Arama

Dağınıklılığı önlemek için kızıma ne gibi öğütlerde bulunmalıyım?

Güncelleme: 29 Aralık 2008 Gösterim: 1.461 Cevap: 5
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
29 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Benim kızım 8. sınıfa gidiyor ilköğretim o artık bir genç kız oldu ama şu anda çok dağınık kendine ait bir odası var ama bu odasını çok dağıtıyor kıyafetleri olsun kitap defteri olsun odasını toplamasını söylediğimde ise 2 saatte anca topluyor onun bu huyundan vaz geçmesi için napabilirim onun da benim de kız kardeşinin de yapması gereken şeyler neler sadece bu kızım değil küçüğü de çok dağınık ben bunların dağınık olmasından bıktım artık

Sponsorlu Bağlantılar
e hadi ama bi cevap verin hiç mi yapabileceğimiz bir şey yok
Son düzenleyen Ziyaretçi; 29 Aralık 2008 22:05 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
MMERVEE - avatarı
MMERVEE
Ziyaretçi
29 Aralık 2008       Mesaj #2
MMERVEE - avatarı
Ziyaretçi
ever benim kızım da çok dağınık gerçekten de ne yapabiliriz hani soruları cevaplıyodunuz?
Sponsorlu Bağlantılar
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
29 Aralık 2008       Mesaj #3
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

Benim kızım 8. sınıfa gidiyor ilköğretim o artık bir genç kız oldu ama şu anda çok dağınık kendine ait bir odası var ama bu odasını çok dağıtıyor kıyafetleri olsun kitap defteri olsun odasını toplamasını söylediğimde ise 2 saatte anca topluyor onun bu huyundan vaz geçmesi için napabilirim onun da benim de kız kardeşinin de yapması gereken şeyler neler sadece bu kızım değil küçüğü de çok dağınık ben bunların dağınık olmasından bıktım artık

e hadi ama bi cevap verin hiç mi yapabileceğimiz bir şey yok

Sayın ziyaretçi;
Tabiki sorulara açığız,tüm Msx ailesi olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz.Ama takdir edersiniz ki bazı sorular uzmanlık gerektiren konuları kapsıyor.
Şahsi fikrim olarak,kızınızla güzellikle konuşup ona tertipli olmanın yararlarını anlatabilirsiniz.Hani zorla veya kızarak değil de,teşvik ederek konuşabilirsiniz...Bu işe yarayabilir.Bunların yanısıra mutlaka onun sevdiği ve hoşuna giden şeyler vardır.Odasını toplamak vs gibi olayları,ilgisini çeken sevdiği 1-2 şeyle ilişkilendirebilirsiniz.

Ve bence okuldaki rehber öğretmenine gidip bu konuda konuşabilirsiniz...

Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
29 Aralık 2008       Mesaj #4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
aslında siz d haklısınız en iyisi gidip okuldaki rehber öğretmeniyle konuşmak
Pasakli_Prenses - avatarı
Pasakli_Prenses
Ziyaretçi
29 Aralık 2008       Mesaj #5
Pasakli_Prenses - avatarı
Ziyaretçi
Ona odasını temizlemesini söylediğinizde yapmadığı zaman sakın gidip siz toparlamayın bırakın dağınık kalsın zamanla hiç bir aradığını bulamadığında düzenli olması gerektiğini anlayacaktır ama istikrarlı ve sabırlı olmanız gerekiyor..Ayrıca çocuğunuz ergenlik çağında birşeyi çok defa ver ısrarlı şekilde söylemeyin nasılsa dinlemeyecektir en azından size öfkelenmemiş olur ve zamanla düzelecektir..Çocuğunuzla iletişiminizi güçlendirmek için uzmana danışmanız şart bunlar sadece tavsiyelerdir..
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
29 Aralık 2008       Mesaj #6
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

aslında siz d haklısınız en iyisi gidip okuldaki rehber öğretmeniyle konuşmak

İşe yarayacağını düşünüyorum.Allah kolaylık versin.İyi akşamlar