Arama

Ergenlik hakkında bilgiler nelerdir? - Sayfa 2

Güncelleme: 9 Ekim 2012 Gösterim: 6.489 Cevap: 17
merakçı - avatarı
merakçı
Ziyaretçi
13 Ağustos 2011       Mesaj #11
merakçı - avatarı
Ziyaretçi
bn 11 yaşında bir erkeğim ve her şeyi çok merak ediyorum ergenliğe nasıl girileceğini girince nasıl davranacağımı bana bir az yardım eder misiniz?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ahh ahh 12 yaşındayım Nette araştırdım Ergenliğe girdiğin gece ıslak rüya görüyormuşsunuz ama bu ne dir ıslak rüya Görenler ve bilgisi olanlar CeVaP yazabilirlermii
Sponsorlu Bağlantılar
mervebssl - avatarı
mervebssl
Ziyaretçi
19 Ekim 2011       Mesaj #13
mervebssl - avatarı
Ziyaretçi
evet ergenlik hem bedenen hemde psikolojik olarak geçiriler kritik evrelerden biri... ergenlik dönemini iyi bir sekilde atlatamayan gençlerde bazı psikolojik problemler ileriki dönemlerde görülebilir. aşırı hassasiyet asi davranışlar bedende gözlenebilir değişiklikler de bu dönemde gerçekleşir.
vampir_ - avatarı
vampir_
Ziyaretçi
19 Ekim 2011       Mesaj #14
vampir_ - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ergenlik kötü bir şey değildir tam tersine yeni bir yaşamın anahtarıdır.Bundan korkucağımıza ergenliği daha iyi araştırıp öğrenmemiz gerekir bu dönemlerde kendi sinirlerinizi dengede tutmanız gerekir yoksa kötü sonuçlara yanlış anlamalara kavgalara ve aile içinde anlaşmazlıklara neden olur tabi ailelerde çocuklarının dilinden anlıcak normalden biraz daha anlayışlı davranıcaklar ergenin annesi babası değilde bi arkadaşıymış gibi olucaksınız ki ergen size yaşadıkları olayları anlatsınki kötü şeylere yaklaşmasın ve söylediğiniz belirtiler normaldir.
Ergen oldunuz ama bunun da sorumlulukları vardır artık çocuk değilsiniz bunu bilin siz bir birey oldunuz artıkartık ergensiziniz çocuk gibi davranmayın temizliğinize dikkat edin genital bölgeyi hergün ılık suyla sabunla yıkayın,koltuk altlarına deodorant kullanın iç çamaşırlarınız pamuklu kumaştan yapılmalı,teri emmeli,kolay kurumalı,hava geçirmelidir,çok sıkı olmamalıdır asla başkasının çamaşırları giyilmemelidir.Genital bölge kılları koparılmamalıdırdüzenli olarak tıraş edilmelidir kılların koparılması iltihaplara neden olur.
Ve son not korkmayın ergenliğe girmek ayıp birşey değil kısa bir süre bu olaylara alışıcaksınız zaten siz rahat ve sakin olmaya çalışın eğer sorularınıza yardımcı olduğumu umuyorum iyi günler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 14 yaşındayım daha sesim deyişmedi neden olabilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ergenlikle ilgili sorular ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

ergenliğe grmdm 19 yaşındayım hala bi belirti yok ne yapmalıyım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ergenlikle ilgili sorular ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

merhaba ben 19 yaşındayım ergenliğe girmedim herhalde çünkü kıllanma var ama bir sonuç yok mastırbasyon yaptığım zaman bile hiç boşalmıyorum doktora gitmeyede utanıyorum şifalı bitkimi kullansam ne yapmalıyım hiç kimseyede derdime söylüyemiyorum bana yardımcı olun lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bize ergenlikle bilgiler gösterin