebep olmaz ve bu şekilde bir bulgu vermez..
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
idrar yaparken yanma,ağrı idraryolu enfeksiyonu belirtisidir. ve burun akıntısıyla genelde ilşkili değildir. elbetteki tahliller sonucunda kesin tanı konabilir.. bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.. akıntı içinse cinsiyetizi belirtmediğiniz için yorum yapamıyoruz. zira kadın ve erkeklerde gelen akıntıların sebepleri farklıdır
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
meymetin - avatarı
meymetin
Ziyaretçi
22 Aralık 2008       Mesaj #3
meymetin - avatarı
Ziyaretçi
idrarda yanma ve akıntı var aynı zamanda da hapışırma ses kısıklığı ve de burun tıkanıklığı var sebep ne olabilir?

cinsiyetim erkek..
Son düzenleyen meymetin; 22 Aralık 2008 21:47 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
meymetin - avatarı
meymetin
Ziyaretçi
22 Aralık 2008       Mesaj #4
meymetin - avatarı
Ziyaretçi
sebep ne olabilir ne yapmamı önerirsiniz geçirmek için?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008       Mesaj #5
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
bayanlarda genellikle idraryolu enfeksiyonuna mantar eşlik eder. ama erkeklerdeki akıntıyla beraber gelen idraryolu enfeksiyonu daha komplextir. burun akıntısı ise daha çok üstsolunum yolları ile ilgilidir ve birbirinden bağımsızdır. tek bağlantı aynı anda varoluş sebepleri vücut direncinin düşmesinden dolayı birbirlerini tetiklemeleri olabilir. bir sağlık kuruluşuna başvurup ikisininde ayrı ayrı tedavisini almalısınız.
geçmiş olsun
Quo vadis?
meymetin - avatarı
meymetin
Ziyaretçi
22 Aralık 2008       Mesaj #6
meymetin - avatarı
Ziyaretçi
çok teşşekkür ederim ama çok ciddi bir sebep midir ben biraz canı kıymetli birisiyimdir de
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008       Mesaj #7
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
meymetin adlı kullanıcıdan alıntı

çok teşşekkür ederim ama çok ciddi bir sebep midir ben biraz canı kıymetli birisiyimdir de

ciddi olmayan bir sağlık sorunu yoktur. daha doğrusu tıbben birşeyi ''ciddi değildir '' diye nitelendiremeyiz. gribal enfeksiyonlar bile yaşlılık,astım ve bebeklik gibi faktörlerde mortalitesi(ölüm oranı) yüksek bi hastalıktır
o yüzden idrar yolu enfeksiyonu(ki tahlilde anlaşılır ancak) ben belirtileri kesin olduğu için örnekledim tedavi edildiğinde geçecek bir rahatsızlıktır. aynı şekilde üst solunum yolu enfeksiyonuda aynı şekilde . muayene olmalı,gerekli ilaçları kullanmalısınız.. zira üsyeninde bir çok çeşidi var bir sağlık kurumuna başvurunuz..
Quo vadis?
meymetin - avatarı
meymetin
Ziyaretçi
22 Aralık 2008       Mesaj #8
meymetin - avatarı
Ziyaretçi
çok ciddi birşey midir konusuna yorumunuz ne olabilir<?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yeni evlendim bayanım idrarımda yanma var bazende tam yapamama hissim var ve geceleri sıcak suyun içine oturuyorum biraz rahatlıyorum ama pek faydası olmuyo yardımcı olursanız sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
idrara cikarken yanma kasinti sik idrar yapma ve hafif kan gelmesi .nedeni